Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
arekceg 


Wiek: 34
Posty: 15
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2007-11-28, 16:33    Big River Harp 3 kanał

Podczas dmuchania w trzeci kanał harmonijka reaguje ze strasznym opóźnieniem - na początku jest odgłos jakbym po prostu "przedmuchiwał" ten kanał bez dźwięku, a następnie pojawia się albo i nie dźwięk. Problem znika gdy wydmuchuje powietrze jednocześnie ustami i nosem.

O co chodzi wie ktoś może? :D
_________________
zamiast gapić się na mój podpis idź pograć na harmonijce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-28, 17:22    Odp: Big River Harp 3 kanał

Może po prostu zbyt mocno dmuchasz w ten 3 kanał? Na początku miałem tak z Marine Band Deluxe w A, ale sie przyzwyczaiłem i nie ma żadnych problemów. A to, że problem znika przy jednoczesnym wydechu nosem i ustami, to jest właśnie to, że dmuch traci impet i się nic w środku nie blokuje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-11-28, 17:28    Odp: Big River Harp 3 kanał

Ewentualnie stroik może być za bardzo "wychylony" od położenia równowagi, bo zdaje się im bardziej jest wychylony, tym wiecej trzeba siły, aby wydobyć dźwięk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-28, 18:43    Odp: Big River Harp 3 kanał

ja mam tak z 6tym kanałem w Blues Harpie... to jest błąd konstrukcyjny, jednak da sie z tym żyć ... trzeba wyczuć kiedy będzie dobrze jak sie gra normalnie to jest dupa za przeproszeniem jak sie zagra neico ciszej to będzie ok jak sie będzie rać hamsko mocno to nie bedzie tego efektu ale stroik szybko szlag trafi...

A to jest topic a propo czyszczenia i mimo to ze nie dotyczy to Big River Harpa to chciałbym zdementować informację jakoby Blues Harp był trudno rozkręcalny..... Nalezy tylko miec odpowiedni srubokret .... i mocno w dusic w rowki zeby podczas krecenia nie ozwalić główki
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu