Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2015-05-20, 11:09    1847 - pytanie do posiadaczy

Witam.

Właśnie przymierzam się do kupna zestawu harmonijek od Sydela. Przez ostatnie dni więcej pograłem na moim modelu 1847 SILVER (G) i zauważyłem coś niepokojącego, dlatego pytam o waszą opinie.

Chodzi mi o wystające płytki stroikowe. Są one dość ostre, wystają i ranią wargi (nie chodzi mi o rogi a o krawędzie na całej długości).

Dla porównania wziąłem do ręki Manji i Golden Melody. Tam też płytki wystają, tylko jakby troszeczkę mniej a ich brzegi są bardziej zaokrąglone i nie kaleczą ust. To samo na starym modelu Silver +, choć tu płytki są schowane pod pokrywą.

I pytanie - mnie się taki model trafił (kupowałem w Polsce) czy też, ten typ tak ma?

Dodatkowo czy sposób wykonania i wystawania płytek w modelu 1847 CLASSIC
jest taki sam.

A może się coś polepszyło ostatnio - moją harmonijkę kupowałem 2-3 lata temu.

Z góry dziękuję za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
roca 


Posty: 117
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2015-05-20, 14:29    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

Płytki stroikowe mogą cię pokaleczyć tylko wtedy, gdy grasz z odkręconymi pokrywami.

Ciebie chyba raczej ranią pokrywy, ew. grzebień.
_________________
Moje taby dla każdego
http://robert.wikidot.com/harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2015-05-20, 15:26    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

Dzięki, ale ja wiem co mówię.
W tej harmonijce płytki wystają spod pokrywy:
http://www.seydel1847.de/.../1847_1_2_3.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-05-20, 19:20    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

Mam komplet 1847 i nie mam z nimi problemu. :)
Jedynym wyjątkiem jest to, że możesz przez niestaranność lekko cofnąć pokrywy (po wcześniejszej rozbiórce).
Sposobem poprawnego montażu pokryw jest wyrównanie ich na płaskiej powierzchni przez przyłożenie, a następnie dokręcenie. Wtedy płytki nie będą wystawać za pokrywy.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2015-05-20, 20:22    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

Płytka stroikowa nieznacznie wystaje spod pokrywy, która wchodzi w specjalne nacięcie w płytce. Jeżeli coś haczy, lub rani, to warto płytkę stroikową leciutko przeszlifować papierem ściernym i po problemie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2015-05-20, 21:57    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

Właśnie przeszlifowalem i jest lepiej. Przyznam jednak, ze jak sie placi ok 400 zl za sztukę to jednak oczekuje sie porzadnego wykonania. Mam nadzeje, ze moja sztuka byla wyjatkiem od reguły. No i problemem byly nieobrobione, ostre krawędzie płytek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2015-05-23, 09:50    Odp: 1847 - pytanie do posiadaczy

No niestety to nie są wyjątki a najbardziej tragiczną sprawą jest to, że jak kupujecie nowe płytki stroikowe to nie mają gwintów na śrubki (mogę to nagwintować jak ktoś potrzebuje). Można sobie wkręcić śruby na siłę ale taki gwint długo nie pożyje. Nawet mimo to za Seydla warto dać tyle kasy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu