Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hetman 

Posty: 4
Wysłany: 2017-03-09, 19:22    Nowa harmonijka

Przymierzam się do kupna nowej harmonijki (aktualnie mam hohner hotmetal; dźwięki w niektórych kanałach zaczynają być coraz cichsze i słychać szum).
Jeżeli chodzi o tonację, to może być C ale chciałbym w przyszłości grać bluesa lub szanty (muszę się jeszcze zdecydować, bo zgaduję, że te 2 gatunki gra się w innych tonacjach).
Chce wydać do 100, no może 150 złoty.
Jakieś propozycje?

Z góry dziękuję

Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-11, 16:04    Odp: Nowa harmonijka

GOLDEN MELODY !!!
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2017-03-12, 00:06    Odp: Nowa harmonijka

W cenie 100-150 można kupić bardzo przyzwoitą harmonijkę. Polecałbym coś uniwersalnego, czyli w stroju kompromisowym. Golden Melody jest w stroju równo temperowanym, w którym gra pojedynczymi dźwiękami wypada znakomicie, lecz gra przy grze akordowej wypada gorzej.
Na początek polecam Suzuki Harpmastera, nie do przebicia w swojej cenie.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-03-13, 07:14    Odp: Nowa harmonijka

Myślałem, że Suzuki Harpmaster też jest w stroju równo temperowanym. Czyż nie?
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-13, 16:49    Odp: Nowa harmonijka

Jest, choć niektóre kanały mają różne różniste poprawki, których w stanie fabrycznym nie potrafię zrozumieć :) Ale to nie robi jakiejś istotnej różnicy. Odkąd temat różnic między strojami istniał sobie kilka lat temu na tym forum, wszyscy go olali i grają bluesa na goldenkach i nie robi to specjalnie problemu :) najwyraźniej nie było powodu do poważnego traktowania tej różnicy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-13, 18:34    Odp: Nowa harmonijka

Nikt nie zwróci uwagi na różnice a pewnie nawet ich nie usłyszy póki ktoś nie powie, że jest to istotne :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-13, 18:35    Odp: Nowa harmonijka

A propos harmonijki polecam również Harpmastera, mam co prawda Bluesmastera (chyba wielkiej różnicy nie ma) i nie narzekam ;)

A takie pytanie z innej beczki, ale nie do końca... Ile macie harmonijek w tej samej tonacji?
Pytam bo tez korci mnie, żeby kupić kolejną w tonacji w której gram, żeby porównać sobie na której gra się lepiej. Korci, ale z drugiej strony tanie to takie do końca nie jest...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-13, 19:13    Odp: Nowa harmonijka

2-3, dużo ludzi ma po 2-3 ale bardziej chodzi o zapas w razie awarii przed koncertem niż porównywanie, przynajmniej w przypadku 99% osób, którym naprawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-13, 19:23    Odp: Nowa harmonijka

No właśnie ja nie potrzebuję awaryjnych bo do koncertowania mi daleko. Chodzi mi po prostu o znalezienie tej jedynej... ;) Mam ogólnie trzy harmonijki ale w różnych tonacjach i wiem, że na każdej gra mi się inaczej. Tylko na takie porównanie na pewno poza samą budową/kształtem harmonijki duży wpływ ma też tonacja. No i właśnie stąd mój dylemat czy szarpnąć się na inną harmonijkę w tonacji w której ćwiczę najwięcej i zobaczyć czy jest różnica czy po prostu poczekać i jak będzie potrzeba kupić zupełnie inną harmonijkę w zupełnie innej tonacji...

PS. Harmonijka o której myślę to Seydel Blues Solist z którym nigdy do czynienia nie miałem, a Harmonijka z której chciałbym się ewentualnie przesiąść to Bluesmaster (do którego nic nie mam)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-14, 17:58    Odp: Nowa harmonijka

Niestety trzeba zgrać tego bardzo dużo, żeby się przekonać co najlepiej leży ale powiem szczerze, że regulacja fabryczna harmonijki to taka loteria, że ciężko miarodajnie ocenić jakiś model po 1 egzemplarzu. Na pewno jeśli wyregulujesz wszystkie harmonijki jakie masz, to lepiej będzie Ci się na nich grało ale zburzy to Twoje pojęcie o różnicach między modelami.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-03-24, 15:07    Odp: Nowa harmonijka

Mam harpmastera i bluesmastera w tonacji C teraz chcę kupić tonację D możliwe ze Goldenkę kupię.
Zrobię dokładne porównanie tych dwóch charmonijek bo po 2 miesiącach grania nimi na zmiane widzę ogromne różnice
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-25, 11:34    Odp: Nowa harmonijka

Mówisz o różnicach pomiędzy Harpmasterem i Bluesmasterem?
Opisz to dokładniej bo mnie zaciekawiłeś :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-28, 18:14    Odp: Nowa harmonijka

Porównaj te harmonijki, jak ktoś Ci je tak samo wyreguluje a nie loterię prosto z pudełka :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-03-28, 18:21    Odp: Nowa harmonijka

Myślisz, że jest aż tak źle? Przecież są ludzie (niektórzy nawet dobrze grający) którzy mówią, że nie kombinują nic przy harmonijkach tylko grają na takich jakie wychodzą z fabryki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-03-29, 21:14    Odp: Nowa harmonijka

Oj bywa baaaardzo różnie :) Nie raz w nowym instrumencie widziałem, że na całej długości stroiki wydechowe były ponad 1mm od płytki. A ludzie z dużym doświadczeniem po prostu jakoś sobie radzą. A potem robią wielkie oczy jak im poprawię cały set.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
czystak

Posty: 1
Wysłany: 2017-05-22, 21:37    Odp: Nowa harmonijka

A gdzie Państwo kupujecie harmonijki? Macie jakieś swoje ulubione sklepy np. w Krakowie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-05-23, 09:08    Odp: Nowa harmonijka

Polecam dwa sklepy internetowe
www.bluesharp.pl lub https://harmonijka.com/stoisko/
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu