Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-05, 23:19    CO, GDZIE, KIEDY - czyli miejsca muzyczne naszym okiem.

Witam Harmonijkarzy i pozostałych miłośników muzyki tak grających jak i śpiewających! :harp:

Brakowało mi tu takiego tematu. Były na Harmoszce miejsca różne, gdzie pogrywamy, ale nikt nie pisał na FORUM o klubach muzycznych tudzież innych lokalach, gdzie można pograć bluesa i nie tylko. Niejako zostałem „zmuszony” na innym forum do zrezygnowania z wystawianie swoich opinii.
Ten dział ma być INFO dla nas, chcących grać w dobrych warunkach i godziwym wynagrodzeniu.
A więc, piszmy: gdzie, kiedy w jakich warunkach, oraz czy właściciel wywiązał się z umowy. Piszmy o nagłośnieniach, światłach, atmosferze, frekwencji, konsumpcji, cenach, etc. etc. Piszmy o miejscach w Polsce jak i poza granicami.
Proponuję, aby każdy przybytek muzy miał swój temat, tak żeby można było ocenić to samo miejsce również z innych punktów widzenia.
W ogólnej ocenie będę przyznawał gwiazdki. Jeżeli zmienię zdanie i ocena na forum ulegnie aktualizacji. Będzie oczywiście umotywowane.

Zapraszam do przedstawiania lokali z Waszych miejscowości i odwiedzanych okolicznych miejsc z muzyką na żywo :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-05, 23:19    Re: CO, GDZIE, KIEDY - czyli miejsca muzyczne naszym okiem.

Na początek zacznę od miasta w którym aktualnie mieszkam i prowadzę z kol. Andrzejem Jam session.
SARMATA - Sosnowiec
Muzyczne JAM SESSION lokalu funkcjonuje od lutego 2014 w każdy Piątek o 20.00 w sosnowieckiej bluesowe jam session.
Czasami jam zahacza o inne gatunki jak Soul, Funky, Jazz, ale głównie gra się bluesa. Lokal nie duży, ale z duszą. Oprócz gitarzystów panuje tu środowisko harmonijek ustnych. Min. jeden raz w miesiącu ale więcej niż dwa odbywają się koncerty różnych formacji. Można sobie podjeść świeżych potraw jako, że lokal prowadzi mała gastronomię.Chyba najlepsza pizza w mieście, a ceny za barem umiarkowane. Dla jamujących muzyków jadło i napoje (nie procentowe) - zwykle gratis :)
W letniej porze można posiedzieć w odgrodzonym od ulicy gęstym szpalerem drzew, ogródku pod zadaszeniem. Przyjeżdżają tu muzycy z całego województwa. Lokal na ok. 100-:120 miejsc. Parking osiedlowy 20 m od lokalu, Miejsca parkingowe znajdą się też po obydwu stronach ulicy.
Grałem tam z dwoma moimi kapelami OLD WAVE i ROCKOMOTIVE oraz wiele innych. W grudniu 2014 były warsztaty całodniowe z Marcinem Dyjakiem, a będzie niedługo Jam session po warsztatowe z Bartkiem Łęczyckim.
Sprzęt nagłośnieniowy nie jest może I klasy, ale da się wytrzymać. Power-mixer, przody 2 majki wokalowe na statywach, kompletne bębny, piec basowy. Trochę dźwięk odbija z elewacji i podłogi, ale nie jest najgorzej. Oświetlenie 2 PAR-y.
Fajna atmosfera, i miła właścicielka klubu zawsze wywiązująca się z umowy, choć kokosów tu nie ma. Grał tu także ś.p. Janek "Kyks" Skrzek, Marek Mcaroon, SKL Blues, Grzegorz Kapołka, Roman "Pazur" Wojciechowski i wiele innych kapel.
Przyznaję **** na pięć.
Szczerze polecam tu zagrać. :)
:harp: This place is HARMONICA FRIENDLY :harp:





Adres na Facebook-u
https://www.facebook.com/...0266925?fref=ts

adres na mapie:
http://share.here.com/r/m...==?ref=facebook


Uwaga! Klub Sarmata zaprzestał działalność z początkiem Września 2016 - a szkoda!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-06, 14:57    Re: CO, GDZIE, KIEDY - czyli miejsca muzyczne naszym okiem.

HARRIS PIANO JAZZ BAR - Kraków
Zespół OLD WAVE zagrał tram kilka razy, ja osobiście jeden raz, ale to wystarczyło do polubienia tego miejsca.
Jest proszę państwa klimat, jest publika i to więcej niż się spodziewaliśmy, lokal "pękał w szwach".
ponad 50% publiczności to obcokrajowcy z Europy zachodniej.
Pomimo, iż menago od nagłośnienia się spóźnił, to żadnych innych problemów nie było. Wyplata za koncert tak jak w kontrakcie. :) Zagraliśmy Koncert od 22.00 do 02.00 w 3 setach po 10 utworów. Publika bawiła się przednio nawet jakiś europejczyk na stole zaczął tańczyć. Troszkę mało miejsca na scenie jak na 6 osobowy band.
Bałem się, że z parkowaniem busa będzie problem, ale przy za i wyładunku nikt się nie czepiał, choć to pod samym komisariatem jest lokal.
Sprzęt podstawowy (power-mikser, nagłośnienie, bębny) są. Browarek drogi, ale dla kapeli było po 3 na twarz :)
Pamiętam też to miejsce z warsztatów harmonijkowych z "Wiśnią". Było miło, nikt nie przeszkadzał.

Minus to brak blisko bezpłatnych parkingów, jak to w Krakowie wszystko płatne. :(
Pomimo tego ostatniego - bardzo polecam :) :)
Oceniam na **** z plusikiem. :)

:harp: This place is HARMONICA FRIENDLY :harp:





http://harris.krakow.pl/
https://www.facebook.com/...azzbar/?fref=ts
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-09, 20:52    Odp: CO, GDZIE, KIEDY - czyli miejsca muzyczne naszym okiem.

LATAWIEC [b]Aktywna Strona Kultury[/b] - Będzin ul. Czeladzka 7
Nowy lokal, a właściwie przebudowany w 100 % dawniejszy "Parapet BUM BUM". Nowy właściciel i nowa jakość. (niebo, a ziemia :) Ok.100 miejsc siedzących i deczko więcej w pionie :)
Ci co byli w dawniejszym lokalu zapewne nie poznają tego miejsca. Lokal otwarto oficjalnie 15. Kwietnia 2016r. - koncertem reage'owego zespołu KONOPIANS.
Byłem tam na Sylwku, koncercie MOONSTONE oraz grałem z ROCKOMOTIV-em. Tydzień po nas grał CREE.
Na w.w. koncertach Klub był wypełniony po brzegi, co świadczy, że rok braku muzyki w Będzinie wypościło muzyczną publikę. Tak więc, lokal jak najbardziej rokuje w przyszłych imprezach.
Od najbliższego czwartku 12.05.2016 klub rusza z cyklem jam'ów na scenie LATAWCA
Wszystko pachnie świeżością. Można wypić i zjeść szybkie dania. Ceny umiarkowane :)
Nagłośnienie podstawowe (mikser, przody, wzmacniacz, oświetlenie), choć potrzeba będzie dokupić, choćby odsłuchy. Większe bandy zabierają jak na razie swój sprzęt i akustyków. Mam nadzieję, że w miarę funkcjonowania Szef (też muzyk) zainwestuje w akustykę. Położenie lokalu dobre w centrum koło ronda tzw. "nerka". Miejsca parkingowe są, na uliczkach wokół lokalu i pobliskiej stacji paliw Lotos.
Dojazd dobry z wielu kierunków - niedaleko trasa szybkiego ruchu "Gierkówka".
Szef Michał wywiązał się z umowy, nawet przed koncertem - pełne zaufanie.
Załączam parę fotek z lokalu.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
LATAWIEC - Aktywna Strona Kultury , Będzin ul. Czeladzka 7 (Dolna Syberka) tuż za stacją Paliw.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)







https://www.facebook.com/publatawiec/?fref=ts
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-05-09, 20:59    Odp: CO, GDZIE, KIEDY - czyli miejsca muzyczne naszym okiem.

KATOFONIA - Katowice
Wielokrotnie tam byłem. Jest porządne nagłośnienie i akustyk Arek. Oświetlenie sceniczne też jest. Mało jest miejsca dla publiki, (ok. 80 miejsc), ale co tu wymagać od zaadaptowanego mieszkania w starej kamienicy. Jest Miejsce do spania dla muzyków z odległych miejscowości.
Raz tam zagrałem z OLD WAVE na koncercie charytatywnym, a przed nami jeszcze inne dwie kapele. Publika dopisała, i dobrze się bawiła, co skłoniło mnie do stwierdzenia, że jest klimat.
Też jak w Harrisie były warsztaty z Wiśnią i wsio zagrało.
Ceny jak na bar różne, ale nie najsroższe.
Od pewnego okresu na jamach pojawiło się mnóstwo jazzmanów z pobliskiej Akademii Muzycznej i zrobiło się ciasno, są zapisy do jamowania. Z parkowaniem w pobliżu jest problem, mało miejsc i trzeba dalej parkować. Plus to centrum i wszędzie blisko.

Przyznaję ****na pięć.
Polecam :)

:harp: This place is HARMONICA FRIENDLY :harp:




http://katofonia.pl/
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu