Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-02-16, 21:39    Czy jest różnica pomiędzy kablem instrumentalnym, a mikrofonowym?

Witajcie!
Otóż na ostatnim występie chciałem się podłączyć do miksera poprzez kabel jack, ponieważ miałem użyć loopera, jednak spotkałem się z krytyką akustyka, który powiedział, że mogę jedynie podłączyć się do konsoli przez kabel mikrofonowy, co oczywiście wiązało się z ominięciem mojego efektu.

Od tego czasu nurtuje mnie pytanie, czy nie można było użyć kabli instrumentalnych?
Czy one różnią się na tyle od mikrofonowych, że nie można ich używać?
Pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją, ponieważ pierwszy raz używałem loopa na scenie. Pan akustyk może mieć całkowitą rację. W takim przypadku jak sobie radzicie, jeżeli używacie efektów?
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-02-16, 23:39    Odp: Czy jest różnica pomiędzy kablem instrumentalnym, a mikrofonowym?

Z moich doświadczeń wynika, że loopera jak i pozostałe efekty podłączamy do piecyka, a nie pod linię na wejściach symetrycznych miksera. A z piecyka łączymy kolejno do miksera, bądź to mikrofonem, bądź też sygnałem bezpośrednim (niektóre piecyki szcz. tranzystorowe, takie wyjście posiadają). Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem jak u Ciebie. Kable instrumentalne to w większości przewody zakończone wtykami Jack, natomiast kable mikrofonowe są to kable symetryczne zakończone wtykiem XLR. Akustyk miał więc rację.
p.s. Stoły mikserskie maja również wejścia niesymetryczne, ale nie wiadomo jakby to zagrało przy większych odległościach, jak zwykle bywa przy większych instalacjach.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-17, 00:07    Odp: Czy jest różnica pomiędzy kablem instrumentalnym, a mikrofonowym?

Eh...
Gówno prawda w sumie, z tym akustykiem.
Kable instrumentalne (gitarowe) mają 1 żyłę i ekran. Kable mikrofonowe 2 i ekran. Ekran to oplot, najczęściej miedziany, który wszelkie zakłócenia (elektromagnetyczne) wysyła do masy.
Jeśli chodzi o wpinanie się to różnica zwykle jest w poziomie sygnału - ten z mikrofonu jest często niższy niż ten z efektu. Dlatego istnieją wejścia line in, które mają miksery.
Wracając do meritum - mógł Cię wpiąć, tylko pewnie mu się nie chciało ;) Jakoś nie dziwi mnie to, akustycy to często albo wredni są, albo po prostu gość oderwany od pługa, który się jakoś znalazł na imprezie a średnio się zna.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-02-17, 14:31    Odp: Czy jest różnica pomiędzy kablem instrumentalnym, a mikrofonowym?

Akustycy mają po prostu dziwne fazy swoje. Zwłaszcza jak ściszają harmonijkarza tak, że sam siebie nie słyszy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu