Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2015-03-08, 00:00    [GP VIII] HB III - ocena prac

Tutaj lista prac: http://www.harmoszka.com/...jkowe-Bitwy-III Tym razem mamy trzy zgłoszenia. Wydaje mi się, że wyszło całkiem przyzwoicie. ;) Możecie sami ocenić w tym temacie. Oceny jak zawsze (od 1 do 5, w tym liczby dziesiątkowe).

Oceniać można nadal przez 7 pełnych dób, do północy. Czekamy na oceny do 15.03 do 24:00.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Ostatnio zmieniony przez INIM 2015-04-20, 20:18, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-08, 00:27    Odp: [GP VIII] HB III - ocena prac

Moje oceny:
Sternik - 3,5
Ta ocena wymaga wyjaśnienia.
Z jednej strony, moim zdaniem jako harmonijkarz masz papiery na naprawdę dobre granie w przyszłości. Niektóre zagrywki zaprezentowałeś naprawdę klasowe. Masz olbrzymi zasób różnych efektów, sposobów artykulacji itp. Tego Ci trochę zazdroszczę, bo jednak nie mam inwencji w tym kierunku. No i postępy techniczne cały czas widać spore.
Z drugiej strony, jeżeli chodzi o to konkretne nagranie:
1) Brak spójności. Momentami miałem wrażenie, że jest to zbiór niezwiązanych ze sobą zagrywek, a chorus rozpoczynasz metodą losowania.
2) W wielu miejscach podkład sobie, solo sobie - rytm obok, charakterystycznego funkowego pulsu brak.
3) Nagranie nierówne - początek, tak do końca drugiego chorusa oceniłbym nawet w okolicach 5,0, potem super zagrywki mieszają się z niedobranymi, a ciekawe pomysły z grą "obok" pulsu.

Podsumowując, harmonijkarz - moim zdaniem dobry, z potencjałem na więcej, nagranie - wypadek przy pracy. Myślę, że gdybyś tylko skrócił trochę nagranie i zrezygnował z kilku naprawdę nietrafionych fragmentów było bardzo fajnie.

Pancho - 4,0
Największym minusem było brzmienie (bardzo płaskie). Nie wiem czy to kwestia Twojej gry, czy użytych efektów, ale rezultat nie brzmi dobrze.
Natomiast muzycznie bardzo fajnie. Stworzyłeś spójne nagranie, uchwyciłeś puls. Zagrywki zróżnicowane, raz dół, raz góra, ale tak że wszystko miało ręce i nogi. Fajne zwolnienia po szybszych fragmentach.

Ogólna prezencja muzyczno - brzmieniowo - techniczna na mocne 4.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-03-11, 10:07    Odp: [GP VIII] HB III - ocena prac

MacieJJ - 4,6
Pancho - 3,7
Sternik - 4,4

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-11, 16:44    Odp: [GP VIII] HB III - ocena prac

MacieJJ – 4,4 uwag co do jakości nie mam, więc oceniam w kategoriach jak bardzo mi się podobało. Mała korekta napisałeś, że wysłałeś nagranie akustyczne. Akustycznie jest gdy zachowany zostanie naturalny dźwięk instrumentu. Twój dźwięk nie był całkiem naturalny tylko nieco zmieniony (może przez mikrofon albo coś innego) zatem nie zaliczyłbym Twojego nagrania do akustycznego ale może o czymś nie wiem. Nie zmienia to faktu, że brzmiało to dobrze.

Pancho – 4,1 taki mały „hicior” ale dźwięk płaski. Twoja propozycja nie jest może najtrudniejsza ale fajnie się tego słucha kilka zagrywek wpadły mi w ucho.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2015-03-13, 01:09    Odp: [GP VIII] HB III - ocena prac

MacieJJ - 4,7
Bardzo mi się podobało Twoje nagranie. Feeling, brzmienie i naturalność jak u rasowego harpiarza. Przemyślane zagrywki wychodzą Ci jakoś tak "mięciutko", wszystko wydaje się być spójne i aż miło takiej muzyki słuchać.
Sternik - 3,8
Nie obraź się brachu, ale wydaję mi się, że zagrałeś ciut poniżej swojego poziomu. Zgadzam się w pełni z MacieJJem odnośnie braku spójności i chaosu w Twoim nagraniu, ale tragedii nie było, po prostu troszkę przedobrzyłeś ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-22, 10:10    Odp: [GP VIII] HB III - ocena prac

Panie Admin, chyba zamykamy? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu