Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-09-27, 21:06    Serwisy streamingowe

Witajcie!

Od kilku lat w internecie można słuchać muzyki legalnie przez tzw serwisy streamingowe. Ludzie w sieci podzielili się na dwa obozy, pierwszy neguje te serwisy tłumacząc się, że przez takie słuchanie do artysty trafia mniej pieniędzy, niż jak się kupi jego płytę, czy też jakość muzyki nie jest na tyle dobra. Drudzy zachwalają najczęściej podając argument, że lepsze to niż ściągać nielegalnie.

Jestem ciekaw jak jest w naszej harmonijkowej społeczności. Jakie macie zdanie na temat takich serwisów? Używacie?

Ja używam Spotify i bardzo sobie chwalę, po pierwsze kompatybilność z innymi urządzeniami. Gdzie się nie zaloguje będę miał swoich wykonawców i swoje playlisty na wyciągnięcie ręki.
Po drugie, gdyby nie Spotify nie poznałbym większości harmonijkarzy i ich twórczości, gdzie na Youtubie można znaleźć tylko część z tego. Po trzecie niektóre płyty jakie tam można znaleźć nie są dostępne w Polsce, co jest dla mnie największym atutem. Co do jakości.. porównywałem oryginalną płytę z płytą ściągniętą ze spotify w wersji premium i jest różnica, ale jak dla mnie do przeżycia.

Pozdrawiam!
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu