Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
T_Nedved 

Posty: 7
Wysłany: 2015-09-23, 16:09    Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

Witam.
Szukam przede wszystkim dobrej (nie pierwszej, lepszej z Biedronki) wytrzymałej harmonijki. Mam harmonijkę Hohnera Big Valley (tremolo). Teraz chciałbym spróbować na czymś, 10 kanałowym i chciałbym jednocześnie,żeby ta nowa harmonijka posłużyła mi możliwie jak najdłużej.
Od dobrych kilku dni przeglądam fora, czytam opinie...
Mam takie swoje typy:
- SUZUKI ProMaster
- SUZUKI MANJI
- SUZUKI Olive
- SEYDEL Blues Session Steel Summer
- Hohner Gold Melody
(Nie ukrywam,że trzy ostatnie w/w modele przyciągnęły moją uwagę również ze względu na swój wygląd)
Czytałem bardzo różne opinie o Goldenkach (w zasadzie głównie na tym forum, ale nie tylko) i boję się,że zbyt długo mi nie wytrzyma.
Są one warte swojej ceny?

Jeszcze jedno. Lubię mocne rockowe brzmienia, ale też nie chcę się ograniczać jedynie do tego gatunku.

Co sądzicie o tych harmonijkach?
Macie może jakieś swoje zupełnie inne typy? Polecacie coś?
W jakiej tonacji polecalibyście harmonijki do rockowego grania?
_________________
Szczera rozmowa z drugą osobą jest jak mocna kawa - ciężko po niej zasnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HejGej
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-23, 19:11    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

:)
 
 
T_Nedved 

Posty: 7
Wysłany: 2015-09-23, 19:59    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

Tego tremolka mam właśnie w C i dlatego zastanawiam się czy teraz sobie nie kupić w innej tonacji.. Czy to jednak zły pomysł ?
Co sądzicie o tonacji D, G lub A ?
_________________
Szczera rozmowa z drugą osobą jest jak mocna kawa - ciężko po niej zasnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-09-23, 21:02    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

Witaj, z tych co wymieniłeś Golden Melody to najniższa półka, ponieważ jako jedyna ma mosiężne stroki (z resztą cenowo też) . Reszta ma stalowe lub z fosforobrązu. Porównujesz harmonijki z dwóch różnych półek cenowych :) Co do wytrzymałości goldenek, jedną mam czternaście miesięcy, drugą ponad dwa lata i mają się dobrze.
Jeżeli lubisz mocne brzmienia, poczytaj Promaster'ze, z tego co czytałem jest głośna i agresywna, jednym słowem z pazurem :D

Co do tonacji, mimo wszystko polecałbym na początek w C. Tremolo ma większe otwory, z pewnością artykulacja jest inna. Do takiej przesiadki przyda się podstawowa tonacja.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
T_Nedved 

Posty: 7
Wysłany: 2015-09-23, 21:22    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

Wiem,że to dwie różne półki cenowe :) O stroikach też już trochę poczytałem. No to już troszkę Twoje goldenki wytrzymały. I nie szperałeś przy nich od zakupu? :) A porównuję je też dlatego bo ogólnie spodobało mi się ich brzmienie i kształt. Zastanawiam się też czy np nie lepiej było by kupić goldenkę w jednej tonacji i za jakiś czas w innej. Jednak trochę mnie przeraża ich nietrwałość i ogólna chińszczyzna u Hohnera... :/
Bardzo, bardzo interesująca jest Suzuki Olive (widziałem też recenzję Bartka Łęczyckiego o tej harmonijce. Również na tym forum). Ma świetne,wyjątkowe brzmienie, ale w tym przypadku wiem, że moje zakupy harmonijkowe dobiegną końca na dłuższy czas :)
Achh, dylematy....

Ps. Lizur97, a propo's tego ProMastera,o którym pisałeś... :) Właśnie przeczytałem w sklepie Dawida Wydry (na bluesharp.pl),że Suzuki Olive to "Połączenie dwóch popularnych modeli, Manji (konstrukcja korpusu) oraz Promaster (płytki stroikowe i kształt pokryw) w całkiem nowej, oliwkowej kolorystyce".
Powolutku zagadka, co do zakupu, mi się wyjaśnia... :)
_________________
Szczera rozmowa z drugą osobą jest jak mocna kawa - ciężko po niej zasnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-23, 22:18    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

HejGej napisał/a:
Golden Melody jest dobra na początek, ale jesli chcesz zeby twoja harmonijka wytrzymala dłużej to nie polecam.

Nie zgodzę, się z Twoim zdaniem, nie wiem ile grasz, ale taka opinia jest efektem złego zadęcia i zarzynania stoików - zwykle początkujący harmonijkarze mają takie przypadłosci. Dojdziesz do wprawy to dłużej pograsz. Mam 10 szt. goldenek i czym więcej gram tym mniej widzą serwis. Cała polska czołówka harmonijkarzy wychowała się na goldenkach. Oczywiście stalowe i fosforobrązy są mocniejsze.
HejGej napisał/a:
według mnieBLUESsession nadaje się bardziej do bluesa.
Teraz to się ubawiłem! A inne diatoniki, to do czego się nadają, do marszy żałobnych?!
Lizur97 napisał/a:
Co do wytrzymałości goldenek, jedną mam czternaście miesięcy, drugą ponad dwa lata i mają się dobrze.
I tu się zgadzam :)
T_Nedved napisał/a:
W jakiej tonacji polecalibyście harmonijki do rockowego grania?

Nie ma takich zależności. Gram w kapeli rockowej i używam różnych tonacji, najczęściej C, A, D, Bb, oraz H.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HejGej
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-24, 20:53    Odp: Suzuki Olive, Hohner Gold Melody ?

Co do wytrzymałości masz całkowitą rację, ale mówimy tu o pierwszym diatoniku. Raczej nie sądzę żeby ktos kto kupuje sobie pierwszą harmonijkę diatoniczną miał wprawę w "dmuchaniu".
 
 
  
Odpowiedz do tematu