Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
darthachill

Posty: 4
Wysłany: 2016-10-07, 09:17    [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Witam,

Po 3 tygodniach używania harmonijki na 4 kanale, pękł mi stroik, czy jest możliwość wymiany pojedynczego stroika w rozsądnej cenie ? Gdzie mógłbym takie pojedyncze stroiki zakupić?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-07, 13:56    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

http://www.bluesharp.pl/serwis/#!1
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
darthachill

Posty: 4
Wysłany: 2016-10-07, 15:08    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Widziałem już tą stronę, ale stosunek naprawy do ceny nowej harmonijki jest naprawdę duży. Nie ma możliwości kupienia pojedynczych takich stroików w Polsce i wykonania tego samemu? Filmy na youtubie widziałem, ale co mi po tym jak nie mam stroików pojedynczczych :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-07, 20:40    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

chcesz grać na harmonijkach, czy je naprawiać?
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yotame 

Posty: 17
Wysłany: 2016-10-07, 20:54    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Do Hohnerów to nie bardzo są dostępne stroiki do wymiany. Na pewno nie w rozsądnej cenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-10-07, 22:03    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Odradzam samodzielną naprawę jeśli nie masz w tym doświadczenia. Stracisz więcej czasu i pieniędzy niż jak zlecisz to komuś, kto robi to zawodowo.

Jeśli chodzi o model Blues Harp MS, to ogólnie wstawianie do niego jednego lepszego stroika niż reszta też mija się z celem :) Obecnie produkowane są strasznie słabe.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
darthachill

Posty: 4
Wysłany: 2016-10-07, 23:36    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

W takim razie będę musiał kupić nową harmonijkę, ale chce aby posłużyła mi na dłużej niż 3 tygodnie... dziennie gram po 2-3 godziny. Zraziłem się do Blues Harpa bo już druga mi padła. Teraz myślę o Marine Band, puchnie zabita gwoździami, wąskie kanały, ale przyjemne dla ucha. Tylko nie wiem jak wytrzymałościowa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-10-08, 00:14    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Marine Band jest na poziomie Blues Harpa jeżeli chodzi o jakość wykonania, do tego trudno jest się dostać do środka bo jest zabita jakimiś nitami czy gwoździami, ostatnimi czasy Hohner nie zachwyca jakością harmonijek. Polecam coś od Seydel'a. Miałem trzy lata blues session od Seydel'a, po wymienieniu płytki na stalowe stroiki gra do dzisiaj, a najlepiej kupić Session Steel, nie powinna po trzech tygodniach paść :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
darthachill

Posty: 4
Wysłany: 2016-10-08, 08:56    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

rzeczywiście opinie bardzo dobre o niej wyczytałem. Ale jedna rzecz mi się nie podoba to jest korpus wykonany z tworzywa. Grałem już na Special 20 wykonanym własnie z plastiku i po prostu nie podobał mi się. Marine Band czy Blues Harp wykonany z korpusem z drewna, miał już takie przyjemne brzmienie, nie wiem czy to przez drewniany korpus, ale mam takie porównanie. Teraz jak widzę drewno to myślę, że "barwa" (o ile tak to mogę nazwać) dźwięku jest cieplejsza, miłą dla ucha, mniej sztuczna. Mogę być w błędzie, proszę o sprostowanie moich wątpliwości :) .

PS. Po napisaniu posta własnie znalazłem ten temat odnośnie wykonania korpusy i się w niego wczytuję.
http://forum.harmoszka.co...nium-vt2198.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-10-13, 13:53    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

Bardzo łatwo dostać się do środka i nie są to nity tylko gwoździe. Poza tym nie zgadzam się co do poziomu wykonania Marine Band i Blues Harpa - BH jest przy MB tragiczny. Duże przerwy, słaby docisk płytek do korpusu, złe pasowanie stroików w slotach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kastasqad

Posty: 5
Wysłany: 2016-10-14, 10:02    Odp: [Problem] Hohner Blues Harp MS Pęknięty stroik

z tym się zgodzę, między bh a mb jest poprostu przepaść
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu