Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2015-07-27, 16:52    Harley Benton GA15 opinie

Witam,
Czy ktoś z was miał doczynienia z wzmacniaczem Harley Benton GA15?
Poważnie zastanawiam się nad kupnem tego piecyka i chciałbym zebrać jak najwięcej opinii na jego temat. :)



Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2015-07-27, 19:27    Odp: Harley Benton GA15 opinie

Cały czas się zastanawiam nad tym , jak można kupować, coś bez rozeznania tematu, jak chcesz to kup, to badziewie, ale tak szybko jak go kupisz wrócisz tu z propozycją odsprzedania go, zachwalając jaki to dobry piecyk do harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2015-07-27, 20:35    Odp: Harley Benton GA15 opinie

W takim układzie zamiast "zastanawiać się" zaproponuj jakiś inny wzmacniacz za w miarę normalne pieniądze. Skoro uważasz, że to "badziewie", to pokaż coś co twoim zdaniem "badziewiem" nie jest.
Jestem otwarty na propozycję ale nie kupię nic za więcej niż 800 zł.
Co do "rozeznania tematu" siedziałem i czytałem recenzję różnych wzmacniaczy przez cały dzień i ten nie jest najgorszy.Poza tym wielu forumowiczów ma lub miało ten piec i wszyscy go zachwalali. A teraz słucham twoich propozycji nie "badziewnego" wzmacniacza.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2015-07-27, 21:23    Odp: Harley Benton GA15 opinie

Ten wzmacniacz to 15 W konstrukcja , nie ma opcji w tej cenie kupić coś 15 W co zagra dobrze z harmonijką , mieli tu już go wcześniej na swoim wyposażeniu harmonijkarze i chwalili go tylko jak go sprzedawali, poczytaj w forum , to proste, więcej ci nie doradzę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-29, 12:04    Odp: Harley Benton GA15 opinie

Ten wzmak pracuje fajnie z mikrofonami typu bullet - jak chcesz starego, zamulonego brzmienia. Bardzo słabo gra ze stickami (shure 545 itd.) ale to moja opinia ;-) No i głośnik jest do dupy, lampy są do dupy. Jest milion modyfikacji do niego i potrafią ludzie coś z tego wykręcić. No ale to zależy od Ciebie. Pierwsze dwie rzeczy na pewno to głośnik do wymiany, lampa 12at7 na pierwszy stopień preampu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KapceR

Posty: 41
Wysłany: 2015-07-29, 13:22    Odp: Harley Benton GA15 opinie

Spoko, rozumiem. :) W takim układzie mógłbyś podać mi propozycję jakiegoś lepszego wzmaka w tej samej cenie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-29, 16:06    Odp: Harley Benton GA15 opinie

Dużo lepszy wzmaga to epiphone Vale junior, 5w, baaardzo ładny sound.
Champion 110 też podobny koszt tylko dużo glośniejszy (i tranzystorowy).
Poza tym - nie wiem, może jakaś bugera? Licz się w tanich wzmakach z podobnymi problemami: słaby głośnik i chińskie lampy. No i pewnie adamg53 dodał by, że transformatory słabe.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2015-08-13, 23:15    Odp: Harley Benton GA15 opinie

KapceR, ten wzmacniacz potrzebuje wielu przeróbek. Znam technika, który go przerabiał, żeby zagrał z harmonijką prawie cały układ powstał od nowa. Epiphone'a trudno dostać, już go nie produkują. Crate v5 powinien się nadać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu