Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-14, 09:04    100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Od Toots'a Thielemans'a zaczyna się lista 100 topowych harmonijkarzy na Świecie.

Zestawienie to ukazało się na angielskojęzycznym portalu harmonica.com.

Listę zamyka Willie Mae “BIG MAMA” Thornton.

Można głosować na pozycję harmonijkarza w Światowym rankingu.

http://www.harmonica.com/...oots-thielemans
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-14, 10:43    Odp: 100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Ciekawy link. Nie znam wielu podanych.
Ja do takich rankingów podchodzę z dystansem (choć miło popatrzeć) ze względu na kryteria wyboru określonego harmonijkarza. Na wybór najlepszych ma wpływ wiele czynników obiektywnych i subiektywnych i jeszcze innych. Typowym przykładem jest wystąpienie w tym rankingu dwóch Panów “Mick” Jagger i “Steven Tyler”bardzo znani wokaliści znanych kapel ale pozycja w pierwszej 50 najlepszych harmonijkarzy? Szczególnie 11 miejsce Tyler daleko przed williamsonem, milteau i niedaleko „lewego” to coś jest nie tak. Ale już nic nie mówię/piszę bo zaraz forumowicze napiszą - zostaw ludziom swobodę w indywidualnych wyborach bo to jest najpiękniejsze – i w tym jest trochę racji.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-16, 10:17    Odp: 100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Inna sprawa, że moim zdaniem nie powinno się oceniać razem harmonijkarzy grających na diatoniku i tych którzy grają głównie lub wyłącznie na chromatyku bo to są jednak dwa różne instrumenty.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-08-16, 12:46    Odp: 100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Reprezentowana jest jedynie strefa anglojęzyczna plus kilku harmonijkarzy z Francji. Co to za ranking, gdy jeśli ktoś jest za nisko i klikasz, że jest za nisko pokazuje, że "za nisko" nacisnęło tyle procent, "za wysoko" tyle procent a "na tym miejscu" tyle procent - bez sensu. Wynika z tego rankingu, że nie istnieje w harmonijce nic poza strefą anglojęzyczną.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-16, 21:54    Odp: 100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Witam

Cieszę się, że nie jestem osamotniony w tych wywodach.

Jakby zrobiono coś podobnego na Naszym forum to pewnie pojawiłby się ktoś z Polski i tak dalej .....

Poz.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-01-14, 18:07    Odp: 100 topowych harmonijkarzy na Świecie

Co to w ogóle za ranking? Beznadzieja. Myślę, że większość zauważy, że jest zrobiony trochę śmiesznie, ponieważ nie ma w nim niektórych z największych mistrzów tegoż instrumentu, np: George harmonica Smith, czy np Carey Bell lub Gary Primich. A zamiast nich dali tam nieznanych zupełnie gości co ich pierwszy raz na oczy widzę. I można by stwierdzić, że u nas w Polsce znajdziemy lepszych od nich choćby Bartka Łęczyckiego i td..
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu