Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kacperRz 


Wiek: 29
Posty: 41
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2011-06-26, 22:19    Odwrócenie blaszek - niezła rzecz!!

Jakieś 10 min temu czyściłem harmonijkę ( rozebrałem przeczyściłem, złożyłem ) - wydawało się że zrobiłem wszystko ok. Biorę zaczynam grać i stwierdzam ze dziwnie mi idzie. po chwili okazało się za odwróciłem blaszki( dźwięk który jest na wdechu był na wydechu i odwrotnie). Ale jak się zupełnie inaczej gra! Zupełnie co innego to co zawsze. Spróbujcie i sami zobaczycie.




Sory ze napisałem to tu ale nie wiedziałem gdzie ten temat zamieścić.


Zagrajcie z odwróconymi blaszkami tak jak jest w tabach i wychodzi zupełnie inny utwór.

np. Stairway to Heaven

normalnie (4) 5 (5) 5 (4) 5 (4) 5 (5) 6 (5) 5 (4)(5) 6 (6)
a to by tak brzmiało jak odwrócicie blaszki (zagrane na nie odwróconych)
4 (5) 5 (5) 4 (5) 4 (5) 5 (6) 5 (5) 45 (6) 6
_________________
"Korzystaj z życia zanim życie wykorzysta Ciebie
Bo nic nie daje takiego haju jak ROCK&ROLL"
Ostatnio zmieniony przez kacperRz 2011-06-26, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-06-26, 22:28    Odp: Odwrócenie blaszek - niezła rzecz!!

Niestety nie zawsze się tak da zrobić ze względu na brak miejsca na nit ze stroika w korpusie. W jakim harpie to zrobiłeś?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-26, 22:31    Odp: Odwrócenie blaszek - niezła rzecz!!

I podciągi zupełnie inaczej są umieszczone, i działają jakoś dziwnie :) . Spróbuj też powymieniać blaszki między różnymi tonacjami (ale niezbyt odległymi), też będą ciekawe efekty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2011-06-26, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kacperRz 


Wiek: 29
Posty: 41
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2011-06-26, 22:32    Odp: Odwrócenie blaszek - niezła rzecz!!

zroboine na Suzuki Hamond HA-20 w G
_________________
"Korzystaj z życia zanim życie wykorzysta Ciebie
Bo nic nie daje takiego haju jak ROCK&ROLL"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Heihachi07 

Posty: 1
Wysłany: 2015-01-09, 11:20    sultan

znajdziesz tam zblizajace sie spotkania londyskiej grupy harmonijkowej, ktore odbywaja sie w pubie Blue Post (blisko stacji Picadilly Circus) dwa razy w miesiacu. Mozna poznac kupe fajnych ludzi, dowiedziec sie gdzie mozna znalezc przystepnych nauczycieli - no i oczywiscie pograc z innymi ;)

______________

Download high quality ccnp switch lab exam dumps to prepare and pass ccvp with ccnp route labs - pass-4sure dumps certification. Also get free demos of E20-001 for review of mcitp security plus jobs
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu