Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-03-19, 22:04    [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Witam aktualnie posiadam diatonika-C Seydel 1847 Silver. Chciałbym zakupić drugą harmonijkę jako awaryjną/ zapasową ewentualnie moja zostanie podarowana. Myślę o zakupie Seydel 1847 Noble C. Co powiecie albo co możecie jeszcze polecić doradzić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2017-03-20, 08:02    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Nie mam Seydli tylko Suzuki i Honery, ale o 1847 piszą ludzie, że grają latami (profesjonalnie - także dużo grania) i nic się nie dzieje więc chyba lepiej byłoby dołożyć jakąś następną tonację.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-21, 15:30    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Jak długo i dużo grasz na swojej harmoszce? Potrzebujesz drugiej jako zapas czy chcesz po prostu sprawdzic jak sie gra na innej? Pytam bo stoję przed podobnym dylematem z tym, ze póki co brak kasy rozwiązał mój problem ;)
Jeśli jednak chcesz sprawdzać inne harmoszka w tej samej tonacji to czy nie lepiej sięgnąć po coś zupełnie innego np. Hohner lub Suzuki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-03-24, 10:34    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Właśnie testowałem mojego nowego Seydel 1847 Noble C. I o dziwo wszystkie problemy z kanałem 2 i 3 odeszły jak ręką odjął również inaczej się gra jest jakaś taka bardziej delikatna/ miękka szczególnie na 2 i 3 kanale brzmienie również jest inne. Nie wiem czemu się tak dzieje jak harmoniki praktycznie z tej samej półki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-25, 11:31    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Może Twoja już po prostu wymagała jakiegoś przeserwisowania...?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-03-25, 23:24    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Niestety stwierdzili że to nie wina harmonijki i nie załapuje się na gwarancyjne wymiany stroików
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-28, 19:17    Odp: [Rada] Zakup drugiej harmonijki

Przypadek, każda harmonijka w fabryce jest regulowana ręcznie, przez co są między nimi wyraźne różnice. Przyjmij też do wiadomości, że wymiana nowych stroików na nowe stroiki daje Ci te same stroiki tylko z prawdopodobieństwem, że przypadkiem będą one inaczej wyregulowane.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu