Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-12-09, 00:21    [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Witam jestem początkujący jak chodzi o harmoszkę to proszę o wyrozumiałość. Pomogliście już nie raz więc mam nadzieję, że teraz też pomożecie. Jak uczyłem się grać to z początku były problemy, z trafieniem w kanał czy nawilżanie ust, ale już to opanowałem wszystko przyszło samo, z czasem. Co do mojej nauki to niby przerabiałem tam jakieś podstawy/ kursy co do grania bo nigdy nie grałem na żadnym instrumencie i jakieś takie obawy miałem co z czym się je. Ale na moim przykładzie jednak to nie zdało egzaminu. Wziąłem na warsztat utwór Kancelarya - Zabiorę Cię sam utwór znałem mniej więcej wiedziałem jak leci. Jak dla mnie trafiłem w to co potrzebowałem na początek. Fakt opanowanie tego do perfekcji zajęło mi dobre kilka dni grania przez całe dnie, ale nauczyłem się podstaw i wiem że potrafię grac na harmoszce. No to teraz przydałoby się nauczyć czegoś nowego, ale również prostego i przede wszystkim w miarę wolnego. Padło na Turobo- Jaki był ten dzień utwór również jest mi znany nawet całkiem dobrze opanowanie go to już była kwesta chwili i spoko sobie gram. Przeglądałem różne taby i trafiłem na hymn UE i już z miejsca to grałem. Niby takie pierdoły, ale jak na początek to jestem zadowolony. No i teraz od dłuższego czasu szukam nowego utworu na warsztat, no ale jest z tym problem i to nie mały. Jak by to powiedzieć nie bardzo mnie interesują kolędy itp. Przeszukałem całe forum i znalazłem kilka utworów których chętnie bym się nauczył. Ale problem polega na tym że jakoś nie umiem załapać rytmu. A specjalnie szukałem takich rzeczy, które w miarę znam. Np Evanescence - My Immortal albo jakiś utwór perfekt-u są powolne i praktycznie każdy, to zna. Są całe utwory na YT do tego są na forum taby, ale jakoś nie wychodzi. Próbuję na wszystkie możliwe sposoby, ale moje dźwięki w ogóle nie są podobne do tego co "leci w tle" nawet z tekstem się nie zgadzają. Jakoś wszystko słychać jak z kosmosu i nie wiem jak to ogarnąć nawet 4 liter to się nie trzyma. Próbowałem ze słuchu, z tabów no ale nie wychodzi. Wiem że to na pewno też kiedyś samo przyjdzie z czasem. Nie wiem o co chodzi jest w miarę łatwy i wolny utwór tak myślę mam oryginalną wersję dostępną, a jednak nie potrafię zagrać jednego czy tam dwóch dźwięków zgodnych z utworem czy z tekstem. Możecie powiedzieć jak to ogarnąć? Z Kancelarya - Zabiorę Cię czy Turobo- Jaki był ten dzień nie było praktycznie żadnych problemów wiedziałem jak zagrać i nawet jak było nie czysto, albo grały dwa kanały to wiedziałem co gram i inni też się skapowali. A teraz, z każdym nowym utworem mam problem nie wiem jak to się fachowo nazywa czy nie umiem złapać rytmu czy trafić w dźwięk. Są taby jest utwór, a u mnie kompletnie nic się nie zgadza dźwięki jak z kosmosu nie pasujące do niczego tempo grania czy rytm również się nie zgadza. Help Me.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-09, 01:58    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Masz tylko harmonijkę C?
- to prawdopodobnie te utwory są w innych tonacjach i nie da się ich zagrać razem z oryginałem.
Co do rytmu - w tabach nie da się zapisać długości trwania poszczególnych dźwięków.
Najprościej osłuchać (i najlepiej "ośpiewać") utwór, który chcesz się nauczyć a potem za pomocą słuchu i/lub tabów grać go w tonacji posiadanej harmonijki. Jak zaczniesz kupować harmonijki w innych tonacjach to dopasujesz odpowiednią i będziesz mógł to co nauczyłeś się na "C" zagrać na innej razem z oryginałem.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-12-09, 12:48    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Tak mam tylko w tonacji C. Ale na forum i na harptabs.com są utwory w tonacji C. Albo https://www.youtube.com/w...x9RwBHp3srCDi2g
i z harptabs https://www.harptabs.com/song.php?ID=16749
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-09, 16:25    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

No i jaki masz problem z tym utworem?
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-12-09, 18:15    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Hmm jak to powiedzieć nie umiem złapać rytmu bo moje granie jest całkiem inne. Dokładnie wygląda to jak jak bym stworzył nowy utwór który się logicznie niczego nie trzyma. Albo w połowie jakiegoś utworu się glubie i nie umiem złapać jak powinno to lecieć dalej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-09, 21:00    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

muzycznie sensowny sposób masz w mojej pierwszej odpowiedzi...
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-12-10, 13:57    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Proponuję ćwiczenia z metronomem, ogrywanie gram lub skal na wolnym tempie i stopniowo podwyższać tempo maksymalnie o kilka unm. Grać jak najczęściej z klikiem, próbować zagrać nauczoną melodie w wolniejszym tempie niż oryginał, wszystko to oczywiście z metronomem. To powinno pomóc :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-12-25, 15:56    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

No gram łatwe melodie w wolniejszym tempie bo szybciej nie umiem, ale jak już załapię o co chodzi to leci super. Wiadomo że z mentorem było by na początek łatwiej no, ale jeszcze nie posiadam jestem cały czas na etapie poszukiwań.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-12-26, 01:28    Odp: [Problem] Złapanie rytmu (Chyba tak to sie nazywa)

Internetowe metronomy w zupełności wystarczają, nie trzeba nawet ich pobierać, działają przez przeglądarkę.

http://a.bestmetronome.com
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu