Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-02, 09:14    blues/boogie

Witam

Moje pierwsze nagranie na YT

https://www.youtube.com/watch?v=jOT54zHzkog

Tak przy okazji - wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-02, 12:18    Odp: blues/boogie

Super brzmienie. Tongue blocking też opanowałeś moim zdaniem świetnie. Baza techniczna jest.

Do nagrania mam takie uwagi:
1) Nie pilnowałeś formy. W jednym momencie w środku chorusa np. zagrałeś cztery takty akordu IV, zamiast IV IV I I. Czasem grałeś typowe 12 taktów, a czasami zagrałeś IIII IV IV i kończyłeś chorus.
2) Nie liczyłem dokładnie, ale wydaje mi się, że każdy chorus miał inną ilość taktów. Chodzi mi o to, że turnaround występował albo za szybko albo za późno, w miejscach w których słuchacz się tego nie spodziewa (ja się nie spodziewałem). Gdyby to był jazz awangardowy to można by to zrzucić na zamysł twórczy, ale boogie to muzyka do tańca, która wymaga konsekwencji rytmicznej i trzymania się stałej, powtarzalnej struktury.

Jakbyś dopracował te dwa elemnty, to naprawdę byłoby świetnie. Super kawałek do grania bez akompaniamentu. Bardzo fajnie zgrałeś ze sobą klaszyczne boogie zagrywki:) No i jak już Ci pisałem kiedyś przy okazji HB masz naprawdę dobre brzmienie.

Powodzenia w dalszym rzeźbieniu!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-02, 14:58    Odp: blues/boogie

Dzięki Maciek za opinie.

Trochę na spontanie to nagrałem chyba więcej z serca poszło niż z głowy, więc można się doszukać pewnego braku konsekwencji ale nie razi mnie to. Oczywiście można dopracować parę kwestii.

Pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu