Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
zygfryd 

Wiek: 49
Posty: 3
Skąd: Pilkowice
Wysłany: 2014-11-15, 19:15    Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Witam wszystkich forumowiczów :)
Od jakiegoś czasu oglądam forum i dowiaduję się wielu ciekawych informacji. Teraz postanowiłem się sam podpytać w kwesti zakupu harmonijki, która sprawdzi się w akompaniowaniu do kolęd. I nie chodzi mi o granie czystej linii melodycznej. Zbliżają się święta i przyda się jak znalazł na wieczór wigilijny. Gram troszeczkę na harmonijce blusowej. Na niej zawsze przygrywałem też do kolęd, ale szukam czegoś bardziej uniweralnego, co pozwoli mi wydobć więcej akordów i podziałać blokowaniem. Czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2014-11-15, 22:34    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Strój spiral powinien Pana zadowolić ;)

https://www.youtube.com/watch?v=v3ebQsWuR6U
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zygfryd 

Wiek: 49
Posty: 3
Skąd: Pilkowice
Wysłany: 2014-11-17, 18:48    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Dzięki, zamówiłem ten model. Zobaczę co jest warta.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2014-11-17, 21:30    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Życzę powodzenia i proszę o swoją opinie co do takiego stroju. Mikołaj się zbliża, może sobie sprawię takie cudo.. :roll: :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zygfryd 

Wiek: 49
Posty: 3
Skąd: Pilkowice
Wysłany: 2014-11-23, 10:13    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Harmonijkę w stroju circular już posiadam. Przyszła 4 dni temu. Powiem tak. Ciężko się przestawić ze stroju Richtera. Już na pewno wiem, że nie dam rady jej ogarnąc do wieczoru wigilijnego, więc kolędy pewnie pogram na zwykłym diatoniku. Nie jest łatwe granie na niej, trudno mi jest się zorientować w rozkładzie akordów i jakoś to granie akordami nie klei mi się. No, ale trzeba zauważyć, że nie jestem wybitnym harmonijkarze, ale początkującym, więc może to po prostu brak mojej wiedzy i umiejętności stanęly mi na drodze.
Swoją droga na jakiej harmonijce gra np. pan Wojtek Lipiński (http://www.youtube.com/watch?v=pHQHGiZN0hQ). Czy to jakaś harmonijka oktawowa?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-11-23, 17:42    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Gra w/g mnie na zwykłym diatoniku używając techniki Tonque Blocking.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-11-23, 21:07    Odp: Jaką harmonijkę kupić do akompaniowania przy kolędach?

Zgadzam się z Krzysztofem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu