Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Emery 


Posty: 2
Wysłany: 2015-02-18, 18:35    Najfajniejsze modele harmonijek godne uwagi

Od niedawna zacząłem uczyć się grać na harmonijce. Idzie powoli ale do przodu ;D Razem z tym, że wciągnęła mnie gra zacząłem powoli kolekcjonować różne modele harmonijek. A raczej zaczynam. :oops: Dlatego pisze żeby zapytać się was o radę. Jak myślicie jakie modele są warte uwagi, które warto mieć w swojej kolekcji? Posiadam Hohner Special 20 i Golden Melody...domyślam się, że może napiszecie coś o Marine Band :cool: Czyli oprócz tych dwóch modeli co byście polecali nie tylko marki Hohner ale innych też. 
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-02-18, 21:43    Odp: Najfajniejsze modele harmonijek godne uwagi

Temat rzeka. Praktycznie każda harmonijka powyżej 80zł jest godna polecenia, uwagi. W dużej mierze zależy od Ciebie, czy harp będzie Ci leżeć. Są gusta i guściki. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Emery 


Posty: 2
Wysłany: 2015-02-18, 22:07    Odp: Najfajniejsze modele harmonijek godne uwagi

Fakt! Masz całkowitą rację. To prawda, że jak sam wskazałeś gdzieś powyżej 80zł zaczynają się konkretne dobre harmoszki...głównie chodzi mi o klasyki albo harmonijki które różnią się od innych np. Golden Melody różni się i to dość mocno od innych harmonijek. Jeśli nie ma takich które nadawały by się do takiego przedziału to proszę o wyrozumiałość...jestem świerzak, czyli mało wiem i ewentualnie pytam o coś co nie istnieje. 8/ :hah: A to w związku z tym tematem...jak to jest? Czytałem, że harmonijki Hohner Marine Band (Deluxe, Crossover, Thunderbird) w ogóle się niczym nie różnią pomijając to, że mają inny grawerunek na korpusie. I to ze najstarsza wersja nie jest na śrubkach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2015-02-18, 23:03    Odp: Najfajniejsze modele harmonijek godne uwagi

Marine Band to klasyk, bo po pierwszy chyba model, który był sprzedawany na taką skalę i na którym grało tak wielu. Są też ciekawe harmonijki z kolekcjonerskich serii Hohnera: Picollo, Puck, Double Puck, Little Lady, Harponette, Echobelle, rozmaite oktawowce i harmonijki tremolo. Do tego cała masa harmonijek orkiestrowych, czy okołochromatycznych wynalazków, jak np. moja Chordomonica II, z dwoma przyciskami. A co do wariacji na temat Marine Banda. Standardowy montowany jest gwoździami. Deluxe ma lepiej zaimpregnowany korpus i jest śrubowany. Crossover ma zmieniony korpus w stosunku do Deluxe'a (kompozyt bambusowy zamiast gruszy) i nieco inne strojenie. Thunderbird to Crossover przystosowany do ekstremalnie niskich tonacji, m. in. dzięki zwiększonej kubaturze dolnej pokrywy z lewej strony harmonijki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu