Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Taracair 

Wiek: 32
Posty: 2
Wysłany: 2013-02-13, 21:31    Hohner Golden Melody vs Seydel Blues Session Standard

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum. Po marnym SilverStarze, w którym dwa kanały brzmią jak zatkana trąbka, a trzeci się rozsypał, chciałbym kupić nową harmonijkę, która starczy mi przynajmniej na rok grania i pomoże grać bez problemów.

Naczytałem się sporo recenzji i wywnioskowałem, że Golden Melody i Blues Session Standard mają dobre brzmienia za rozsądną cenę. Po niektórych recenzjach wnioskuję, że Golden Melody jest bardzo szczelna i nadaje się do overbendingu (co jakimś cudem udało mi się opanować na SSie), "ale to przecież Hohner", zaś Blues Session Standard starczyłaby mi na dłużej, ponieważ po jakimś czasie wymieniłbym bebechy na stalowe. Ceny obu harmonijek są takie same, a żadnej nie miałem okazji porównać w praktyce. Obie wyglądem mi odpowiadają, pytanie tylko która lepsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-02-14, 17:23    Odp: Hohner Golden Melody vs Seydel Blues Session Standard

Hej,
mam Blues Session i jestem z niego zadowolony. Myślę że to będzie dobry wybór, ma strój kompromisowy i łatwo dostępne części.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Heidi. 


Posty: 2
Wysłany: 2014-08-04, 13:11    Odp: Hohner Golden Melody vs Seydel Blues Session Standard

Ahoj.
Odświeżam stary temat, albowiem od paru godzin przeglądam to forum i wciąż zdecydować się nie potrafię.

Stoję przed wyborem pierwszej w życiu harmonijki, a że kasy trochę odłożyłam to waham się właśnie pomiędzy tymi dwoma tutaj wymienionymi. Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć na ten temat i zwięźle przedstawić różnice pomiędzy Golden Melody a Seydel'em? Dodam jeszcze, że interesuje mnie tonacja C, a w (niedługiej mam nadzieję) przyszłości, chciałabym także połączyć grę na harmonijce razem z gitarą i wykonywać coś w stylu krótkich solówek przed piosenką.

Ktoś? Coś? Cokolwiek? :)
_________________
Just a castaway, an island lost at sea.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-04, 14:12    Odp: Hohner Golden Melody vs Seydel Blues Session Standard

W telegraficznym skrócie.

Zalety:
Seydel Blues Session:
- wymienne płytki stroikowe
- znakomity komfort grania
- bardzo precyzyjnie wykonanie
- strój kompromisowy (pomiędzy equal a just intonation) - w praktyce, świetnie brzmią zarówno akordy, jak i granie pojedynczymi dźwiękami.
- brzmienie jest aksamitne i ciepłe

Golden Melody:
- jest niezwykle podatna na artykulację.
- brzmienie jest również aksamitne i ciepłe
- zaokrąglone krawędzie zapobiegają przykrym kontuzjom ust.
- model posiada nieco inny strój niż inne diatoniczne harmonijki, przez co Golden Melody lepiej nadaje się do gry jednogłosowych melodii oraz solówek

Golden Melody i Blues session posiadają stroiki z mosiądzu.

Spotykane ceny:

Seydel - Blues Session: 105 do 120 zł.
Hohner - Golden Melody: 95 do 110,- zł

Korpus:

Zarówno jedna jak i druga harmonijka mają korpus z tworzywo sztucznego.

Wygoda grania to już odczucia subiektywne - nie ma tu związku z modelem harmonijki.
Trwałość to również rzecz względna.

Więcej znajdziesz w tematach dla danego instrumentu:

http://forum.harmoszka.co...sion-vt1367.htm
http://forum.harmoszka.com/golden-melody-vt89.htm

Ja osobiście posiadam obydwa modele, ale częściej gram na Goldenkach.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Heidi. 


Posty: 2
Wysłany: 2014-08-04, 17:47    Odp: Hohner Golden Melody vs Seydel Blues Session Standard

~Felix, dziękuje za tak przejrzyste podsumowanie. I ostatecznie zdecyduje się chyba na Goldena, coś mnie tak do niego ciągnie ;) .
_________________
Just a castaway, an island lost at sea.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu