Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Maklysz 


Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: Gdańsk\Ełk
Wysłany: 2015-12-19, 09:41    Szerokość kanałów w różnych modelach harmonijki.

Witam,
więc sytuacja wygląda tak. Planuje zakup 2 nowych harmonijek. Wziąłem do ręki 3 harmonijki do porównania Hohner Golden Melody, Suzuki Harpmaster i Seydel Blues Session (wymieniłem je w kolejności od najwęższego do najszerszego kanału). Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy np. w modelach Seydel wszystkie modele mają taką samą szerokość kanałów? Pytanie nr 2. Czy jest jakaś strona z dokładnymi wymiarami harmonijek. Dodam, że najwygodniej z wyżej wymienionych harmonijek grało mi się na Golden Melody, ale chciałbym jednak mieć modele z Seydel lub Suzuki z równie wąskimi kanałami.

p.s. jeżeli już był poruszony taki temat z góry przepraszam, ale nic podobnego nie znalazłem.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2015-12-19, 11:39    Odp: Szerokość kanałów w różnych modelach harmonijki.

1. Nie. Są nieznaczne różnice ale wszędzie rozstaw jest ten sam.
2. Nie.

Po prostu graj zamiast rozglądać się po szerokości kanałów, za rok nie będzie Ci to robiło różnicy :) Lepiej ćwiczyć niż się nad tym zastanawiać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu