Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
doli

Posty: 1
Wysłany: 2015-12-08, 11:20    Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

Od jakiegoś czasu interesuję się muzyką ludową, zacząłem nawet coś tam grać na skrzypcach.

Mam w związku z tym pytanie, jaką harmonijkę i w jakiej tonacji powinienem kupić do grania takiego jak w tym materiale? Organki - Muzyka Odnaleziona
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Venti 


Wiek: 28
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2015-12-08, 11:38    Odp: Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

Można bez problemu grać na diatonicznej (dziesięciokanałowej), ale większość tych panów z materiału jak podejrzewam gra na harmonijkach tremolo. Jest to typ najczęściej używany w ludowych klimatach.

Co do konkretnego modelu harmonijki tremolowej trudno mi coś polecić, bo jeszcze takowej nie posiadam. Wiem, że jeszcze niedawno najpopularniejsza była Hohner Comet, ale teraz cena poszła ciut do góry i skłaniałbym się raczej ku Seydel Sailor 48 - jakieś 100zł tańsza od wyżej wspomnianej, a podejrzewam że dużej różnicy nie widać. Jeśli zależy panu na autentyczności i powrocie do korzeni (jak na filmiku), polecam kupić jakąś harmoszkę za dychę w najbliższym sklepie.

Polecam również też poczytać o technice tongue blocking, jest o niej trochę na forum, a jest ona esencją ludowego grania.

Pozdrawiam. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-12-08, 21:58    Odp: Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

Venti napisał/a:
Jeśli zależy panu na autentyczności i powrocie do korzeni (jak na filmiku), polecam kupić jakąś harmoszkę za dychę w najbliższym sklepie.

Tego nie pojmuję! Co ma do siebie autentyczność z niską ceną harmonijki. :?
Ja polecam harmonijki dobre, jeżeli myślisz o graniu, a nie o krótko trwalej przygodzie.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Venti 


Wiek: 28
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2015-12-09, 21:03    Odp: Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

Felix ktoś tu nie pojął żartu. ;) doli chciał harmonijkę do "grania jak w tym materiale", a panowie z filmu grają właśnie na rozstrojonych harmoszkach za dychę. Nikomu nie polecam ani taniej harmonijki, ani taniego wina, o którym była również mowa w filmiku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-10, 18:47    Odp: Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

Jezu, jaki ten film to bzdura... jest kilku fajnych gości, ale reszta to jakieś pierdoły i takie pitu pitu...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-10, 18:48    Odp: Jaka harmonijka do muzyki ludowej?

i jeszcze ten pseudo-znawca...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu