Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
chrish 

Wiek: 32
Posty: 7
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2007-12-06, 16:59    [Problem] Pierwszy kanał

Witam!

Dostałem dzisiaj harmonijkę Hohner BluesBand... Wszystko cacy, ale przy wydychaniu powietrza do kanału 1 dźwięk jest słabiutki i nie zawsze wybrzmiewa... Czasem bywa nawet tak, że powietrze przepływa i slychać dźwięk przypominający jęk... Co jest nie tak w tej harmonijce. Dodam tylko ,zę kupowałem w sklepie muzycznym...
_________________
PIERWSZE FORUM O BONGOSACH
http://bongosy.fora.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-06, 17:16    Odp: [Problem] Pierwszy kanał

te harmonijki i np silverstary maja kiepskie 1 kanal i 3 ostatnie..... ale to moze byc tez kwestia techiniki....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-06, 19:24    Odp: [Problem] Pierwszy kanał

Może dmuchasz za mocno i stroik się blokuje? Spróbuj dmuchać nieco lżej. Jeżeli nic nie poskutkuje, to rozkręć harmoszkę i pobaw się w odginanie stroika. Co pewien czas sprawdź jak reaguje, to znajdziesz idealny punkt.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-06, 19:25    Odp: [Problem] Pierwszy kanał

Szczypior generalizujesz.

chrish spróbuj przeczyścić harmonijkę, albo przepłukać. Dbaj o czystość instrumentu i zębów (to nie żart). Nie graj po jedzeniu albo piciu czegoś z cukrem. Zawsze przed graniem staraj się ją rozgrzać. Przy wydechu na 1 kanale puszczaj trochę powietrza nosem. Powiedz jeszcze jaką tonację tego BB masz?

Ja gram na BB i nie narzekam. Mzyka rodzi się gdzie indziej niż w instrumencie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-06, 19:55    Odp: [Problem] Pierwszy kanał

To rzeczywiście nieprawda, że wszystkie BluesBandy i Silver Stary mają kiepskie pierwsze i 3 ostatnie kanały.

kuba napisał/a:
Muzyka rodzi się gdzie indziej niż w instrumencie.


Czasem jednak lepiej być dobrą "akuszerką" i nieco wspomóc jej narodziny dobrej jakości instrumentem. Nie mówię jednak, że Blues Band jest do niczego, ale tylko tyle, że są lepsze harpy od niego.

Wracając do tematu - może trafiłeś na egzemplarz z defektem. Myślę, że rozkręcenie harpa nie zaszkodzi :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-06, 20:20    Odp: [Problem] Pierwszy kanał

kuba napisał/a:
Powiedz jeszcze jaką tonację tego BB masz


Domyślam się, że chrish ma Blues Banda w C, bo tylko takie są dostępne w sprzedaży pojedynczej (inne tylko w zestawie 7 sztukowym), a poza tym, w polu ULUBIONA HARMONIJKA widnieje właśnie Blues Band w C.

A poza tym, to co pisali poprzednicy, przeczyszczenie harpa, poprawienie ustawienia stroików i zmniejszenie nacisku na stroik przy dmuchu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu