Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-06, 00:39    Odp: [Pytanie] Jak czyścicie swoje Harmonijki

minigunmen napisał/a:
właściciele nawet nie wiedzą, że mają w nich larwy - w tym roku wyjąłem 2 sztuki z ciągle używanych harmonijek, w których "nic się działo", a ogólnie były 3 takie przypadki.
Powiedz że żartujesz... 8/ Tak z ciekawości, jakie to były harmonijki? Ciężko mi sobie wyobrazic gdzie taki robak mógłby się w harmonijce schowac. Chyba ze w wypustkach plastikowego korpusu... Obrzydlistwo. :shock:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-02-06, 13:40    Odp: [Pytanie] Jak czyścicie swoje Harmonijki

Harmonijki różne, na pewno jedna blues session. Nie żartuję, nawet gdzieś mam zdjęcia. Niestety nie w wypustkach tylko bezpośrednio w kanale. Mol składa jajeczko, larwa pełza sobie po kanale, żywi się brudem, potem robi w koło siebie kokon bawełniany, który później zostawia i odlatuje jako mol - taka mała ćma.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-02-09, 21:28    Odp: [Pytanie] Jak czyścicie swoje Harmonijki

Przykład - zdjęcie z robactwem w korpusie.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2022-03-31, 19:46, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-04-26, 17:13    Odp: [Pytanie] Jak czyścicie swoje Harmonijki

Jeszcze jeden przykład czyszczenia płytek ze stroikami używając roztworu wody i pastylek Coregatabs (do czyszczenia protez zębowych). Jest to metoda czasowo nieco dłuższa, ale na zaniedbane lub długo nieczyszczone harmonijki działa wyśmienicie :)
Na zdjęciu płytka stroikowa z Golden Melody przed i po wyczyszczeniu.
Działanie po jednej godzinie namaczania jest wyraźnie widoczne.
Buzujący i lekko zmętniały roztwór w pojemniku świadczy o znacznej reakcji chemicznej. Wytrawianie nieczystości zgromadzonych na płytkach neutralizuje właściwości roztworu. Mniej więcej po dwóch max trzech wytrawionych płytkach, płyn trzeba wymienić na nowy.

*************************************************************************************************************************

Nowością w mojej domowej oczyszczalni harmonijek jest dezynfekcja ozonem [O3].
Całą harmonijkę wkładam do woreczka strunowego lub do pudełka plastykowego. Następnie dołączam wężyk od generatora ozonu.
Kilkanaście minut pod nadmuchem ozonu i po sprawie. Harmonijka czyściutka biologicznie, aż do bólu.
W dobie pandemii, polecam czyszczenie po każdym większym lub mniejszym koncercie.
Kupiłem niedrogi, acz wydajny ozonator bo 2000 mg/h. Cena tego ustrojstwa to 107 zł + ok. 10 zł. przesyłka.
Ozonator zakupiłem w firmie http://https://www.venus-...nu-classic.html

Ale znalazłem nieco inny ( tańszy zupełnie wystarczający ) - tu: https://merlin.pl/generator-ozonu-ozonator-z-jonizatorem-bass-polska/8362680/?fbclid=IwAR2XfE4T0hqo6229GCf4MQo6NamrkgH1c_ZXYVxqdRzZ1gsQZonrxpM_zMA

Ozonator dobrze też się sprawdza w dezynfekcji innych domowych urządzeń jak np. lodówka, zmywarka do naczyń, a nawet kokpit samochodu - sprawdzałem działa.
Po godzinie wdmuchiwania O3 jest świeżutko :)
Dobrze oczyszcza pomieszczenia, gdzie się pali tytoń. Polecam :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu