Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rumianek 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-01, 21:23    Co dalej

Witam, posiadam harmonijkę hohner pro harp ms w tonacji D, kupiłem ją jakiś czas temu do nauki gry, podstawy spokojnie opanowałem i jakieś łatwe melodie umiem zagrać ale nie bardzo wiem jak ruszyć dalej, kupiłem sobie jakąś książke do nauki ale nic nie rozumiem ana internecie nie mogłem znaleźć, może zna ktoś jakiś dobry kurs internetowy albo mógł mi coś poradzić, jeżeli taki temat już gdzieś był to proszę o przekierowanie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-01, 21:44    Odp: Co dalej

Chcesz pomocy to napisz coś o sobie.
Co chcesz grać - blues? jazz? rock? chcesz iść w stonę improwizacji, czy grania gotowych kompozycji? w jakim kierunku muzycznym i technicznym chcesz się rozwijać? kto jest Twoim harmonijkowym idolem/idolami?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rumianek 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-01, 22:43    Odp: Co dalej

słabo się znam na harmonijkach, nie chce się ograniczać do jednego gatunku, chce pójsć do przódu, grać bardziej skomplikowane melodie,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-02, 01:49    Odp: Co dalej

Ok...
Nie musisz się znać "na harmonijkach" i nie musisz "ograniczać się do jednego gatunku", ale chyba masz jakiś gust muzyczny, utwory, wykonawców ktrórych lubisz. Wiesz, ciężko ci coś podpowiedzieć, jak poprostu chcesz iść do przodu ale nie wiesz w którym kierunku. W zależności od tego co chcesz finalnie grać tak naprawdę zależy scieżka nauki, więc w sumie w pierwszej kolejności sugerowałbym Ci rozpoznać swoje muzyczne "ja", a następnie uczenie się kawałków które lubisz. Na forum jest bardzo obszerny dział z tabami - pewnie coś znajdziesz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rumianek 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-02, 12:36    Odp: Co dalej

coś w tym kierunku https://www.youtube.com/watch?v=i7bYIfuWZEU
bardzo mi się podoba też to harmonijkowe solo na początku tej piosenki https://www.youtube.com/watch?v=wEDbdBtb6Lo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rumianek 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-02, 14:24    Odp: Co dalej

zastanawiam się też nad kupnem jakiejś nowej harmonijki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-03, 16:47    Odp: Co dalej

Na początek musisz nauczyć się wydobywania dźwięków, które nie są fabrycznie dostępne na harmonijce, czyli techniki "podciągu" lub inaczej "bendingu". Jeżeli przeszukasz internet bez problemu znajdziesz mnóstwo materiałów o tej technice, a także filmy na youtube.

W międzyczasie staraj się uczyć wykorzystywania tej techniki w graniu, ucz się nowych zagrywek itp. szukaj tabów i filmów takich jak ten z youtuba, który przesłałeś.

Gdy osiągniesz płynność w graniu z podciągami i nauczysz się kilku zagrywek, zostaw taby i próbuj rozpracowywać proste rzeczy ze słuchu, na początku metodą prób i błędów, będzie ciężko, ale z biegiem czasu coraz łatwiej.

Tutaj masz przemyślenia jednego z bardziej „doświadczonych” forumowiczów, niejakiego Zamieszkałego. Naprawdę warto się z nimi zapoznać na początku swojej drogi:
http://forum.harmoszka.co...ijce-vt8381.htm

Powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rumianek 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-03, 17:31    Odp: Co dalej

Okey, dzięki, a mógłbyś mi jeszcze doradzić jaką harmonijkę kupić, bo tonacja D wydaje mi się troche za wysoka i zamierzam C dokupić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-04, 11:01    Odp: Co dalej

"C" - oczywiście tak. Kup jeszcze "A" - często gram w tej tonacji.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu