Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2016-04-11, 16:00    [GP VIII] HB IV - ocena prac

Dostałem trzy zgłoszenia i wszystkie można przesłuchać tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-IV

Zbieram oceny do poniedziałku 18.01.2016 do 17:00. Oceniamy w tym temacie. :)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Ostatnio zmieniony przez INIM 2016-04-17, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-04-11, 22:03    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Hobbit 3
Wydaje mi się niepewny oddech, bez przepony :) Spróbuj pograć dłuższe dźwięki, opierając brzmienie bardziej na przeponie. Pomysły całkiem ok:)

MacieJJ 4
Brzmisz bardzo fajnie, podobało mi się.

Venti 4.5
Super, że akustycznie, bardzo lubię. Wczułeś się też chyba najlepiej z całej ekipy w klimat.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2016-04-12, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-12, 11:14    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Hobbit 3,5
Brzmienie i barwa chyba najlepsze z nagrań. Moim zdaniem trochę za dużo się dzieje przez co pojawia się chaos, a momentami jest też obok pulsu. Słyszałem duuużo lepsze Twoje nagrania :)

Venti 4,9
Brzmienie - jest
Klimat - jest
Muzykalność - jest (podoba mi się jak płyniesz, robisz pauzy)
Artykulacja - na poziomie gry scenicznej, naprawdę te wszystkie wibrata i wha/wha był jak u zawodowca
Dlaczego nie pięć - tylko dlatego, że nie podobała mi się długa przerwa pomiędzy partiami, bo jednak grając akustycznie to nie jest żaden problem, aby zmienić sobie harmonijki "w locie". Nie zmienia to jednak ogólnej oceny, że grasz już naprawdę bardzo dobrze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-04-12, 12:42    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Hobbit – 3,6 trochę chaosu się wdarło. W sumie grasz dobrze. Jednak konkurencja podwyższyła poprzeczkę i na ich tle taka ocena jak widać.

MacieJJ – 4,5 trzymasz dobrą formę. Więcej w tej improwizacji wyczułem L. Waltera niż Williamsona II :) ale jeden i drugi jest z wysokiej światowej półki. Jednak nie oto chodziło żeby zagrać na styl kogoś ale żeby w ogóle zagrać i to wyszło tak jak wskazuje ocena.

Venti – 4,7 duża niespodzianka tej bitwy. Plus za to że akustycznie, plus za to że ładnie brzmiało, plus za to, że był feeling , niełatwa improwizacja a tak jakby lekko zagrane.


acha Paweł zmień tego plusa przy Twojej ocenie na jakieś dziesiętne ;-)
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Venti 


Wiek: 28
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2016-04-12, 19:30    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Hobbit - 3,7 - część zagrywek naprawdę z potencjałem, ale słychać że czasami zaczyna ci brakować oddechu. Brzmienie pieca bardzo fajne.


MacieJJ - 4,7 - podobało mi się jak wplatywałeś skalę durową, czego u mnie trochę zabrakło. Kosztem - jeden wg mnie nietrafiony dźwięk w okolicach drugiej minuty, ale poza tym nie mam zastrzeżeń, elegancko zagrane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-15, 17:36    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

MacieJJ - 4,5 - fajnie zagrane, bez zastrzeżeń co do samej gry. Jest wszystko co potrzeba, ciekawe patterny, zagrywki, dynamika itp. Jedyne co rzuca się w uszy przy słuchaniu, to trochę płaskie brzmienie, ale domyślam się że to wina mikrofonu którym nagrywałeś - niestety, wiem że ciężko osiągnąć dobre brzmienie w nagraniu za pomocą "domowych" mikrofonów. Ogólnie bardzo fajnie, trzymasz dobrą formę. :)

Venti - 4,8 - zaskoczyło mnie to nagranie. Zagrane na prawdo bardzo dobrze, fajnie się słuchało. Osiągnąłeś dobre brzmienie nagrania, dźwięk nie jest kanciasty. Może nie szalałeś z zagrywkami i patternami, ale to mnie właśnie urzekło, sztuką jest grać pięknie a prosto. Jesteś na dobrej drodze :) Jedyna moja uwaga: za cicho w okolicach 2 minuty. Ta zagrywka 2:45 super!


Dzięki za uwagi co do mojego nagrania.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-18, 13:05    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Oceniać można jeszcze dziś do 17:00. Może któryś z forumowiczów się skusi? Nie trzeba pisać elaboratów, krótka ocena jak u minigunmen'a, albo nawet same cyferki, w pełni wystarczy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-04-19, 15:12    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Moje oceny wiele na pewno nie zmienią ale chciałem tylko napisać, że mamy coraz więcej dobrych harmonijkarzy. Szkoda, że kolejny raz zlamiłem i nie dołączyłem do bitwy (na usprawiedliwienie mam najpierw przesunięcie a potem z zaskoczenia tak) ale pewnie i tak bym nieźle po d*** dostał od was:)

Hobbit 4 - za bardzo do tyłu jak dla mnie grasz. Może być kwestia latencji karty dźwiękowej (tak to brzmi).
Miejscami fajne zagrywki, czasem trochę losowe rzeczy i lekki bałagan - ale całość bardzo słuchalna :)
Przyjemny sound.

MacieJJ 4,5 - pierwsze co mi się rzuca to tak nie za ładnie przesterowany sound. Trochę skrzypiący. Ale za to gra mocno spójna i dokładna, równo zagrane. Kurde, naprawde fajne to :) Jedno co się można przyczepić to słabo z dynamiką - wszystko mniej więcej tak samo głośno i mocno zagrane.

Venti 4,5- fajny sound, bardzo dobrze, że zdecydowałeś się zagrać na czysto - super brzmienie.
Trochę mogłoby być ciekawiej, słychać że masz niezłe umiejętności. Trochę brakuje takiego wigoru, czasem przydałoby się przywalić. Ale tak to jest i dynamika i sound i skill. Najs.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-24, 09:45    Odp: [GP VIII] HB IV - ocena prac

Dzięki Harry za oceny.

Co do brzmienia to wiem, że nie jest wybitne. Głównie dlatego, że nagrane "w linie". Sam piecyk nie brzmi tak najgorzej, ale nie mogę go w domu rozkręcić i porządnie nagrać (wiadomo, sąsiedzi). Stąd dźwięk wyszedł jak wyszedł. Popracuje nad tym:)

Nie sądzę abyś dostał po d****, raczej byś pokazał jak się gra ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu