Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-11-25, 23:02    [Pytanie] Pierwsza przygoda z harmonijką

Witam zawsze fascynowała mnie harmonijka mały instrument na każdą okazję, na którym można zagrać w zasadzie wszystko (zależy od doświadczenia). I teraz ja chciałbym dołączyć do waszej społeczności i zacząć grać na harmonijce no tylko jest jedno ale. Mzykiem, to nie jestem czytać nut, też nie umiem jak chodzi o muzykę to taki zielony jestem jedynie jaką styczność miałem to z fletem w szkole hee. No ale zaprałem się i chce się nauczyć grac na harmonijce, co bym chciał grać? takie te najbardziej popularne utwory te nowsze jak i starsze oraz takich kilka prostych co były grane na gitarze które znam. Z tego co przeczytałem to najbardziej popularna jest harmonijka diatoniczne w tonacji C (cokolwiek to oznacza) oraz chromatyczne z tym przyciskiem. Jaką polecacie harmonijkę dla zielonego nowicjusza co by chciał grać podane wyżej utwory. Ogólnie chciałbym zainwestować w dobry sprzęt mam nadzieję że za 300zł-400zł dostanę coś dobrego+ oczywiście etui. Widziałem, że dużo osób poleca stronę http://www.bluesharp.pl/ jest tam też możliwość zamówienia kursu, a jakiś przydał by się. Więc prosił bym was o poradę jaką harmonijkę polecacie na początek diatoniczną czy chromatyczną jaka tonacja na której łatwiej załapię podstawy. To by chyba było tyle na początek. PS Jestem ze Śląska więc chętnie spotkał bym się z kimś na kilka lekcji face 2 face.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-11-26, 15:15    Odp: [Pytanie] Pierwsza przygoda z harmonijką

Cały czas przeglądam forum i chociaż chciałbym grac, te najbardziej popularne utwory jak większość do tego najlepsza jest harmoszka chromatyczne, ale cenę też ma ładną. Większość dla początkującego poleca diatoniczną w tonacji C. Jak o diatoniczną to myślałem o tych co sądzicie? Hohner Marine Band Crossover
Seydel Blues Favorite
Seydel 1847 Silver
Seydel 1847 Classic
Seydel 1847 Classic Low
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-11-27, 15:13    Odp: [Pytanie] Pierwsza przygoda z harmonijką

Wystarczające będzie jak kupisz Seydel Session Steel w tonacjo [C] - jako podstawowa do nauki na wszystkich kursach. Cena ok. 200 złotych + przesyłka, chyba z masz sklep muzyczny w mieście m.in z harmonijkami. Z internetowych www.bluesharp.pl jest godny polecenia. Chromatyk, to już wyższa szkoła jazdy, a co za tym idzie i droższy sprzęt. Min 500 zeta trzeba by wydać za przyzwoitą harmonijkę z wentylami. Poczytaj też tematy z naszego Forum. Jest prawie wszystko, co chcesz wiedzieć.
Słuchaj dużo muzyki z harmoniką, chodź na koncerty, jam sessions. Na Śląsku i w Zagłębiu jest tego trochę. Polecam kluby muzyczne w Katowicach Katofonia, Chorzów 7 Niebo, Będzin Latawiec (co 2 tyg.), Są jeszcze sporadycznie w Rudzie Śl. i Bytomiu.
Polecam na początek warsztaty pod kierunkiem mistrza. Są co jakiś czas organizowane. Najbliższe w Krakowie z Łukaszem P. :harp: http://forum.harmoszka.co...t8761.htm#67352
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-11-27, 16:28    Odp: [Pytanie] Pierwsza przygoda z harmonijką

Dzięki za informację na jakieś warsztaty się na pewno się wybiorę. Tylko chwilowo jest to nie wykonalne bo jestem "chory".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu