Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-16, 21:12    Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Witam.Jestem nowy na forum jak i początkującym w grzy na tym instrumencie.
Gram od około tygodnia na Suzuki HarpMaster w tonacji C.Nauczyłem się grać Ode do radości,piratów z karaibów,muzyke z władcy pierścienia,rivers flow in you,oraz rivers of babylon.
Problem w tym,że ta harmonijka wydaje się być nie najlepsza do zwykłych akordów.Taką informację również znalazłem w sieci.Chciałem się nauczyć tych dobrze zapewne wszystkim znanych kawałków w wykonaniu Buddy Grene:
https://www.youtube.com/watch?v=zoauBe465qQ

Niestety moja obecna harmoszka za żadne skarby nie chce brzmieć tak jak nawet na tym filmie.Jest jak by zbyt brzęcząca.
Czy wymiana na Special 20 ma sens?
Pozdrawiam wszystkich grających ! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-01-17, 14:02    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Wymiana ale na zasadzie że się z kimś wymienisz a nie, że wymienisz w sklepie moim zdaniem ma sens :) Bo tego się raczej nie oddaje do sklepu, to tak jakbyś chciał wymienić szczoteczkę do zębów :) Ale pewnie nie musiałem Ci tego tłumaczyć.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-17, 15:04    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

ahha Nie o to chodziło.Suzuki pojawiła się już na forumowym dziale handel za 20 zł mniej niż kupiłem.Kupię nową Special 20. :D właśnie wyobraziłem sobie twarz sprzedawcy jak ktoś przychodzi wymienić szczoteczkę do zębów :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-17, 15:12    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

I jeszcze zapytam bo są dwa rodzaje special 20,zwykła i progresive.Którą wybrać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-17, 15:28    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

To nie są rodzaje. Od jakiegoś czasu Hohner wydaje nową, odświeżoną wersję.
W nowej wersji jest zmieniony grawerunek na pokrywach i dodane pudełeczko z materiałami informacyjnymi, w starej dostawałeś harmoszkę w plastikowym etui które w nowej wersji też jest.
Weź progressive z tych względów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-17, 16:29    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

dobra lece teraz do sklepu kupić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-01-22, 20:10    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Hmmm, skoro piszesz, ze grasz od tygodnia to moze wymiana harmonijki nie jest konieczna. Moze poprostu musisz nauczyc sie wydobywac z niej taki dzwiek jaki chcesz, szczegolnie, ze harmonijki suzuki na prawde nie sa złe i źle nie grają. Ale to jest tylko moje zdanie oparte na osobistym, niewielkim jeszcze doswiadczeniu.
A jesli juz kupiles ta Specjal20 to podziel sie informacja czy problem znikl? Ciekaw jestem ;)
Pozdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-23, 18:44    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Witam ponownie.Problem nie znikł i nie kupiłem Special20 ponieważ poduczyłem się lepiej grać i teraz HarpMaster okazał się bdb co do dzwięku.W sklepie powiedzieli też,że suzuki znacznie więcej wytrzyma niż honer.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-01-23, 18:52    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Tak właśnie podejrzewałem ;)
Sam grałem trochę na s20 i teraz pogrywam na Suzuki BluesMaster i póki co nic złego na temat Suzuki powiezieć nie mogę.
Mam co prawda problem z wysokimi dzwiękami (na kanałach 7-10 często zdarza się, że przestaje wydobywać dzwięk, jakby stroik się blokował) ale raczej niż na wadę harmonijki stawiam na za małe doświadczenie w grze na tych kanałach :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
alien97pl 

Wiek: 26
Posty: 24
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-01-25, 12:23    Odp: Czy wymienić SUZUKI HarpMaster na Special20?

Tak się składa,że ja też kupiłem na test blues mastera i na wysokich też zdarza się jak by się przycinały.Harmoszke trzeba troszkę rozruszać tak jak by by wszystkie dzwięki brzmiały tak jak trzeba.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu