Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2015-01-15, 19:37    Korpus z plexy

Około 2 lata temu zbudowałem maszynę 3-osiową, którą nazwałem Vonnauman, (nieco przekręcając nazwę) od idei jaką jest sonda von neumanna, czyli sonda zdolna do podróży międzygwiezdnych i samoreplikacji. Wzięło się to stąd, że na tej maszynie wykonałem kilka z jej elementów :) I tak czekała sobie i czekała na zastosowanie, które było przewidziane z góry - korpusy z plexy - ale brakowało motywacji. I oto znajomemu utopiła się Marine Band, więc zrobiło mi się go żal i postanowiłem odtworzyć jego korpus w plexy. Niedługo będę wykonywał dla niego korpus 12-kanałowy, natomiast dzisiaj mogę pokazać Wam efekt mojej pracy przy pierwszym, kompletnie wykonanym korpusie.

Materiał plexy był cięty tak, żeby jego nienaruszoną, płaską powierzchnię zostawić na styk z płytkami stroikowymi i uzyskać dzięki temu 100% szczelność, co z resztą udało się.

Powiem szczerze i uprzedzę pytania, że materiał został wybrany z uwagi na właściwości, które umożliwiają uzyskać taką szczelność, nie na walory estetyczne. To moim zdaniem najważniejsza cecha korpusu do harmonijki.

Brzmienie: brzmi jak harmonijka :) Korpus ma do brzmienia tyle co numer buta grającego. Czyli 1%.

Wykończenie półmat i tak zostanie - korpus ma wyglądać jak kawałek lodu, nie jak perfekcyjne szkło.

Jeśli chodzi o "komercyjność" tego wyrobu, to nic publicznie.

Zdjęcia:
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
Hobbit, cjsimon, Lizur97
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-01-16, 12:15    Odp: Korpus z plexy

Fajny korpusik. Mam 2 pytania:
Ile godzin zajęło Ci zrobienie takiego korpusu (nie liczę przygotowania produkcji), oraz na ile wyceniłbyś tą wersję z plexi?
Zastanawiam się , kiedy też pojawią się pierwsze prototypy z drukarek 3D?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2015-01-16, 16:56    Odp: Korpus z plexy

Tak jak pisałem, komercyjne kwestie nie publicznie :)

Ciężko ocenić ile robiłem, bo to była raczej przyjemność w tym wypadku, bo wreszcie uruchomiłem moją kochaną maszynę. Mogę strzelać, że jakieś 2 godziny łącznie z wykończeniem. A na samej maszynie najwyżej 20 minut.

Drukarek 3d nie mam zamiaru budować. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2015-05-08, 19:26    Odp: Korpus z plexy

A czy byłbyś w stanie zrobić taki korpus do chromatycznej harmonijki?
_________________
pozdrawiam Mikołaj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2015-05-11, 09:07    Odp: Korpus z plexy

Do chromatycznej niestety nie, mogę tylko przecinać materiał na przestrzał. Może w następnej wersji maszyny będzie się dało. Myślę o niej ale kiedy zrobię - nie wiem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu