Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-08, 07:59    Pokrętło bassu - frontman 25R

Witam.

Mam Frontmana 25 R, kupiłem go jakieś dwa miesiące temu. Generalnie wszystko gra i jestem zadowolony (pomijam smakoszy brzmienia lampowego, którym ten tranzystor nie koniecznie mógłby przypaść do gustu) ale do rzeczy. Nie jestem pewny czy pokrętło bassu jest ok. Bo moje ucho nie słyszy różnicy podczas regulacji. Czy tak ma być czy coś jest niesprawne, czy regulacja bassu powinna być znacznie odczuwalna?. Pozostałe pokrętła reverb, treble itp. działają albo jak kto woli słyszę różnicę w brzmieniu. Proszę o podpowiedź w tej sprawie. Wiem, że Harry przerabiał te wzmacniacze ale na pw. z jakiś przyczyn nie mam odzewu, więc pytam oficjalnie.

Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-08, 13:02    Odp: Pokrętło bassu - frontman 25R

Wydaje mi się, że może być uszkodzony potencjometr. Na pewno regulacja w jakimś stopniu powinna być odczuwalna.

Ewentualnie jeśli ktoś przerabiał ten piec kiedyś, to możliwe że wstawił zły potencjometr i nie spełnia on swojej funkcji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-09, 08:49    Odp: Pokrętło bassu - frontman 25R

Dzięki hobbit.

Wzmacniacz jest nowy kupowany ze sklepu to opcja przerabiania nie dotyczy.

Wygląda na to jednak, że oddam go lokalnie do sprawdzenia kompetentnej osobie. Wzmak kupowany na drugim końcu Polski to nie chce mi się bawić w odsyłanie itp. czekam nadal jak z tym bassem u innych forumowiczów :)


Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu