Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-11-16, 18:40    Rocket

Zakupiłem harmonijkę Rocket w tonacji D. Jest to najnowszy model hohnera. Harmonijka jest ogólnie bardzo dobra. Szybko reaguje i dobrze się na niej gra. Posiada nieco inny strój. Ponoć jest zrobiona pomiedzy Specjal a Golden Melody. Coś w pośrodku tych dwóch klasyków. Brzmienie ma wyraziste i podobne jak w spejalu ale jest nieco inne. Posiada korpus z tworzywa sztucznego (ABS). Blachy ma zagięte do środka od nowości. Praktycznie nic przy niej na razie nie robiłem, tylko grałem i sprawuje się dość dobrze. Zobaczymy ile wytrzyma. To tak po krótce. Cena nowej to 149 zł. Ogólnie jest to dobra harmonijka jednak dla mnie najlepsze zostaną Marinki,- myślę o bluesie. Rocket zabrzmi lepiej w innych rodzajach muzyki.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-04-19, 16:37    Odp: Rocket

niestety muszę ja ocenić jako krótkotrwałą harmonijke. Już zaczyna się kończyć a Marinka którą mam pół roku dłużej nadal gra dobrze..., Nie polecam tego modelu. za drogo i za słaba...
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-04-19, 22:10    Odp: Rocket

Może masz za mocne zadęcie? Słyszałem że to bardzo szczelna harmonijka:) Długo grasz?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-04-20, 17:37    Odp: Rocket

W Marince i Rockecie są te same stroiki, więc Twoja opinia na temat trwałości rocketa jest dziełem przypadku :) Mam nadzieję, że nikt się nią nie pokieruje.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Venti 


Wiek: 28
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2016-04-20, 20:10    Odp: Rocket

Special 20 teżma te same stroiki i tę samą trwałość. Ja tam osobiście nie widzę sensu w dopłacaniu 40 zł, bo harmonijki są identyczne, a różni je tylko długość przekątnej otworów (całe 0,78 milimetra różnicy). :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-04-20, 22:24    Odp: Rocket

Tylko chyba marinka jest mniej szczelna trochę, co?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-04-21, 15:31    Odp: Rocket

Poparłbym, że jest mniej szczelna jakby Ci ją ktoś wyregulował tak samo jak inny model, to jednak jest za bardzo niepowtarzalne w fabryce :) Ostatnio miałem na warsztacie kilka nowych goldenek i były "mniej szczelne" niż marynka, bo stroiki na wydechu były za wysoko. Jak nie robiłeś nic w środku to ciężko powiedzieć :)

Po 7 latach naprawiania stwierdziłem, że fabryczne harmonijki nie nadają się do opiniowania.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu