Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ANKR65 

Wiek: 58
Posty: 4
Wysłany: 2016-07-15, 20:36    Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Panowie, proszę o pomoc w wyborze mikrofonu - zależy mi na dźwięku przesterowanym, podobnym do tego z klipu https://www.youtube.com/watch?v=Z3mI-0YZoaU. Nie wiem, co kupić, żeby dawało dobry dźwięk i nadawało się na scenę. Shure520dx czy Honer Blues Balster czy jeszcze jakiś inny? Może ktoś podpowie jaki piecyk lampowy do tego dokupić. Zależy mi na bardzo dobrym brzmieniu :) I jeszcze jedno, proszę się nie gniewać, byłbym wdzięczny za rady fachowców, a nie tych, którym coś się wydaje :) Z góry bardzo dziękuję.
_________________
ANKR65
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-07-16, 09:55    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

ANKR65 napisał/a:
Nie wiem, co kupić, żeby dawało dobry dźwięk i nadawało się na scenę.

Za dobry sprzęt niestety trzeba dobrze zapłacić, tak to już bywa że ludzie z branży się na tym znają i za małe grosze nie sprzedadzą markowego sprzętu.
Nie polecam ani jednego ani drugiego j.w. Przynajmniej taka jest moja znajomość tematu. Pomimo iż Shure 520dx jest lepszy od Bluesblastera to kupił bym całkiem inny sprzęt. Ja sugerował bym Astatica JT-30, Jt-80, Shure533, Elektrovoice RE-10, Generalnie to do przesteru wkładki powinny być wysoko-oporowe (ok.1000 Ohm), a takich trzeba szukać na aukcjach lub bezpośrednio na na stronach fachowców, którzy przerabiają i kompletują takie cudeńka.
Jest na naszym Forum kol. adamg53, który ma różne majki na sprzedaż (zależne od rodzaju i jakości wkładki). Napisz do niego na priv-a. Piecyki też adamg53 konstruuje, szczególnie lampowe Fendery, które są w tym temacie przodującymi w dobrym brzmieniu, np. Fender Bassman, Fender Champ, Deluxe.Wszystkie wzorowane na sprawdzonych w boju piecykach i oryginalnych schematach.Nie jeden harmonijkarz u niego kupował.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ANKR65 

Wiek: 58
Posty: 4
Wysłany: 2016-07-16, 15:07    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Dzięki za odpowiedź. To się w głowie nie mieści, że takie piękne mikrofony jak Shure520dx czy Honer Blues Balster się nie nadają.... Masakra normalnie. Myślałem, że sprawa jest prostsza.... Napiszę do tego kolegi. Zobaczymy co zaproponuje....
_________________
ANKR65
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-22, 11:33    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Hm, za cenę nowego shure 520dx albo blues blastera spokojnie można sprowadzić dobry mikrofon ze stanów/UK
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pekala07


Posty: 5
Wysłany: 2016-12-22, 22:11    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Hejka ;) Ja się podepnę pod temat, bo też szukam mikrofonu, tylko bezprzewodowego... Czy korzystacie z tego typu urządzeń i czy sprawdzają się one na scenie? Mam do dyspozycji budżet około 2000 PLN i zastanawiam się czy np. któryś mikrofon stąd byłby ok https://www.audioprestige...e/bezprzewodowe
_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ANKR65 

Wiek: 58
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-23, 09:15    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

ja jestem nowicjuszem, ale przebijałem się przez tematy mikrofonowe i dziś mam audix fireball V do grania czystą barwą oraz customa zrobionego przez kol. adamag53 do gry barwą mocno przesterowaną - bardzo porządnie to brzmi. Moim zdaniem powinieneś iść nie w mikrofony wokalowe, ale wybrać sobie mikrofon do harmonijki, taki żeby Ci barwa pasowała i ubezprzewodowić :) go. Proponuję, skontaktuj się z kol. adamg53 i myślę, że on pomoże Ci w tym temacie. Myślę, że ten budżet powinien wystarczyć. O graniu na bezprzewodowym nic nie napiszę, bo nigdy na takim nie grałem :) Myślę, że to dobre rozwiązanie, bo przewód się nie plącze, a gdyby to źle chodziło, to ludzie na świecie by z tego nie korzystali :) Powodzenia!
_________________
ANKR65
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-12-23, 14:31    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Jest taka opcja. Niedroga i działa. Nawet z mikrofonem wysoko-oporowym, tylko trzeba dokupić transformatorek i przejściówkę w przypadku, gdy jest złącze Screw-On. Adamg53 może Ci takie końcówki dorobić.
W załącznikach foto w.w. sprzęt, w tym wersja z przejściówka na mic. typu Bulett.
Mam taki sprzęt i to działa.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-01-09, 14:57    Odp: Proszę o pomoc w sprawie wyboru mikrofonu

Od kiedy to jest niedrogie?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu