Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Matyjas 

Posty: 3
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-21, 12:26    moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

Wszystko wskazuje na to że jest w tonacji f-dur, dopiero ją dostałem, dopiero zaczynam, proszę o rady, jest nieco innego typu, więcej dźwięków. Czy na tym sprzęcie cokolwiek wskóram? Znajdę gdzieś utwory w f-dur? Na co zwrócić uwagę? Zdjęcia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-10-21, 20:06    Odp: moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

Witaj, niestety nie jest to sprzęt do nauki, jest to zwykła zabawka, nie instrument. Może Cię jedynie zniechęcić do grania.. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z harmonijką, kup coś za minimum 90 zł, więcej info znajdziesz na forum. ;)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Matyjas
Matyjas 

Posty: 3
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-22, 01:28    Odp: moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

mam nadzięję, że chociaż trochę przesadzasz? Aż tak źle nie gra, chodź oczywiście znawcą nie jestem ale i wymagań dużych jak na razie nie mam w tym zakresie... ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-22, 18:30    Odp: moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

Pytanie podstawowe: co chcesz grać?

To jest harmonijka, jeśli się nie mylę, tremolo (lub oktawowa). Do bluesa się nie nadaje jak również do nauki - w internecie nie znajdziesz wielu poradników czy też lekcji na ten typ instrumentu, a na warsztatach zajęcia odbywają się na harmonijkach tzw. diatonicznych, 10 kanałowych.

Oczywiście możesz rozpocząć naukę na tej harmonijce, starać się wykonywać poprawne zadęcie i zassanie, czyste dźwięki, grać gamę itp.

Moim zdaniem lepiej jednak zrobisz, jak kupisz sobie do nauki harmonijkę diatoniczną 10-kanałową. Na początek najlepiej w tonacji C-dur.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Matyjas
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-10-22, 20:39    Odp: moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

Cena tej harmonijki oscyluje w granicach 20zł. Przy takim instrumencie można wyrobić złą technikę gry, granie siłowe itp.. Podstawy są bardzo ważne i powinno się zaczynać na dobrym sprzęcie. Inaczej ta nauka będzie bezsensowna, ponieważ po przesiadce na prawdziwy instrument, okaże się, że wszystko, czego się ktoś nauczył źle brzmi. Prawdziwy instrument będzie wymagał innego oddechu, artykulacji. Moim zdaniem warto zainwestować i nie robić sobie przeszkód. :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Matyjas 

Posty: 3
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-23, 12:28    Odp: moja harmonijka kubage, proszę o opinie i rady

:*
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu