Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mordrag 


Wiek: 34
Posty: 33
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-10-01, 23:03    Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Ta wejściowa pioseneczka.
"Róża czerwono, biało kwitnie bez ..."
Coś takiego ;] Jeśli ktoś ma gdzieś w swoich zbiorach to bardzo bym prosił.

Franek Dolas Rządzi XD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nimloth 


Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-24, 16:39    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Dołączam się do prośby, piosenka swietna, a sama przełożyć na taby niestety nie potrafię...
_________________
Ze wszystkich kluczy do domów najważniejszy wędrownych ptaków klucz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-24, 16:45    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Mam rozpiskę z grupy harmonijkowej na Yahoo napisaną przez jednego z uczestników, ale admin musi wyrazić swoje zdanie, czy jak to to wrzucę to nie będzie jakieś nie w porządku (chłopak sam ze słuchu rozłożył). Jeżeli będzie odpowiedź, to rozpiska się tu znajdzie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mordrag 


Wiek: 34
Posty: 33
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-10-24, 18:14    .

To zależy czy autor pozwolił kopiować. Jeśli tak to chyba admin nie będzie miał nic przeciwko.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nimloth 


Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-27, 13:21    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Maciek, to może wyślij nam na pw ;)
_________________
Ze wszystkich kluczy do domów najważniejszy wędrownych ptaków klucz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-10-27, 18:32    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

6 6 -5 5 6 -6 -7 7 -6 6
6 6 -5 5 6 -6 -7 7 -6 6
5 -6 -7 7 7 -7 -6 6 -6 -7 5
5 -6 -7 7 7 -7 -6 6 -5 6


6 6 -5 5 6 -6 -7 7 -6 6
8 -8 7 -6 6 -7 -8 7


6 6 5 -5 5 -4 4
6 6 6 -6 -5 5 -4
6 6 6 -5 -6 6 -5 5 -4 5 4 4
4 -4 5 6 6 -4 4

Jak sa jakieś błędyw tej tabulaturze to piszcie.
Ostatnio zmieniony przez binek 2007-10-28, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 7 punkt(ów):
Tarantino, mordrag, grucha0, Winhelp, kuduaty, kendi, xqwzts
Nimloth 


Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-28, 08:02    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

o, super :) wielkie dzięki. Zaraz pojde próbowac :D
_________________
Ze wszystkich kluczy do domów najważniejszy wędrownych ptaków klucz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tarantino 

Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: mazury-ełk
Wysłany: 2007-12-04, 19:44    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

a molglbys jeszcze zapodac ta zagryzwke miedzy pierwszym motywem a drugim? :)albio na koncu ona jest nie pamietam juz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Maru

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-30, 11:59    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

mógłby ktoś podac taby do tego fragmentu "i śnieg i deszcz to znamy już" ??? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-30, 18:37    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Ja bym całą tę piosenkę zagrał tak:

6 6 5 (5) 5 (4) 4
To nic, że długi jest marsz,
6 6 (6) (5) 5 (4)
Słońce osuszy twarz,
6 6 6 (5) (6) 6 (5) 5 (4) 5 (4) 4
Idziesz i liczysz naboje - ostatnie trzy,
4 (4) 5 (5) 6 (4) 4
I nie chybisz już - to wiesz.

6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Nikt z nas nie pęka, chociaż krucho jest,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przejdziemy, wodą popijemy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Kuchnie polowe diabli wiedzą gdzie.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Kto by się martwił, że na drodze kurz
6 (6) (6) 6 (6) 6 5 (4)
I śnieg i deszcz - to znamy już.
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przejdziemy, wodą popijemy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Woda po walce ma jak wino smak.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
8 (8) 7 (6) 6 (7) (8) 7
Dojdziesz bracie, choć krucho jest.

6 6 5 (5) 5 (4) 4
Stary karabin, twój brat,
6 6 (6) (5) 5 (4)
Jeszcze zadziwi świat,
6 6 6 (5) (6) 6 (5) 5 (4) 5 (4) 4
Będą znów piękne dziewczyny za wojskiem szły,
4 (4) 5 (5) 6 (4) 4
A że w oczy deszcz to nic.

6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Nikt z nas nie pęka, chociaż krucho jest,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przejdziemy, wodą popijemy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Kuchnie polowe diabli wiedzą gdzie.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Kto by się martwił, że na drodze kurz
6 (6) (6) 6 (6) 6 5 (4)
I śnieg i deszcz - to znamy już.
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przejdziemy, wodą popijemy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Woda po walce ma jak wino smak.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
8 (8) 7 (6) 6 (7) (8) 7
Dojdziesz bracie, choć krucho jest.

6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Choć było krucho, teraz dobrze jest,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przeszliśmy, cało wróciliśmy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Kuchnie polowe odnalazły się.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Jeszcze na twarzach mamy z drogi kurz,
6 (6) (6) 6 (6) 6 5 (4)
Lecz dziś ten marsz za nami już.
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (6) (7) 5
Wzgórza przeszliśmy, cało wróciliśmy,
5 (6) (7) 7 7 (7) (6) 6 (5) 6
Czoło otrzemy, oczyścimy broń.
6 6 (5) 5 6 (6) (7) 7 (6) 6
Róża czerwono, biało kwitnie bez,
8 (8) 7 (6) 6 (7) (8) 7
Oto bracie wędrówki kres.

Są drobne korekty względem wersji Binek'a, dlatego jeśli ktoś uważa, że powinno być inaczej - proszę pisać i proponować.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
Deamiens, Cadogan, SkinnyDogJones
arkons

Posty: 63
Wysłany: 2014-12-29, 16:47    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

A ja przełożyłem sobie z nut:
http://zapodaj.net/056ef335272be.jpg.html
Niestety z nut wyszło praktycznie identycznie, jak powyżej. Niestety bo teraz mam nieprzyjemności, co mam zrobić więc?
Może ustalmy jakieś reguły przekładania z nut :-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-12-29, 17:41    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Po pierwsze: Myślę sobie, że wypadałoby więcej kultury w dyskusjach w internecie.

Po drugie: Nie przemawia do mnie "fakt", że ktoś nie próbuje czy dostępna tabulatura jest dobra, nie sprawdza w którym miejscu są błędy tylko od razu przekłada nuty na tabulaturę. To po prostu nielogiczne.

Po trzecie: Ja tam nie zauważyłem żadnych nieprzyjemności, po prostu grzecznie poprosiłem o podanie źródła i autora tabulatury. Jeśli na coś takiego zasługuje strona z której kupuje się podkład, to czemu nie zasługuje tabulatura?

Po czwarte: Tekst jak i rozpiska dźwięków co do litery, co do przecinka się zgadza wygląda jak kopiuj - wklej.

Po piąte: Udostępniając tabulaturę robiłem to by korzystano z niej bezpłatnie i bez ograniczeń, ale wydaje mi się, że ładnie by było podać adres naszego forum i nick tego, który ją umieścił.

Po szóste: Jeśli już rozpisałeś tabulaturę, czemu jej w tym temacie dla innych nie udostępniłeś lub nawet nie napisałeś coś w stylu "Sprawdziłem z nutami, wszystko dobrze" albo "Nie sprawdzałem ale wg tabulatury, którą rozpisałem z nut brzmi to tak: ..."

Po siódme: Biorąc pod uwagę okres czasu pomiędzy umieszczeniem tabulatury przeze mnie i przez Ciebie przyznasz, że moja była wcześniejsza (i to sporo).

Po ósme: Prawo własności niematerialnych i prawnych zabrania patentowania lub roszczenia praw do czegoś, co już przez kogoś zostało opisane i opublikowane (nieważne w jakiej postaci). Za coś takiego można dostać jakąś nagrodę np. Nagrodę Nobla dostaje się za publikowanie wyników badań (chociaż moim skromnym zdaniem ta tabulatura na to nie zasługuje ;) )

Korzystaj z tabulatury na zdrowie, ale na miły Bóg daj linka do forum i napisz, że tę tabulaturę opublikował taki użytkownik (jeżeli potwierdzasz tabulaturę w jakikolwiek sposób napisz o tym tutaj również).

Żeby nie było, że tylko Ciebie się czepiam. Wczoraj znalazłem jeszcze jeden plagiat tej tabulatury i tam też umieściłem komentarz. Twoje wykonanie przypomina chociaż oryginał tamto chyba raczej zniechęci do grania wg tej tabulatury.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arkons

Posty: 63
Wysłany: 2014-12-29, 18:09    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

A więc po kolei szanowny "autorze tabulatury". Cokolwiek to znaczy, rozumiem, że można być autorem nut - ale jej numerycznego zapisu :-)? no ale ok
Ad. 1
Jeśli zaczepia mnie jakiś młodociany w Internecie, ja mu przedstawiam argumenty, on nic, mam do wyboru, powiedzieć mu a kysz, kysz, albo spadaj.
Ad. 2
Z doświadczenia wiem, że lepiej samemu przełożyć nuty, już nie raz na tym forum nawet pojawiały się tzw. zatwierdzone taby, które nijak nie miały się do rzeczywistości.
Ad. 3
Grzecznie też odpowiedziałem, że przełożyłem nuty i wtedy dopiero się zaczęło.
Ad. 4
Co do litery zgadza się z tym:
http://www.tekstowo.pl/pi...oza_i_bez_.html
Chyba, że szanowny autor tabulatury też umieścił tam ten tekst w takim samym układzie, jak "jego tabulatura". Poza tym zapis numeryczny jest już w innej formie.
Ad. 5
Jeszcze raz podkreślam, że sam przełożyłem nuty. Oczywiście korzystam z tabulator, gdzie ktoś je umieścił w necie, ale nie w tym wypadku. Jednak wtedy też nie przyszło mi do głowy podawać autora. Rozumiem, autora nut, ale nie ich zapisu numerycznego. Kolędy też sobie biorę z neta i nie podaje autora tabulatury bo one są przełożone z nut co do dźwięku. Gdybym korzystał z jakiejś improwizacji to bym podał autora tabów.
Ad. 6
Rozpisałem już wiele piosenek z nut i ich nie umieszczam na Twoim forum
Najlepszy przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=LxXYC3UATFA
Warto przeczytać prośbę jednego z komentujących i moją odpowiedź.
Ad 7.
I co z tego, może masz prawa autorskie do tej tabulatury? Tak jak niby ja do 40 lat minęło? :-)
Super :-)
Ad. 8 nie zasługuje nawet na komentarz

Plagiat tabulatury - może jakiś przypis prawny? Skąd Ty bierzesz takie rzeczy. Czyli jak teraz ktoś sobie przełoży nuty np do Już nie ma dzikich plaż (rozpisałem sam i nie umieściłem na Twoim forum) to mnie splagiatuje?
Rozumiem, gdybym miał jakiś taki sam błąd, ale ja przełożyłem nuty co do joty, okazało się że Ty ze słuchu trafiłeś w każdy dźwięk i chwała Ci za to, no i co z tego?
Rozumiem plagiat nut, ale tabulatury.
Proszę innych użytkowników o komentarz, bo szanowny Pan Medium mnie straszył- czy na forum harmoszki też będę tak kozaczył :-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-12-29, 19:09    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Ad. 1. Cieszę się bardzo, że chociaż na tym forum nie piszesz tak jak w tamtej dyskusji - to bardzo cieszy.

Ad. 2. Więc pomimo tego, że jest tabulatura na forum nie próbujesz jej zagrać i na swój słuch nie potrafisz stwierdzić czy są błędy czy nie tylko od razu przekładasz nuty na tabulaturę? Wybacz - nie wierzę.

Ad. 3. Pytanie hipotetyczne: Gdybyś znalazł tabulaturę, która jest dobra i wykorzystał ją podał byś do niej linka z informacją skąd ją masz i kto ją rozpisał? (Przypominam, że link do strony z podkładem dałeś.)

Ad. 4. W tym temacie piszesz z minusami: http://forum.harmoszka.co...t1311.htm#63340 przypuszczam, że dlatego, że jest szybciej, w danym przypadku podałeś zapis z nawiasami (jak mój) zastanawiające. Nuty które podałeś w linku też są "z minusami"; przypadek - nie sądzę.

Ad. 5. Jeśli sam przełożyłeś nuty, dlaczego zapisałeś jak w nutach z minusami a z nawiasami? Powtarzam: tabulatura jest do powszechnego użytku - podaj tylko źródło.

Ad. 6. Bardzo dziwne mieć jedną tabulaturę rozpisaną samodzielnie z nut i zapisać ją tak jak ja a nie jak zapisujesz zazwyczaj i dziwnym trafem nie umieścić w temacie z tabulaturą. Przypadek - nie sądzę.

Ad. 7. Czytanie ze zrozumieniem kuleje? Przecież pisze w pkt. 8., że jeśli coś zostało opublikowane bez wcześniejszego zatwierdzenia / zastrzeżenia - nie ma na to praw autorskich. Jednak przyznajesz, że opublikowałem wcześniej - to już sukces.

Ad. 8. Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Z mojego punktu widzenia nie dałeś punktu, że jest OK, nie publikujesz (wg Twoich słów) na forum tylko korzystasz z tego co przeczytasz. Wniosek - osobnik aspołeczny który tylko bierze w zamian nic nie dając, a ja tylko udowadniam, bo wiem, że to ja napisałem tę tabulaturę nie Ty. A że zrobiłem to dobrze i nie ma błędów możesz próbować pisać, że transponowałeś nuty. Wybacz - nie wierzę.

Wyrażam swój pogląd na ten temat. Chyba mi wolno. A propos gróźb - oczekuję wizyty Policji i postępowania prokuratorskiego. Tylko bardzo proszę o opisanie jak Cię straszyłem, bo ja nic takiego nie zauważyłem, pomimo niezbyt pięknego języka ad personam w tamtej dyskusji.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arkons

Posty: 63
Wysłany: 2014-12-29, 19:19    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Dyskusja z Tobą, nie ma sensu żadnego, 10 razy Ci trzeba pisać, że sobie przełożyłem z nut, a Ty swoje, szkoda klawiatury, żegnaj. Nie będę udowadniał, że nie jestem Wielbłądem, niech inni wyrobią sobie zdanie o Tobie. Jakaś megalomania wyłazi :-).
Powiem kolejny raz przełożyłem sobie nuty!!!!!!!!
Wklejałem Ci zdjęcie jak to zrobiłem, podawałem przykłady utworów, których nie ma na forum, a też przełożyłem, ale nie dociera, nie dręcz mnie więcej, ani z konta syna, ani matki ani ze swojego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-12-29, 21:27    Odp: Róża i bez - Andrzej Żarnecki

Jak widzę gdy z mojej strony padają rzeczowe argumenty - brak odpowiedzi. Trudno, ja swoje zdanie przedstawiłem w sposób cywilizowany. No cóż takie życie.

Mimo wszystko cieszę się, że ktoś wykorzystuje moją pracę, a że nie podaje autora i źródła - to kwestia kultury.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu