Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aneczka 

Posty: 4
Skąd: brak
Wysłany: 2015-01-03, 19:21    [Pytanie] nie znam się

czołem,
poproszę o radę linki, model, firmę, tonację itp. harmonijki dla "średnio początkujących", tj. dla takiej osoby, która już grała i ma pewne doświadczenie. To będzie prezent, ja niestety nie znam się, ani nie uzyskałam satysfakcjonującej pomocy w sklepach muzycznych czy tym podobnych. Będę wdzięczna za każdą sugestię, a dzięki Waszej pomocy jeden osobnik płci męskiej będzie bardziej szczęśliwszy! :)

trzymajcie się ciepło!

a.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aneczka 

Posty: 4
Skąd: brak
Wysłany: 2015-01-03, 19:35    Odp: [Pytanie] nie znam się

Och właśnie poczytałam, że tonacja C będzie chyba najwłaściwsza do gry utworów Dżemu (za czym sam potencjalny zainteresowany przepada). Znalazłam również harmonię Hohner John Lenon jest dość nietypowa ale ma słabe recenzje, wizualnie podoba mi się :P podobno ten Hohner jest najbardziej popularną firmą? Czy oznacza, że jest przeciętna a może wybrane hmm modele?
Ach planuję zakup tak do 180 zł.

Proszę o pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-01-03, 20:22    Odp: [Pytanie] nie znam się

Hohner John Lenon to seria MS - ta seria jest bardzo rzadko lubiana przez harmonijkarzy.

Na czym obecnie gra chłopak? Model zazwyczaj jest wytłoczony na górnych pokrywach instrumentu.

Osobiście zwróciłbym się w kierunku:
1. Marine Band de Luxe - około 150 PLN
2. Suzuki Promaster - około 150 PLN
Tutaj masz przykładowy sklep w którym kupisz jedno i drugie: http://www.bluesharp.pl/sklep#diatoniczne
Ale to w zależności od preferowanego stroju i stylu gry.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aneczka 

Posty: 4
Skąd: brak
Wysłany: 2015-01-03, 21:23    Odp: [Pytanie] nie znam się

Dziękuję! Czy numeracja jest przypadkowa harmonijek?
Niestety nie wiem na czym gra aktualnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-01-03, 21:25    Odp: [Pytanie] nie znam się

Tak, przypadkowa.

Czy ten chłopak ma obecnie tylko jedną harmonijkę?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aneczka 

Posty: 4
Skąd: brak
Wysłany: 2015-01-03, 21:30    Odp: [Pytanie] nie znam się

Tak, jedną.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-01-04, 00:03    Odp: [Pytanie] nie znam się

Myślę, że każda będzie dobra. zazwyczaj pierwsza harmonijka jest z trochę niższej półki niż te 150 PLN.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
taizu 

Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-01-05, 10:15    Odp: [Pytanie] nie znam się

Przy wyborze drugiej harmonijki na prezent, to tak jak napisał Medium warto rozeznać się na czym gra Twój chłopak i do tego w jakim stanie jest ta jego harmonijka (po pewnym czasie harmonijki wymagają reperacji, strojenia lub wymiany).
Zakładając, że jest to tonacja C (jako pierwsza harmonijka z reguły jest to właśnie C) i harmonijka jest w dobrym stanie oraz jest to instrument przyzwoitej klasy (pisząc przyzwoitej klasy, mam na myśli, co najmniej np: Suzuki Harpmaster, Hohner S20, Seydel Blues Session, gdzie ceny zaczynają się od ok. PLN 85), to moim zdaniem lepiej kupić coś w innej tonacji np. A

Jeśli instrument jest zużyty lub nie jest to harmonijka przyzwoitej klasy, to wybrałbym C.

Jeśli posiada harmonijkę w innej tonacji niż C, to wybrałbym C

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-01-05, 11:57    Odp: [Pytanie] nie znam się

aneczka napisał/a:
a niestety nie znam się, ani nie uzyskałam satysfakcjonującej pomocy w sklepach muzycznych czy tym podobnych.

Tak już bywa, jak nie przepytali muzyków, to jedynie po ilości sprzedaży danej tonacji mogą coś podpowiedzieć.
Też proponowałbym coś z niższej półki, ale dobrej jakości np: Golden Melody, Special 20 - Hohner, Seydel -Blues Session, Suzuki - Harpmaster. Ceny w.w. modeli ok. 90 zł.
Oprócz podstawowej tonacji [C], polecam [A] i [D]. Ja przynajmniej takie najczęściej wykorzystuję :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu