Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stawor

Posty: 1
Wysłany: 2009-04-09, 16:23    Trubadur

Witajcie,
znalazłem w domu harmonijkę TRUBADUR producent pewnie Melodia. Jest w tonacji A dur, ma dwa rzędy po 16 małych kanałów. Przeszukuje Internet i nie mogę znaleźć rozkładu dźwięków, a przede wszystkim typu tej harmonijki. Oktawowa?

Pomoże ktoś ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-04-09, 16:55    Odp: Trubadur

Ten harp to tremolo, rozkłady dźwięków w przeciwieństwie do 10 kanałówek są w takich różne, czasami zaczynają się od dźwięku podstawowego a czasami wyżej lub niżej, poza tym niektóre są w systemie Richtera a niektóre solo tuned. Na pewno odpowiada ona rozkładem dźwięków jakiejś współcześnie produkowanej 16 kanałówce ale nie wiem jaka to może być.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Stawor
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-04-10, 19:43    Odp: Trubadur

O właśnie - Melodia - kumpel ma harmonijkę Melodia, w której górny rząd kanałów jest w tonacji C a dolny w G.. czy to jest tremolo? Bo nie wydaje mi się, bo mam jedną tremolo i stroiki górne w stosunku do dolnych są przestrojone z neiwielką, niezauważalną różnicą - typowe. A jestem ciekaw jak się ten typ harmonijki nazywa.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sajjad123 

Wiek: 37
Posty: 1
Wysłany: 2014-12-10, 07:47    Odp: Trubadur

Etui, nie przymierzając, jak futerał dziadka na okulary.
Faktycznie podróba CX-12, ale oni większość rzeczy podrabiają, albo mają na licencji.
Szkoda tylko, że z dawnego historycznego mocarstwa, w którym wymyślono proch, pierwsze rakiety, pierwowzór harmonijki i wiele innych wynalazków zostały resztki wspomnień, a obecną potęgę zbudowali niestety na badziewiach. :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu