Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
JerrySpider 

Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-03, 14:55    [Porada] Kilka porad dla nowicujusza

Na samym początku chciałem serdecznie kolegów przywitać!
Nazywam się Jurek a swoją "przygodę" z harmonijką rozpocząłem coś około 17 lat temu, kiedy to otrzymałem od mamy harmonijkę Golden Butterfly (tremolo).
Celowo napisałem "przygodę" bo ograniczała się ona co nieporadnego dmuchania w kanały jak to dziecko...
Przed ostatnimi świętami postanowiłem odświeżyć swoją znajomość z harmonijką, zainwestować i spróbować choć trochę posiąść techniki gry.
Zakupiłem harmonijkę Hohner Blues Harp w C. Na początku ciężko było mi nawet trafić czysto w jakikolwiek kanał... :)
Ale jako,że sprzęt już jest, chęci są (bo kocham muzykę), to proszę was o kilka wskazówek dla nowicjusza.
Najbardziej prosiłbym o podanie czy to tutaj, czy jeśli nie pozwala na to regulamin w prywatnych wiadomościach; linków do stron z nauką, książek, artykułów itp.
Tak samo ważne są dla mnie porady Was, doświadczonych kolegów nt. tego jak w ogóle zaczynać naukę. Jaki krok ustalić za ten pierwszy,żeby iść do przodu, a nie tylko udawać.
Jeszcze raz mówię wszystkim serdeczne cześć i liczę na odzew, bo jeśli się uda, to chciałbym tutaj z Wami zostać na dłużej :)
_________________
Za 20 lat chciałbym potrafić coś dobrze zagrać... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-04, 23:10    Odp: [Porada] Kilka porad dla nowicujusza

Polecam iść do Łukasza Pietrzaka albo Wiśniewskiego (też Łukasza) na warsztaty :) Tam na pewno dowiesz się wielu istotnych rzeczy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-05, 13:42    Odp: [Porada] Kilka porad dla nowicujusza

Mając "pod nosem" takich nauczycieli, też radził bym skorzystać. :) Nie wszędzie w Polsce adepci mają taką okazję.
Samodzielnie można nabawić się "złych manier".

Już niedługo bo 31.I.2016 kolejne warsztaty.
więcej pod adresem: http://forum.harmoszka.co...t8603.htm#66720
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
JerrySpider 

Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-06, 21:04    Odp: [Porada] Kilka porad dla nowicujusza

Dziękuję! Właśnie wczoraj, niezależnie od waszych postów postanowiłem zapisać się na wyżej przytoczone warsztaty. :) Zdecydowałem się jednak zapisać do grupy średnio-zaawansowanej, bo jak to p. Łukasz powiedział - lepiej równać do lepszego poziomu, niż się nudzić. :) Zdam relację po tym wydarzeniu.
_________________
Za 20 lat chciałbym potrafić coś dobrze zagrać... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Georgia525 

Posty: 2
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2020-05-19, 21:20    Odp: [Porada] Kilka porad dla nowicujusza

I jak? Znajdę gdzieś wspomniana w powyższym komentarzu relację z warsztatów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu