Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2016-01-10, 00:30    Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Witam serdecznie ;)

Bardzo, ale to bardzo proszę was o pomoc w wyborze jednego z tych dwóch wyżej wymienionych efektów. Cena jest taka sama, a ja sam nie dam rady określić, który z nich jest lepszy.
Jeszcze raz proszę was o pomoc w wyborze. :) Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali, który z nich jest lepszy i dlaczego właśnie ten. :)

Na koniec dodam, że w dużej mierze będę kierował się waszymi propozycjami. :)


Pozdrawiam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-11, 16:34    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Dobrze by było, gdybyś w danym temacie, zapytaniu, wrzucał załączniki do stron z tymi urządzeniami, zdjęcia ew. parametry.
Niestety nie używałem w.w. tak więc temat otwarty, też chętnie coś się dowiem. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2016-01-11, 18:27    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Proszę bardzo :) :

Ultimate drive :
http://guitarcenter.pl/ca...-ultimate-drive


Vintage overdrive:
http://guitarcenter.pl/ca...ntage-overdrive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-12, 11:30    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Vintage overdrive to kopia tubescreamer'a, od lekkiego do mocnego przesteru, ultimate drive zapowiada się na ostrą sieczkę w stylu metalzone. Pierwszy spoko do gitary, ale do harmonijki raczej nie bardzo.

Edit - moja pomylka, ten drugi tez spoko - kopia fulltone OCD. Taki przesterek, przyjemny :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2016-01-12, 15:31    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Dzięki wielkie za odpowiedzi ! :)

Ale wyznam wam jedno... Stworzyłem ten temat, po czym sam zdecydowałem się na Joyo Ultimate Overdrive (gdy nikt mi jeszcze nie odpowiedział :D )

Teraz czekam na kuriera, który ma się dzisiaj zjawić, lecz nawet, gdy przyjdzie, to nie będę mógł wypróbować efektu... ( Problem z kablem... Wiem, że to głupie reklamować jeden temat pod innym tematem, ale bardzo prosiłbym was o zajrzenie do kategorii "Mikrofony i kable", i zapoznanie się ze stworzonym przeze mnie tematem, tam opisana jest cala moja "przygoda".)

Tak, tak... to fachowo nazywa się desperacja, ale mam nadzieję, że zrozumiecie :) .

Z mojej strony to tyle, dziękuję wam i serdecznie pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazurLTD 


Wiek: 41
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-02-18, 13:46    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

KapceR, Wypróbowałeś już ten efekt? - Gada jakoś przyzwoicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2016-03-11, 18:34    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

Jak za taką cenę to jestem zaskoczony :) Efekt dodaje trochę więcej "brudności" :) Aczkolwiek efekt za 150zł nie zastąpi dobrego wzmacniacza lampowego za 3500zł :) Czy gada przyzwoicie? Mnie zadowala :)


PS: Sory,że tak późno odpowiadam, ale dość rzadko wbijam na forum ;)

Pozdrawiam! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-03-12, 13:15    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

KapceR napisał/a:
Aczkolwiek efekt za 150zł nie zastąpi dobrego wzmacniacza lampowego za 3500z

Niekoniecznie, aż za 3500,- można taniej :)
Ale to musi być okazja (ja swojego kupiłem za 900 zeta) lub kopie dobrych piecyków. Takie kopie są nieco tańsze od oryginałów np: dobrze brzmiących lampowych Fenderów.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2016-03-12, 17:10    Odp: Joyo Ultimate Overdrive vs Joyo Vintage Overdrive

To miało być porównanie :) Ja np. Mam wzmaka którego kupiłem po przecenie z 1000zł na 500zł :)
I powiem ci, że jak za taką cenę to jestem BAAAARDZO zadowolony. :D Dodam jeszcze,że jest to pełna lampa, a sam piecyk ma moc 5W. :) Za efekt dałem 150zł i również jestem bardzo zadowolony :) Efekt ma tylko jedną wadę. Strasznie sprzęga, pokrętło GAIN mam ustawione na zero :) Ale poza tym, to daje przesterem :D

Serdecznie pozdrawiam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu