Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-08-21, 11:53    Dyktafon- alternatywa dla intefejsa audio?

Witam, ostatnio zastanawiam się, czy warto pakować pieniądze w interface audio z mikrofonem pojemnościowym, czy porządny dyktafon. Załóżmy, że chcemy wydać ok 1000zł na sprzęt. W tym przedziale można znaleźć dyktafon Zoom H5.
Na start dostajemy go z kapsułą X/Y, czyli dwoma małymi mikrofonami przeciwwstrząsowymi. Myślę, że byłyby wystarczające do amatorskiego studia domowego.


Takie urządzenie możemy:

-podłączyć pod komputer i używać jako interface z możliwością nagrywania przez fabryczne mikrofony
-po zmianie kapsuły mamy aż cztery wejścia liniowe (zwykle w kartach audio są dwa)
-posiada phantom (podłączymy mikrofon pojemnościowy)

Dodatkowo na plus doliczymy mobilność urządzenia, nagrywania "w terenie", poza domem, próby, koncertu.. :)

Jedyne pytanie jakie się narzuca, czy takie rozwiązanie jest opłacalne?
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-08-21, 12:21    Odp: Dyktafon- alternatywa dla intefejsa audio?

Prawdę mówiąc zależy jakiej jakości dźwięku oczekujesz. Jako systemu nagrywającego można wykorzystać nawet smartfon / tablet i uzyskać jakość CD lub nieznacznie wyższą (co prawda zazwyczaj jeden kanał). Jeśli jednak chcesz wyższą jakość / rozdzielczość (pytanie: Do czego ma być zastosowane / wykorzystane nagranie?) to takie urządzenia coraz częściej widzę w ofercie sklepów muzycznych. Wykorzystanie karty / interface (komputera) jest czasami trudne do zastosowania z powodu dźwięków jakie te sprzęty wydają.
Mój domowy komputer gdy rozmawiam z kolegami na TS hałasuje tak, że w mikrofonie słychać wentylatory (no fakt używam specjalnego softu podnoszącego wzmocnienie mikrofonu) ale mimo wszystko wentylatory i stare dyski twarde jakieś dźwięki generują i mogą one być słyszalne na nagraniu. W przypadku takich urządzeń są one ciche i nie wydają dodatkowych dźwięków.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-21, 12:50    Odp: Dyktafon- alternatywa dla intefejsa audio?

Dyktafon może nie, bo ma ograniczenie pasma przenoszenia, ale rejestrator audio tak. Ja osobiście używam okazjonalnie zakupionego ZOOM Hn2.Cena detal. to ok 700 zł. Ma 5 mikrofonów wewn. i b. dobrą jakość dźwięku. Kraków Street Band używa na ulicach model o jeden wyższy Hn4. Posłuchaj na video clipach jaka jest jakość.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-08-31, 22:36    Odp: Dyktafon- alternatywa dla intefejsa audio?

Medium- zastanawiam się bardziej nad tym, czy taki rejestrator może całkowicie zastąpić interfejs przy uzyskaniu podobnej jakości dźwięku :) Przydałby się taki "kombajn", który mi posłuży jako interfejs, nagra w dobrej jakości, oraz dyktafon do nagrania próby albo koncertu w jednym :)

Felix, miałem pożyczony Hn4 i nagrywałem na niego jeden koncert, podłączony do miksera, bardzo fajna zabawka.. ale nie miałem czasu sprawdzić go, jak zadziała jako interfejs, dlatego też pytam :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu