Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-04, 17:20    Harmoszkowe kolędy

A, zatem, po wczorajszej naradzie z Kubą, zakładam temat dla wszystkich, którzy chcieliby z nami kolędować. Małe wyjaśnienie dla "nowych":

Na forum padło hasło, żeby spróbować nagrać kolędy na kilka głosów (na zasadzie łączenia ścieżek w Audacity, którym do tej pory zajmował się Kuba i pewnie dalej tak będzie :) ). Mamy już, zdaje się, trzech zadeklarowanych harpiarzy (Kuba, Szczypior i ja), gitarzystę (Sygi) i, być może, basistę. Nagraliśmy już "Cichą noc", teraz bierzemy się za "Lulajże Jezuniu". :harp:

Oto link z moją partią harmonijki. Wiem, że jest niedoskonała, ale obiecałem coś zagrać, więc to zrobiłem:

http://www.speedyshare.com/492549710.html

A tutaj jedna z naszych wersji "Cichej nocy" (były chyba dwie):

http://www.speedyshare.com/147772861.html

Pozdro :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2007-12-05, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-12-04, 19:25    Odp: Harmoszkowe kolędy

Nagrałem, są pojedyncze błędy, ale powinno być w miarę ok. Dodam, że nagrywałem ok. 5, za każdym razem byłem za szybko. Myślałem, że skracam pauzy, ale przecież jak można 5 razy pod rząd! ;d W końcu okazało się (na szczęście dla mojego poczucia rytmu), że zawinił audacity. :D

http://www.speedyshare.com/538753802.html

PS: Słyszę, że w tle masz metronom. Tempo było 130?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-04, 19:46    Odp: Harmoszkowe kolędy

Wszytko byłoby gdy wpierw dać gitarę, a nie partię harmonijkową, bo do gitary łatwiej dograć, niż do harmonijki.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-04, 20:55    Odp: Harmoszkowe kolędy

Też tak myślałem, Rzeszot, ale dzisiaj wyjątkowo miałem czas, żeby nagrać, a Kuba stwierdził, żebym nie czekał. Chciałem nawet nagrać sam partię gitary, ale średnio mi to wyszło. Gdzieś nawet chyba jeszcze mam to nagranie, ale tam trochę nieczystości było no i nie wiem czy gitara była idealnie nastrojona ;)

Tempo było 126 :)

Przesłuchałem gitarkę Sygiego - jest fajnie :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Władek 


Wiek: 34
Posty: 7
Skąd: Podłęże
Wysłany: 2007-12-04, 21:23    Odp: Harmoszkowe kolędy

No ja wstawiłem już w innym temacie ale coś mi sie zdaje że tutaj bardziej będą pasowac moje "wypociony" :harp: Na razie dwie tylko :razz:
Kolędy by władek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-05, 10:19    Odp: Harmoszkowe kolędy

hej, wczoraj nie miałem czasu się wypowiedzieć. Robię to dziś. Po mojemu jest dobrze.
Mamy dobrego harpa i równie dobrą gitarę. Nadal jestem zdania, że harmonijka jako pierwsza była świetnym pomysłem. A uzasadniam to w ten sposób: mamy standard, widzimy swoje upodobania i nawyki (akcent, ekspresja), mamy świetny materiał, na którym możemy pracować i go doskonalić... czego trzeba więcej.
Przypominam, że nie chodzi o wzięcie instrumentu i zagranie kolędy... więc nie można mieć pretensji, że pierwsze nagrania są niedoskonałe.

No i trochę socjotechniki (albo czegoś takiego): prezentując swoje wykonanie nie należy zaczynać od wyrażenia własnej negatywnej opinii! Każdy kto będzie nas słuchał będzie tym skażony.
Moja wrzuta po południu.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-05, 11:44    Odp: Harmoszkowe kolędy

Przyłączyłabym się do akcji, ale nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie to działa... wszystkie harmonijki grają linie melodyczną i potem wybieracie najlepszą do wersjii ostatecznej? Czy może jest jedna harmonijka grająca główną melodie a inne np. robią tło, czy jakieś oozdoby, dopieszczenia, lub grają rolę, powiedzmy, analogiczną do lewej ręki w grze na fortepianie? (wiem, wiem, jestem obciążona piętnem fortepianu, bo to był mój pierwszy instrument na którym grałam, dlatego teraz wszystko tłumacze sobie w oparciu o niego ;) ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-05, 12:00    Odp: Harmoszkowe kolędy

Zapraszamy Lady,

ideą całej zabawy jest wykonanie zbiorowe. Mamy gitarę i temat (na harmonijce). Jeśli tylko chcesz możesz dodać "lewą rękę","dopieszczenia", cukiereczki i co tylko... Reguły nie istnieją, no może tylko jedna - nie konkurujemy ze sobą (od tego jest hb). Jasne jest, że możesz również zaproponować swoją interpretację tematu. Tak czy siak czuj się swobodnie w tym temacie i bądź jego twórcą (tak samo jak pozostali) :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-05, 15:37    Odp: Harmoszkowe kolędy

Myślę, że admin się nie obrazi jak przykleję ten temat :)

Popieram waszą akcję i spróbuję coś dograć pomimo, że nie mam odpowiedniego sprzętu (strasznie duże szumy :-/)

Aha, wrzućcie gdzieś swoją "Chichą noc" i dajcie linka w pierwszym poście, żeby każdy mógł sobie ją ściągnąć bez potrzeby przeszukiwania całego tematu.

Pzdr.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-05, 15:58    Odp: Harmoszkowe kolędy

A więc czekamy na drugi głos. A tak mi do głowy jeszcze wpadło, że następny może być np. "Jezus malusieńki" (Nie byłem dzisiaj w szkole i trochę pobawiłem się Audacity. Nagrałem tę kolędę nakładając na siebie partię gitary i lewej ręki akordeonu (jako podkład) a później cztery kolejne zwrotki grałem na harpie, flecie, prawą ręką na akordeonie i keyboardzie. Jednak z powodu tego nakładania niektóre ścieżki nieco się rozmazały i średnio to wyszło. Ale jakby co to mam osobno partie niektórych instrumentów, one nie są tak rozmazane :) )

PS. Link do jednej z wersji "Cichej nocy" w pierwszym poście. Uważam, że Rzeszot miał dobry pomysł, aby w pierwszym poście zamieszczać linki do wszystkich gotowych wersji :)

Pozdro
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2007-12-05, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-05, 17:10    Odp: Harmoszkowe kolędy

Wymyśliłam coś takiego:
http://rapidshare.com/fil..._harp2.mp3.html
Samo w sobie brzmi troche dziwnie, a to z tego powodu, że aby uzyskać pożądany efekt należy słuchać z harmonijką pierwszą. Po prostu zagrałam wszystko 2 dźwięki niżej, żeby harmonijki się ładnie komponowały.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-05, 20:15    Odp: Harmoszkowe kolędy

a oto moje dzieło (właściwie to pana Tomasza Kazanowskiego, jego interpretacja tak mi się spodobała, że postanowiłem ją wykożystać. Nie nuta w nutę ale zawsze).
http://www.speedyshare.com/332564117.html
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-05, 20:17    Odp: Harmoszkowe kolędy

Wcale nie brzmi dziwnie - pasuje do tonacji i o to chodzi, to klasyczny drugi głos :) Bardzo fajnie :)

kuba napisał/a:
prezentując swoje wykonanie nie należy zaczynać od wyrażenia własnej negatywnej opinii!


To pewnie odnosi się także do mnie - nie chodziło mi o to, żeby wygłosić negatywną opinię, ale tylko o to, by realistycznie ocenić to, co zrobiłem i ewentualnie przeprosić za niedociągnięcia.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-05, 20:25    Odp: Harmoszkowe kolędy

daj spokój, jest dobrze. Swoją drogą zawsze może być lepiej.... :D
Lady naprawdę fajnie. Myślę, że nadszedł czas aby nad swoimi głosami popracować.... musimy zggrac tempo (to się tyczy także, a może przede wszystkim mnie).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-05, 20:32    Odp: Harmoszkowe kolędy

Właśnie, ciekawe co z tego wyjdzie jak to skleimy :D Kuba - naprawdę fajny głos, umieram z ciekawości jak będzie on współgrał z harpem moim i Lady.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-05, 20:54    Odp: Harmoszkowe kolędy

cierpliwość jest cnotą :D ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-05, 21:28    Odp: Harmoszkowe kolędy

Jest pytanie do Was chopacy -coś jeszcze mam poprawić, wprowadzić jakieś korekty, nagrać jeszcze raz, czy skończyła się ma rola i mam czekać aż Jakub wykona swą powinność i sklei nasze wspaniałe ścieżki, tworząc z nich prawdziwy hicior nadchodzących świąt?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-05, 21:34    Odp: Harmoszkowe kolędy

Na razie pozostaje nam chyba czekać aż Kuba coś zmiksuje z tego co nagraliśmy. Wtedy zobaczymy, co jest do poprawy :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-06, 09:16    Odp: Harmoszkowe kolędy

Witam,

powiem tak: pakujcie się! Jedziemy do Opola :D

Świetna robota! Dochodzimy do perfekcji.

poniżej wersja całkiem surowa (bez efektów). Jedyne modyfilkacje to głośność ścieżek i drone przesunięcia czasowe.

http://www.speedyshare.com/204200595.html

Proponuję teraz żebyśmy wszyscy wsłuchali się w nagranie i przemyśleli swoje ścieżki (czy aby wszystkie dźwięki są nam potrzebne), pracujemy nad artykulacją (dobrze by było akcentować pewne partie - na przykład początek refrenu).

Nagrywamy swoje ścieżki jeszcze raz najlepiej jak umiemy(tym razem bez metronomu). Może trzeba wykożystać radę starego, dobrego Jameya - słuchając nagrania nucimy naszą ścieżkę a potem staramy się to zanucenie zagrać na harpie. Ważne żeby Kamilteau i Lady zgrali się idealnie.

Sygi - bardzo dobra partia. Myślę, że ewentualne poprawki naniesiesz jak już będzie dwugłos Kamilteau-Lady.

Co Wy na to?

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-12-06, 15:34    Odp: Harmoszkowe kolędy

moglbym wam powiedziec ze all jest super elegancko ale tak nie jest...mysle ze litle krytyka sie przyda... bo chyba chcecie to zrobic perfekcyjnie nie?? mam nadzieje przynajmniej.... Co jest nie tak?:
pierwsze skrzypce graja zupelnie nie z metronomem....... nie wiem co jest powodme.. a to z tylujakby tak jęczy


ogolnie idea fajna ale odpracujcie to :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-06, 15:43    Odp: Harmoszkowe kolędy

http://www.speedyshare.com/726641805.html
Może wam się przyda.

Popełniłem parę "mistake'ów" ;] ale wszystko da się poprawić ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-06, 18:17    Odp: Harmoszkowe kolędy

Przesłuchałem wersji 1 i oto moje uwagi:

1. Wydaje mi się, że pierwszy głos jest trochę za głośno i nie słychać reszty.
2. Rzeczywiście pod koniec wybiłem się z rytmu - muszę uderzyć się w pierś :]

Tak więc wygląda na to, że konieczne będzie powtórne nagranie naszych ścieżek. Wydaje mi się, że dwugłos ja-Lady jest OK (jeśli chodzi o dźwięki) i trzeba po prostu dopracować wykonanie i się zgrać.

Damy radę! :)

Pzdr
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 18:29    Odp: Harmoszkowe kolędy

Ekhemmm... no cóż. Jeśli mogłabym coś zasugerować, to żeby zagrać to w stylu jaki zaproponował Rzeszot. Spokojnie, kojąco. Bo narazie to brzmi... niefajnie. Straszny chaos.
W ogóle to z mojej ścieżki bym zrezygnowała bo nie pasuje mi do tej kolędy. Nie zapominajmy, że to matka śpiewa kołysankę swojemu synkowi swym pięknym, kobiecym głosem, więc to drugie pojękiwanie w tle jest niepotrzebne, chyba, że w samym refrenie. A partia Kuby jest fajna i wg. mnie powinna tam być. Takie jest moje zdanie :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-06, 19:17    Odp: Harmoszkowe kolędy

jasne, że damy radę. Kto by miał dać jak nie my :)
Lady, muzo nasza i delikatny kobiecy głosie nie daj się zmanipulować, nawet "litle" ;) Twoja partia jest ok, tylko według mnie jak idzie je-zu-u-niu to mogłabyś nie grać trzech ostatnich dżwięków tylko zastąpić je jednym (takim jak ostatni). No chyba, że się poddajesz :?
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 19:31    Odp: Harmoszkowe kolędy

Ar ju krejzi? Wiadomo, że się nie poddaje ;) Po prostu wyrażam moją absolutnie niezmanipulowaną opinię. Ale ok, poeksperymentujmy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-12-06, 19:34    Odp: Harmoszkowe kolędy

o to to...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-06, 20:01    Odp: Harmoszkowe kolędy

Kreatywna, wiedząca czego chce grupa... To mi się podoba :) Ja uważam, że głos Lady jest jak najbardziej ok, ale może Kuba ma rację, aby ograniczyć liczbę dźwięków w danym momencie. Może wyjść coś fajnego. Nie wiem jak Wam, ale mi jednak lepiej się gra do podkładu, więc podczas nagrywania najprawdopodobniej wykorzystam partię gitary Sygiego (najwyżej zrobię to tak, aby była niesłyszalna, ale tak łatwiej mi utrzymać rytm).

Więc zakasajmy rękawy i do dzieła! :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-12-06, 20:08    Odp: Harmoszkowe kolędy

Mogę nagrać jeszcze raz, ale do metronomu, bo na razie grałem do Twojej melodii, w związku z czym nie poprawisz rytmu. Tylko że... jutro :P
Here it is:
http://www.speedyshare.com/543869732.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-12, 16:46    Odp: Harmoszkowe kolędy

Nagrałem "coś". Wiem, wiem, to nie jest "to", ale tylko na tyle dzisiaj było mnie stać, niewiele mam czasu. :P

http://www.speedyshare.com/478248561.html
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-14, 20:33    Odp: Harmoszkowe kolędy

Kurcze, myślałam że tym razem ma nie być odwalania prowizorki. Pierwsza wersja wyszła jak wyszła, więc tym razem przydałoby sie to zrobić porządnie. Tak, żeby to było 'to' a nie 'coś'. Ale nie chce wyjść na nażekacza, tym bardziej, że wygląda na to, że wstrzymuje postępy akcji... swoją drogą czy elektryk w tle to jakiś specjalny dodatek? :P

OK to ja też coś daje, żeby nie było że gadam a nie robie. :] Nowa wersja drugiego głosu:
http://www.speedyshare.com/208350186.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu