Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-22, 16:33    [Kupię] 16 kanałowy chromatyk Hohner/Suzuki/Seydel

Cześć wszystkim!

Noszę się z zamiarem kupna 16 kanałowego chromatyka Hohner Chromonica lub Suzuki/Seydel. Ceny nowych instrumentów lekko odstraszają i pewnie jeszcze trochę na taki poodkładam, więc może w międzyczasie trafi się ktoś komu zalega takie cudo w dobrym stanie i będzie w stanie odstąpić za uczciwą cenę. Jestem otwarty na propozycje, ale proszę bez ofert typu: "harmonijka z lat 60', nie jestem w stanie stwierdzić czy stroi bo nie umiem grać, cena 500 zł".

No i musi być 16 kanałów. Ostatnio grywam trochę na Chromonice 12, ale bez tej dodatkowej dolnej oktawy to niestety nie brzmi jak mistrzowie których słucham (Walter, Piazza, George).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-08-10, 18:09    Odp: [Kupię] 16 kanałowy chromatyk Hohner/Suzuki/Seydel

Z tymi harmonijkami to jest ciężko, bo faktycznie są drogie i nawet nowe modele bywają wadliwe. Sam miałem okazję się przekonać w sklepie w Krakowie gdzie mieli model, który nadawał się na wyrzucenie. Ostatnio udało mi się kupić ten Chromonicę 64 od jakiegoś starszego faceta na olx za 200 zł razem z przesyłką. Ale to był muzyk i mnie nie okłamał a harmonijka tak jak powiedział jest jak nowa i jest to udany model. Odradzam kupować od niepewnych osób bo to strata pieniędzy. Lepiej już kupić całkiem nową ale kupować w sklepie osobiście. aby móc sprawdzić czy wentyle nie burczą i furczą i td... Wystarczy, że jeden kanał będzie zepsuty i harmonijka się nadaje do wywalenia... Niestety tak to jest z harmonijkami.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-10, 22:51    Odp: [Kupię] 16 kanałowy chromatyk Hohner/Suzuki/Seydel

szurszur napisał/a:
Ostatnio udało mi się kupić ten Chromonicę 64

64- ka - dobry instrument Hohner'a - potwierdzam klasę, mam takie dwie i też używki. Jedną kupiłem od kolegi z Forum sprawdzając osobiście, drugą dostałem w prezencie od mojego nauczyciela. W żadnej nie było generalnych remontów. Warto więc kupić od znawcy lub kogoś, kto nie grał i nie zajechał harmonijki. Zabytki odradzam kupować do grania, w większości to klekoty.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2015-09-02, 22:20    Odp: [Kupię] 16 kanałowy chromatyk Hohner/Suzuki/Seydel

To, że pan Zygmunt naprawia Wam harmonijki to słyszałem, ale że rozdaje to nie wiedziałem ;)
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu