Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
terminus

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2014-06-01, 14:49    Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

Witam

Rasowego mikrofonu szukałem już dłuższy czas, wcześniej miałem MDO IX i Grundiga GDM 313. Niestety mikrofony typu green bullet lub harmonijkowy astatic były ze względu na cenę poza moim zasięgiem. Ale istnieje naprawdę dobry i co najważniejsze niezbyt drogi zamiennik. Kolega Harry wspominał już o tym pomyśle na naszym forum. Po dłuższym polowaniu na amerykańskim Ebayu w końcu jest, trafiłem - shure 444. Sam mikrofon to super taniocha, ok. 20 dolców, niestety koszt przesyłki w programie międzynarodowym to koszmar. Summa summarum mikrofon z przesyłką wyszedł mnie dwieście kilka złotych. Jego jedyna wada to obudowa z plastiku ale jest naprawdę mocna i łatwo ją przerabiać, reszta to już same zalety. Na razie podłączyłem kabel na stałe, jak zdecyduję czy potrzebuję xlr czy jacka, to takie gniazdo wstawię w obudowę. Potencjometru oczywiście nie było, to moja robota. Bardzo dziękuję koledze Harremu za dobre rady i pomoc, szczególnie w zawiłościach transakcji poprzez Ebaya.
Zdjęcia powiedzą więcej:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Harry, Rogalski.Arek
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-01, 17:06    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

No, no! Porządna wkładka w środku! CM 99B86 to jedne z najpopularniejszych elementów. Super znalezisko!. A plastikowość ma swój urok. Jest pewnie dość lekki, ważne podczas długiego grania. Uwierz, od Green Bulleta można się zmęczyć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-02, 14:11    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

No i czad! :)
Bardzo dobry mikrofon, swego czasu zrobiłem taki Oli Latowskiej i jest naprawde dobry :)
Co prawda te wkładki mają baaardzo mocne brzmienie - mocno przesterowane ale i pełno basu :) Jedyne co bym dodał to jakoś uszczelnił przestrzeń pomiędzy grillem a wkładką :)

I zamontował gniazdo na jacka - niestety rozwiązanie z kablem zamontowanym na stałe jest średnio dobre - po pierwsze, taki kabel często się może urwać/pęknąć przy obudowie a po drugie - jak masz jack/xlr to zawsze możesz mieć kabel w zapasie i przepiąć w razie potrzeby bardzo szybko :) Także polecam to zmienić ;)

Ja też obcinałem nóżkę całkiem, ale to już zależy od Ciebie :)

Ogólnie cieszę się, że mogłem pomóc i że jesteś zadowolony :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
terminus
terminus

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2014-06-04, 11:57    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

W tym mikrofonie wkładka ma doklejoną taką osłonkę jak na zdjęciu

Ktoś się orientuje co ona daje (podejrzewam, że ma tłumić dźwięki ze źródeł pobocznych)? Jest ona przyklejona i jej demontaż nie powinien być problemem - zostawić czy odkleić ?

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-04, 14:26    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

Ona była prawdopodobnie po to, zeby zmniejszyć zbieranie dookólne.
Nie ma znaczenia w graniu z zamkniętym mikrofonem w rękach :)
Ale fajnie wygląda :D

[ Dodano: 2014-06-04, 15:31 ]
P.S. ja bym zostawił, ona nie jest przyklejona (przynajmniej w tej wkładce co miałem nie była) tylko jakby założona (zagięta ) na tej osłonie membrany . Ja bym tego nie zdejmował - tak czy siak jak zamykasz w rękach to czy jest, czy nie ma tej osłony charakterystyka raczej będzie ta sama.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-04, 15:20    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

Nakładka jest oryginalna, fabryczna i zamierzona przez producenta właśnie z powodów, które przedstawił Harry. Często to mikrofony miały pracować w ciężkich warunkach akustycznych, gdzie wokół pełno dźwiękowego śmiecia. Ta osłona miała na celu ograniczyć ich docieranie do membrany. Jak pasuje Ci dźwięk taki jak jest, to śmiało zostaw. Będzie coś naprawdę wyjątkowego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
terminus

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-30, 16:15    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

Na allegro jest do wzięcia przyzwoity mikrofon za rozsądne pieniądze:
http://allegro.pl/mikrofo...5619551534.html
w środku meksykańska 99s558 chyba z 91 roku. Wiem bo dostałem od gościa zdjęcia. Chyba warto.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-31, 15:15    Odp: Mikrofon za rozsądne pieniądze dla każdego

widziałem to już, to na pewno nie przyzwoity mikrofon.
To zaje**sty mikrofon, kiedyś już taki przerabiałem (ot odciąć nóżkę, zamontować gniazdo) i ostro grzał :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu