Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
przemeo221 

Wiek: 30
Posty: 2
Wysłany: 2015-02-21, 10:28    moja harmonijka

Witam wszystkich :)
Mam mały problem z harmonijką która znalazłem na strychu,jest to Bandmaster super,ale nic nie mogę na jej temat wyszukać i na szczęście znalazłem wasze forum i zauważyłem ze pomagacie ludziom którzy nic nie wiedzą o swoich harmonijkach,dlatego chciałbym zapytać czy powiecie coś o mojej :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-02-21, 13:09    Odp: moja harmonijka

Jest to Bandmaster Super w tonacji G-dur.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
przemeo221 

Wiek: 30
Posty: 2
Wysłany: 2015-02-21, 18:35    Odp: moja harmonijka

dzieki,ale można sie dowiedzieć jeszce w jakich latach robiono tego typu harmonijki bo jestem cholernie ciekawy :)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-02-22, 00:24    Odp: moja harmonijka

W czasach, gdy Niemcy podzielone były na dwa kraje NRD i RFN firma Seydel nie istniała pod taką nazwą. Bandmaster to jeden z głównych brandów obecnej firmy Seydel za czasów produkcji w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Zjednoczenie Niemiec miało miejsce od jesieni 1989 roku. Należy przypuszczać, że ta harmonijka pochodzi z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Co prawda wystawiane są ebay jako przed 1980, ale wydaje mi się, że ich produkcja była już po 1980.
Tu masz przykłady:
http://www.ebay.com/itm/V...X-/380924939456
http://www.ebay.com/itm/V...924939456&rt=nc
Swoją drogą kto wycenia tak te harmonijki - nie wiem, ale ich wartość jest stosunkowo niska w Polsce jakieś 10 - 15 PLN.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pathfinder 

Posty: 13
Wysłany: 2015-02-27, 09:18    Odp: moja harmonijka

Witam
z tego co widzę to oktawa wiedeńska, stroiki są tak ustawione że dmuchając w jeden kanał uzyskujesz akord przypominający dźwięk akordeonu (oba stroiki w tym samym tonie ale różniące się oktawą)
Spróbuj na niej pograć a na pewno ma ciepłe i fajne brzmienie

Pozdrawiam
_________________
Pathfinder
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu