Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drakoness123 

Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-08, 17:27    [Problem] Przykry zapach

Witam forumowiczów jako zupełny świeżak w kwestii harmonijek w ogóle.

Mam mały problem z zapachem harmonijki, mianowicie nie mogę pozbyć się z niej zapachu cebuli. Głupi problem wiem, niestety na ostatnim spotkaniu ze znajomymi, po kilku piwach, gdy moja zdolność logicznego myślenia była już troszeczkę upośledzona, dałem koledze, który uprzednio pochłonął kilka szaszłyków, podmuchać w harmonijkę.

Próbowałem ją czyścić zalewając wodą z płynem do mycia naczyń w myśl jednego znalezionego przeze mnie sposobu i jak można się domyślić, nie pomogło. Poszpycowałem trochę na forum i wychodzi na to, że musiałbym ją rozkręcić i dokładnie wyczyścić, jednak wolałbym się na razie nie podejmować takich działań, gdyż jak pisałem, jestem w tym bardzo mało obeznany.

Więc jeżeli jest jakiś sposób, żeby się tej woni pozbyć bez rozkręcania instrumentu, to jestem otwarty na rady. Dodam, że jest to Hohner Silver Star.

Proszę o radę, a jeżeli ktoś już kiedyś podał taki sposób pod innym tematem, który przeoczyłem, to prosiłbym o odesłanie mnie tam linkiem.

To by było na tyle, mam nadzieje, że wpis nie jest za długi :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-08-09, 03:25    Odp: [Problem] Przykry zapach

Włóż do pudełka i rozsyp w nim obok sodę oczyszczoną.
Jak nie pomoże to rozkręć i do myjki ultradźwiękowej z ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń - Silver Star jak pamiętam ma plastikowy korpus więc korpus oczywiście też.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-09, 22:35    Odp: [Problem] Przykry zapach

Rozkręć harmonijkę, wrzuć ją pod lekki strumień letniej wody. Na nieużywaną szczoteczkę nałóż niewielką ilość jakiejś dobrej pasty do zębów i wyczyść delikatnie harmonijkę. Następnie wypłucz ją w czystej wodzie, wysusz (ręcznik papierowy lub zwykły) i skręć. Powinno być OK, ja tak robie. Jeśli nie pomoże nigdy więcej nie dawaj koledze harmonijki do ręki :)

PS Piszesz że masz Silver Stara. Wiem że nie dotyczy tego temat, ale serio wrzuć ten wyrób harmonijkowo-podobny do szuflady i kup porządny instrument. Szkoda żebyś się zniechęcił, bo jak już się przesiądziesz na lepszą harmoszkę to zobaczysz różnice.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-08-10, 17:24    Odp: [Problem] Przykry zapach

Sposób Hobbita też bardzo dobry i niestety zgadzam się z nim co do oceny instrumentu.
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu