Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2016-11-27, 17:28    Thrill

Mam problem z czystym zagraniem takiego efektu. Nie wiem jak to sie nazywa po polsku bo ucze sie z zagranicznych ksiazek, ale chodzi o szybkie przeskakiwanie miedzy dwoma kanalami np. 4-5 na wdechu lub wydechu. Cwicze i powoli udaje mi sie przez jakis czas to utrzymac, ale jak tylko chc przyspieszyc to cos gubie. Albo nie trafiam w dzwiek, albo zostaje pomiedzy, albo sto roznych innych problemow.
Macie moze jakis sposob na opanowanie tego efektu? Jak cwiczyc i jakiej techniki uzywac? Czy jezdzicie harmonijka po ustach czy ustami po harmonijce?
Troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje, ze wyszedl w miare jasny opis problemu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yotame 

Posty: 17
Wysłany: 2016-11-27, 21:52    Odp: Thrill

Chodzi ci pewnie o tremolo. Każdy robi to tak na prawdę w inny sposób, ale ja i (z tego co się orientuję) większość osób trochę rusza głową, trochę rękami. Trzeba jakoś połączyć oba te ruchy. Co do tego w jaki sposób ćwiczyć, to nie ma nic lepszego jak WOLNE granie codziennie. Nie ma co się spieszyć i próbować robić coś ponad swoje siły. Przy regularnych ćwiczeniach w odpowiednim tempie wszystko po jakimś czasie wyjdzie. (Im więcej pokory w stosunku do tempa, tym szybciej ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-01-30, 17:33    Odp: Thrill

Nawet jest progres niewielki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-06, 12:42    Odp: Thrill


Bartek Łęczycki, jak wiele innych nauczycieli, uczy żeby ten efekt lepiej wykonywać ruchami głowy ;) "Wolne" ręce możesz wykorzystać do jakiegoś efektu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu