Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
xenaxsio12

Posty: 6
Wysłany: 2015-05-27, 11:14    Sposób grania na harmonijce!

Cześć!

Jestem początkującym i chciałbym spytać o sposób grania z językiem zwiniętym w rurkę. Wychodzi mi dobrze ten sposób, dobrze mi się tak gra (poczytałem o tym sposobie na jakiejś stronce i się tylko go nauczyłem). Pytanie brzmi - co o nim sądzicie? co z technikami typu bending itd? Jakieś porady? Suegestie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-05-27, 11:53    Odp: Sposób grania na harmonijce!

Wyraźnie ci odpowiedziano w Twoim temacie: http://forum.harmoszka.co...t8495.htm#66080

Hobbit napisał/a:
(...) Co do technik układania języka w rurkę. Jako że jesteś na początku nauki proponuję Ci z niej od razu zrezygnować. Lepiej naucz się normalnego układu ust i języka. Żaden z nauczycieli z którymi się spotkałem, ani żaden z harmonijkarzy prowadzących swoje kanały na YouTube z lekcjami nie uczą takiej techniki grania. Jest ona kłopotliwa i może przeszkadzać w wykonywaniu innych technik, np bending, tongueblocking. (...)


Zrozum, języka i wszystkiego co wewnątrz jamy ustnej będziesz potrzebował do innych technik. Jak najszybciej naucz się oddychania przeponowego i wydobywania dźwięków za pomocą przepony. Nie będziesz wtedy potrzebował tego niewłaściwego układu języka.

Ja rozumiem, że na forum jest dużo informacji. Rozumiem, że czujesz się wyjątkowy i chcesz by na Twoje pytanie odpowiadano, ale uwierz mi, że wszyscy przechodzi przez to samo i wszystkie Twoje problemy zostały już opisane i wyjaśnione. Jeżeli ktoś napisze Ci coś, co mija się z prawdą natychmiast uzyskasz sprostowanie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Venti 


Wiek: 28
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2015-05-27, 11:55    Odp: Sposób grania na harmonijce!

Można tak grać, nawet nauczyć się bendingu, ale pytanie - po co się tak ograniczać? Język przydaje się do niektórych typów vibrata, tongue blockingu i innych technik, dlatego musi być swobodny. Poza tym przy dłuższej grze ze zwiniętym językiem może Ci tak zostać - true story.
Radzę nauczyć się grać tzw. puckerem czyli najnormalniej w świecie zrobić z warg małe "o", a język zostawić w spokoju - przyda się do bardziej praktycznych celów. :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
xenaxsio12

Posty: 6
Wysłany: 2015-05-28, 16:14    Odp: Sposób grania na harmonijce!

Raczej liczyłem na dodatkowe porady, opinie i sugestie - ale dziękuję za OBFITĄ odpowiedź MEDIUM.
Czyli nie pozostało mi nic innego, nie chciałem zwyczajnie sugerować się opinią jednego człowieka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2015-05-28, 22:14    Odp: Sposób grania na harmonijce!

Są na świecie osoby grające tą techniką, niektóre i na youtube wrzucają swoje materiały, ale teraz nic nie przychodzi mi do głowy. Da się tak grać, da się tak bendować, ale tutaj mało osób korzysta z tej techniki, więc ciężko będzie Ci znaleźć jakąś pomocną dłoń. Ja mogę doradzić jedynie konsekwencję - jeżeli zdecydujesz już się na tę technikę, to działaj tak, żeby wychodziło wszystko jak należy. Przy tongue blockingu też obniżenia są inne, bo przecież język jest zajęty w czasie grania, ale da się je wykonać. Także nie zrażaj się i graj, tak jak wygodnie. Sonny Terry i wielu innych trzymali harmonijkę do góry nogami a jak im to szło!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2015-05-28, 23:59    Odp: Sposób grania na harmonijce!

Maciek jak zwykle , szalenie uprzejmy i kompromisowy, ale, jak chcesz dobrze grać i mieć to coś, to otwórz gębę najwięcej jak możesz, włóż w nią harmonijkę i naucz się grać czyste dźwięki na poszczególnych kanałach, zapomnij o jakichś dziubkach rurkach na początku, potem możesz eksperymentować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 09:53    Odp: Sposób grania na harmonijce!

adamg53 - widzisz, że pytanie zadaje początkujący. Każesz mu "otworzyć gębę najwięcej jak może" - on wczuje się w Twoje porady i zacznie grać trzymając harmonijkę pionowo ;-)
 
 
  
Odpowiedz do tematu