Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-11-30, 15:23    [Pytanie] Taby do nauki

Witam własnie przyszła dzisiaj do mnie moja harmoszka Seydel 1847 Classic i od razu wziąłem się zagranie. I pierwsze wrażanie super sprawa i nawet nie jest to takie trudne. Wydobycie czystego dźwięki z poszczególnych kanałów według mnie jest czyste czasami jeszcze dołączy się inny kanał no ale to kwestia wprawy. I teraz pytanie poszukuję jakiś łatwych tabów do opanowania grania. Teraz opanowuję 4 (4) 5 (5) 6 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 5 (4) 5. Kiedy gram powoli wychodzi dobrze i w miarę czysto, ale jak chciałem spróbować troszkę szybciej no to już były problemy bo wtrącały się inne kanały albo było nie czystko. Więc szukam jakiś łatwych tabów żeby opanować przechodzenie po kanałach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-12-01, 00:21    Odp: [Pytanie] Taby do nauki

Jest na tym forum dział z tabami, tam coś znajdziesz... ale polecam Ci dodatkowo inny sposób ćwiczenia:
zagraj gamę tak jak podałeś, a potem spróbuj zaśpiewać jakąś (znaną) melodię - prawdopodobnie zaśpiewasz ją w tonacji tej gamy, a następnie próbuj ją zagrać na harmonijce.
Muzyka dzieje się w świecie dźwięków a nie obrazów czy liter, więc w ten sposób będziesz jednocześnie ćwiczył słuch i jego przełożenie na instrument.

przykładowe melodie:
wlazł kotek, O susanna, when the saints, wśród nocnej ciszy, panie janie... te melodie zarasz bez podciągów w tonacji harmonijki, w środkowej oktawie i tylko czasem będzie potrzebny jakiś dźwięk z pierwszej oktawy.

Jeśli nauczysz się ich ze słuchu, to będziesz wkrótce bez tabów grał dużo trudniejsze.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2016-12-01, 11:23    Odp: [Pytanie] Taby do nauki

Jako że zbliża się Boże Narodzenie a kolędy są jednymi z najprostszych i najbardziej znanych melodii, polecam mój kanał na YT z kolędami (nie tylko):
https://www.youtube.com/user/DuduKurka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-12-01, 11:26    Odp: [Pytanie] Taby do nauki

Wziąłem na warsztat https://www.youtube.com/watch?v=LyWx2-ZiuOg i całkiem spoko wychodzi już pierwszą część utworu umiem zagrać Próbowałem też melodii włóczykija i o dziwo też wychodzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu