Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-20, 23:34    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Ok , teraz rozumiem , jak to rozkimasz dasz nam znać
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-21, 08:50    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Pytałeś adamg53 dlaczego w kilka dni zgłosiło się wielu chętnych. Odpowiem: 1) była przeprowadzona intensywna kampania informacyjna w Necie jak i w prywatnych kontaktach. 2) Niektórzy czekali do ostatniej chwili z różnych powodów.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-23, 06:45    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Zwycięzcą tegorocznej XV edycji Harmonica Bridge został Jakub Staroń z Krakowa.
Gratuluję Kuba :)

Wyróżnienia dostali Sławomir Nowodworski i Piotr Filimowski.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-08-23, 11:04    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Miło mi oficjalnie poinformować o wynikach tegorocznego konkursu w ramach 15 festiwalu "Harmonica Bridge"
* GRAND PRIX festiwalu w wysokości 1000,- Euro ufundowane przez Stowarzyszenie SAWP www.sawp.pl zdobył Jakub Staroń
* dwa równorzędne wyróżnienia zdobyli Piotr Filimowski I Sławomir Nowodworski
Laureatom gratuluję serdecznie!
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2015-08-23, 12:34    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Przyłączam się do gratulacji. Mi też się bardzo podobała gra Jakuba.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-24, 11:28    Powitanie i podziękowanie!

Serdecznie gratuluję zwycięstwa i świetnego występu Kubie, ale również Piotrowi Filimowskiemu, który zagrał równie znakomicie, ale takie były realia, że nagroda była jedna. Wskazanie zwycięzcy było bardzo trudną decyzją.
Bardzo mi się podobała też gra Janka, Marcin pokazał kilka bardzo ciekawych zagrywek i patentów, a Krzysiek wielkie serce do gry.
Wielkie podziękowania dla Sławka Wierzcholskiego i jego współpracowników za trud włożony w zorganizowanie Festiwalu. Obsada była wyborna, osobiście najbardziej mi się podobały występy Rachelle Plas i Matyasa Pribojszki. Żałuję, że nie mogłem zostać na niedzielny koncert.
Cieszę się, że mogłem poznać albo odnowić znajomości, było sporo ciekawych rozmów. I oczywiście niezła zabawa na jam session!
Do rychłego zobaczenia i usłyszenia! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-08-24, 11:53    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Witam

Przyłączam się do gratulacji. Sławek N. (HarpSlav) ładnie to napisałeś to się nie będę powielał tylko podpiszę się pod tym :)
Ciszę się, że mogliśmy wspólnie zagrać na jamie "Room to Move" Johna Mayalla

Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2015-08-24, 12:06    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Marcin - co ty tam grałeś w oh susanna? Wibrato językowe? Co to było? Wytłumacz, bo chciałbym się tego nauczyć.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-24, 12:07    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Przydały by się materiały audio-video ze zmagań konkursowych, tak, jak to zrobiłem 2 lata wcześniej. Czy ktoś nagrywał?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-24, 12:14    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Nagrałem 2 numery Kuby i 2 Piotrka komórką, dźwięk taki sobie, ale coś słychać. W wolnej chwili wrzucę na YT, jeśli się będzie nadawać.
_________________
Pozdrawiam,
Sławek Nowodworski
Zapraszam na stronę
https://www.facebook.com/HarmoActive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-24, 12:15    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Sternik napisał/a:
Witam

Przyłączam się do gratulacji. Sławek N. (HarpSlav) ładnie to napisałeś to się nie będę powielał tylko podpiszę się pod tym :)
Ciszę się, że mogliśmy wspólnie zagrać na jamie "Room to Move" Johna Mayalla

Pozdrawiam


Marcin, tak, fajnie to wyszło, zwłaszcza zważywszy na późną porę i poziom stężenia... emocji! :)
_________________
Pozdrawiam,
Sławek Nowodworski
Zapraszam na stronę
https://www.facebook.com/HarmoActive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-08-24, 12:51    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Janek Domański napisał "Marcin - co ty tam grałeś w oh susanna? Wibrato językowe? Co to było? Wytłumacz, bo chciałbym się tego nauczyć"

Myślę Janek, że będziemy mieli okazję się jeszcze spotkać to pogadamy :D . Opowiesz o swojej mocnej stronie (to chyba pierwsza pozycja)
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2015-08-24, 13:00    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

W takim razie do zobaczenia ;)
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-25, 00:23    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Dodam, że w Jury festiwalu zasiadali :

Grzegorz Żyburtowicz - hca
Jarosław Kamiński - SAWP
Sławek Wierzcholski - hca
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-25, 18:08    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Trafiłem na fajny wywiad z Igorem Nowickim, który akompaniował nam podczas konkursu - znakomity muzyk!
Sławku, przekaż mu podziękowania, jak będziesz miał okazję!

http://spodkopca.pl/igor-...szymi-ode-mnie/
_________________
Pozdrawiam,
Sławek Nowodworski
Zapraszam na stronę
https://www.facebook.com/HarmoActive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-26, 16:57    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Gratuluję wszystkim laureatom! Kubie, z którym znamy się z konkursu w Kamieniu, Sławkowi, który jest moim serdecznym kolegą i Piotrowi, którego nie znam osobiście ale wiem , że jest świetnym harmonijkarzem.

Wielka szkoda, że festiwal pokrywa się z warsztatami w Puławach! Co też jest powodem moim zdaniem absencji kilku świetnych harmonijkarzy, którzy śmiało daliby radę na konkursie ale wybierają warsztaty z powodów dydaktyczno-sentymentalnych. Niemniej jednak będę starał sie przyjechać za rok. Pytanie do Sławka W. - czy zmiana regulaminu (jeden utwór dowolny) jest permanentna?
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-27, 08:00    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Nagrywał ktoś występy uczestników?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-27, 10:52    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

To zaczynajmy od miejsca trzeciego. Nie mam się czym specjalnie chwalić. Przez chyba 14 lat od wygrania Bydgoszcz Harmonica Meeting mogłem zrobić większe postępy :)
3 numery: House of the Rising Sun, Chitlin Con Carne i St. Louis Blues. Ten trzeci numer był też grany przez Kubę i Piotra, a każda wersja była inna.





_________________
Pozdrawiam,
Sławek Nowodworski
Zapraszam na stronę
https://www.facebook.com/HarmoActive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Harry, #Felix
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-08-27, 11:33    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Tylko małe sprostowanie Sławek N. napisał: "To zaczynajmy od miejsca trzeciego". Sławek dostał równorzędne wyróżnienie z Piotrem F. więc nazwijmy to równorzędne drugie miejsce :)

Proszę poprawkę małą brać na nagrania bo nie są najlepszej jakości w przeciwieństwie do grającego. Tak ciemno też tam nie było :)

Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jaaakub 


Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-27, 11:39    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Dziękuję wszystkim za gratulacje! Wygrana była dla mnie niesamowitym i zaskakującym wyróżnieniem.

Istotnie, w tym roku wybór laureata był trudny. Sam obstawiałem pomiędzy Sławkiem Nowodworskim a Piotrkiem Filimowskim. Zagrali świetnie!
Zresztą występy pozostałych konkursowiczów też zapadły mi pozytywnie w pamięci!

Gratuluję wszystkim chęci przygotowań i przystępowania do konkursów. Nie jest to łatwe, każdy z nas ma dużo obowiązków i bardzo się cieszę, że są ludzie z podobnymi pasjami którymi możemy się dzielić.

Dziękuję Sławkowi Wierzcholskiemu za organizację konkursu i festiwalu. Naprawdę, jest to jeden z najciekawszych festiwali muzycznych i, moim zdaniem, najbardziej prestiżowy konkurs harmonijkarzy w Polsce. Dotąd nie grałem nigdy na scenie i muzycy którzy tworzyli zespół akompaniujący zagrali lepiej od podkładów do których ćwiczyłem :) . Jedynie brak odsłuchu powodował delikatny dyskomfort w trakcie gry, ale może po prostu brak mi doświadczenia scenicznego.

Trzymam kciuki aby konkurs odbył się za rok. Niestety, ja już nie będę mógł wystąpić ale postaram się odwiedzić Toruń w tym terminie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
HarpSlav 


Posty: 6
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-27, 11:48    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Sternik napisał/a:
Tylko małe sprostowanie Sławek N. napisał: "To zaczynajmy od miejsca trzeciego". Sławek dostał równorzędne wyróżnienie z Piotrem F. więc nazwijmy to równorzędne drugie miejsce :)


No fakt, nie było podziału na miejsce 2 i 3. Tak mi się napisało, bo ja obstawiałem Piotrka albo Kubę jako zwycięzców [ale ci harmonijkarze skromni! :) ]
_________________
Pozdrawiam,
Sławek Nowodworski
Zapraszam na stronę
https://www.facebook.com/HarmoActive
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Piotr Filimowski 

Wiek: 45
Posty: 5
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2015-08-27, 15:56    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Witam

Dziękuję wszystkim serdecznie za gratulacje. Myślę, że wszyscy uczestnicy wypadliby jeszcze lepiej, gdyby próba przed konkursem odbyła się bez opóźnienia a organizator zapewnił odpowiednio dobry sprzęt do odtwarzania CD i mp3. Wtedy podkłady zabrzmiałyby lepiej. Trudno namawiać zespół, żeby grał trudny technicznie utwór na 5 min przed konkursem.
Przekazuję gratulacje dla Kuby i Sławka oraz Janka Domańskiego, który wyciągnął mnie na konkurs. Zagraliście naprawdę ciekawie i żywiołowo.

Gratulacje dla Sławka Wierzcholskiego za zorganizowanie festiwalu.

Pozdrawiam
Piotr Filimowski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-08-27, 23:18    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Drodzy Koledzy Konkursowicze :) Dziękuję za liczne dowody uznania za pracę przy organizacji tegorocznego "Harmonica Bridge". Postaram się aby w przyszłym roku nie było problemów sprzętowych. Niemniej, choć informacje o konkursie zamieściłem już pół roku wcześniej, do końca lipca nie było żadnego zgłoszenia ani w ogóle zainteresowania konkursem. Prawdę mówiąc, już chciałem z konkursu zrezygnować. I nie myślałem o załatwianiu sprzętu do odtwarzania MP3. Na szczęście, dzięki wzmożonej akcji promocyjnej, udało się znaleźć 7 chętnych (dzięki m.in. Felixowi, Bartkowi Łęczyckiemu czy Łukaszowi Wiśniewskiemu - bardzo pomogli). Ale czy nie uważacie, że takie wyciąganie za uszy do tablicy (tak się kiedyś mówiło w szkole) jest .... nie do końca właściwe??? Bo jak mam to robić na siłę, to mi się nie bardzo chce.... Pomysł konkursu, banku standardów, grania z prawdziwą sekcja rytmiczną złożoną ze znakomitych muzyków to mój pomysł. I musiałem się sporo nagimnastykować aby przekonać dyrekcję "Domu Muz" aby dała na to miejsce i wynagrodzenie dla muzyków... Nie mówiąc już o załatwieniu sponsora na Grand Prix. Bo to nie jest takie oczywiste, że jakaś instytucja funduje niemała wszak nagrodę! (Przy okazji - harmonijki Bushmann to nagroda ufundowana prywatnie przez Grzegorza Żyburtowicza).
Nie chcę straszyć ani się żalić ale jeśli ŚRODOWISKU POLSKICH HARMONIJKARZY nie będzie zależało na konkursie, to go nie będzie i tyle.
Oczekiwałbym na pomysły, koncepcje, sugestie co zrobić aby taka sytuacja jak w tym roku już sie nie powtórzyła. Bo w głębi serca chciałbym ten konkurs organizować i wierze, że warto. :cool:
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-28, 10:27    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Na wstępie gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom. Żałuje, że po raz kolejny nie mogłem wpaść, ale mam silne postanowienie przyjazdu za rok. Chętenie posłucham nagrań z konkursu, jeżeli takowe są.

Panie Sławku,

jeżeli o mnie chodzi, to pechowo od dwóch lat, czyli mniej więcej od czasu kiedy już w miarę czuje się na siłach grać publicznie, termin konkursu pokrywa się z terminami mojej nieobecności w kraju lub wydarzeniami na tyle dla mnie ważnymi, że konkurs musi niestety ustąpić:) Myślę że za rok w końcu będę miał wolne w sierpniu, aby wpaść na konkurs i coś pograć.

Jeżeli chodzi o sugestie, to:
1) Myślę, że dobrym pomysłem jest pozostawienie jednego utworu dowolnego. Każdy najlepiej sprawdza się w muzyce którą czuje, a nie której nauczy się aby dobrze wypaść na konkursie. W swoim repertuarze możliwe jest pełne pokazanie swoich umiejętności.
2) Kiedyś już zabrałem głos co do listy standardów i podtrzymuję swoje zdanie, że może ona być nieatrakcyjna dla wielu harmonijkarzy, gdyż pomija zupełnie standardy typowo harmonijkowe. Wielu harmonijkarzy osiągających jakiś zadowalający poziom to jednak ludzie czujący bluesa i wyrastający z tego właśnie środowiska, a konkurs obecnie od tego bluesa, czyli od korzeni, ucieka. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie chodzi mi o to aby Harmonica Bridge stała się konkursem "bluesowym". Tylko sam po sobie widze, że gdybym miał możliwość przepleść Summertime albo Work Song z jakimś mięsistym boogie, slow bluesem albo starym pierwszopozycyjnym bluesem, to raczej chętniej wziął bym udział w konkursie. Obecnie konkurs jest kierowany do harmonijkarzy o bardzo określonym profilu artystycznym (jazz'ujących), która to grupa nie jest w środowisku harmonijki wcale najliczniejsza. Może to tylko moje subiektywne odczucia, ale z zespołów które grywają po knajpach i mają harmonijkarzy w składzie, to większe zainteresowanie w wycieczkach poza blues widzę np. w ogrywaniu standardów blues-rockowych (nieśmiertelny Jimi), rockowych lub graniem funky. Może więc tutaj jest jeden z powodów słabszej frekwencji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-08-28, 22:47    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Może.... Już to uwzględniliśmy - oprócz dwóch utworów obowiązkowych, będzie jeden dowolny. Bardzo proszę. Ale prawdę mówiąc, to nie jest konkurs dla zupełnie początkujących. Jeżeli ktoś nie potrafi zagrać poprawnie np. tematu "Oh, When the Saints Go Marchin" In" to nie pomoże mu, że zagra "coś bluesowego". Technika jest techniką. Chociaż nie tylko ją ocenia jury. Także: brzmienie instrumentu, inwencję melodyczną, opanowanie instrumentu czyli biegłość grania w rożnych rejestrach. Ale konkurs jest dla Was, więc skoro jest takie życzenie - proszę bardzo.
Nie kryję, że liczę też na wymianę Waszych doświadczeń na tym forum albo poza nim. Pytajcie bardziej doświadczonych kolegów, oglądajcie warsztaty harmonijkowe na YouTube.... Sam udział w konkursie też może - moim zdaniem - wiele nauczyć. Ale jednak podstawy są niezbędne. Kto nie potrafi na harmonijce "C" zagrać gamy C-dur tez będzie na konkursie milk widziany ale raczej w roli obserwatora :-) Dobranoc :zzz:
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-29, 07:06    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

No cóż, harmonijkowa braci - trochę nawaliliśmy. Nic tylko trzeba to poprawić i w przyszłym roku zbudować frekwencję :) Ja na pewno będę, muszę też w końcu Rogala namówić :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-09-04, 11:50    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

https://www.facebook.com/...otif_t=page_tag
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-01-03, 13:05    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge 2015

Są już jakieś wieści odnośnie przyszłorocznego festiwalu i konkursu?
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu