Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-07-19, 23:00    [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Mam wyniki ostatniej bitwy w tym HB. Są następujące:

1. MacieJJ - 4,5(1)
2. karol.z - 4,4(5)
3. Pancho - 4,0(5)
4. orsoj - 4,0(3)
5. Sternik - 3,8

Żeby nie było wątpliwości: te liczby w nawiasach to cyfra w okresie - dla przykładu 4,5(1) to 4,511111111111 i te jedynki tak w nieskończoność. ;)

Gratulacje dla MacieJJa.

Kończymy tym samym Grand Prix. Swoimi opiniami i pomysłami na następne bitwy można dzielić się tutaj lub w tym temacie.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-07-22, 06:40    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Macieju szczególnie dla Ciebie.

Inimie, zaktualizuj proszę wyniki GP. Rozumiem z Orsoj zwyciężył GP. Zatem gratulacje szczególne również dla Orsoja za zwycięstwo w Grand Prix.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-22, 07:53    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Gratuluje wszystkim uczestnikom zwłaszcza Maćkowi i Orsojowi!

Cieszę się również z mojego pozytywnego wyniku w tym HB jak i myśle niezłej postawy w całym GP. Dziękuję wszystkim za opinie zarówno te dobre jak i te nieco krytyczne. :) Będę starał się w następnym GP grać jeszcze lepiej i poprawić te aspekty mojej gry które jeszcze są niewystarczalnie dobre.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-22, 10:34    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Przyłączam się do gratulacji dla Maćka, Orsoja i pozostałych, którzy znaleźli czas na wysłanie nagrań bo jak widać frekwencja "łba nie urywa".

Jak to się mówi - ktoś musi być ostatni. Tym razem wypadło na mnie. Mimo to zaliczam swój udział w HB za udany. Opinie jakie dostałem nie były takie złe :) Do uwag nie mam większych zastrzeżeń i jestem świadomy z niedociągnięć mojego nagrania.

Dziękuję za ocenę za kilka pochwał i za kilka krytyk postaram się wyciągnąć wnioski.

Jeszcze mała refleksja na temat wysokości wystawianych ocen.

Nie wiem jak forumowicze podchodzą do wystawiania wysokości ocen. Ja wystawiałem oceny uczestnikom biorąc pod uwagę poziom gry na harmonijce w Polce łącznie z najlepszymi. Zatem na ocenę 4,9 lub 5 zagrałoby według mnie klika no może kilkanaście harmonijkarzy w Polsce stąd też najwyższą ocenę jaką wystawiałem to 4,2 i to nie jest mało patrząc na poziom, o którym wyżej wspomniałem. Inny forumowicz może oceniać trochę w innym kontekście np. biorąc pod uwagę poziom gry harmonijkarzy, którzy występowali we wcześniejszych HB lub tylko patrząc na uczestników z HB obecnie podlegającej ocenie itd. Myślę, że różne podejście do wystawiania wysokości ocen może mieć wpływ na pozycję uczestnika w konkretnej HB. może warto ustalić z grubsza na jakim poziomie oceniamy nagrania - światowym, krajowym czy forumowym a może na jeszcze innym?
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-22, 12:10    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Wielkie dzięki za oceny, szczególnie te szczyptę krytyczne - nic tak nie rozwija i nie zwraca uwagi na niedociągnięcia jak obiektywne i chłodne spojrzenie z zewnątrz.

Co do ocen, to jak widać, w tym HB pierwsze miejsce od drugiego dzieliło raptem 0,06 (!!) oceny. Dlatego Karol - powinieneś uważać się praktycznie za współ-zwycięzcę i też odbierać gratulacje. Zwłaszcza, że nagranie wyrzeźbiłeś naprawdę konkretne.

Dla mnie to HB jest niezwykle udane, i to nie tylko ze względu na wynik, ale ze względu na to, że dostałem najlepszy w swoim życiu harmonijkowy komplement:
„Masz takie oldschoolowe, little-walterowskie brzmienie.” :)

Co do ocen to uważam, że to że każdy ocenia jak chce jest wielkim plusem HB i nie można tego zniszczyć. To tak jak na koncertach, gdzie jest publiczność, w której każda osoba ma inny stopień krytycyzmu, inne oczekiwania i na co innego zwraca uwagę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-22, 12:51    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Ja Tobie również dziękuje za bardzo pozytywną opinię , która również była jednym z najlepszych komplementów harmonijkowych jakie otrzymałem. :)

Co ciekawe, gramy raczej w dość odmiennych stylach ale nasza gra się nam wzajemnie podoba. :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-07-22, 13:02    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Sternik napisał/a:
Nie wiem jak forumowicze podchodzą do wystawiania wysokości ocen. Ja wystawiałem oceny uczestnikom biorąc pod uwagę poziom gry na harmonijce w Polce łącznie z najlepszymi. Zatem na ocenę 4,9 lub 5 zagrałoby według mnie klika no może kilkanaście harmonijkarzy w Polsce stąd też najwyższą ocenę jaką wystawiałem to 4,2 i to nie jest mało patrząc na poziom, o którym wyżej wspomniałem. Inny forumowicz może oceniać trochę w innym kontekście np. biorąc pod uwagę poziom gry harmonijkarzy, którzy występowali we wcześniejszych HB lub tylko patrząc na uczestników z HB obecnie podlegającej ocenie itd. Myślę, że różne podejście do wystawiania wysokości ocen może mieć wpływ na pozycję uczestnika w konkretnej HB. może warto ustalić z grubsza na jakim poziomie oceniamy nagrania - światowym, krajowym czy forumowym a może na jeszcze innym?


Każdy ocenia inaczej i to jest piękne. Ktoś kiedyś powiedział: "Obiektywizm jest sumą subiektywizmów". Chyba coś takiego mamy w tej sytuacji. Ocena dziesiętna bardzo dobrze się sprawdziła. Pomiędzy pierwszym i drugim miejscem jest tylko 0,05(5) różnicy, ale pomiędzy trzecim i czwartym jeszcze mniej: 0,02(2)!

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2014-07-22, 14:16    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

To był mój pierwszy udział w Bitwie i bardzo mi zależało na Waszych opiniach, dlatego dziękuję bardzo za wszystkie oceny i komentarze. Zdawałem sobie sprawę, że przede mną jeszcze sporo do nauczenia, ale teraz dzięki Wam przynajmniej wiem, za co się na początek wziąć. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i oczywiście gratuluję zwycięzcy. Postaram się jak najczęściej brać udział w Bitwach, bo muszę przyznać, że to sama przyjemność :D

Pozdrawiam
Pancho
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-07-22, 21:06    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Co do oceny, to sternik ma trochę racji. Uczestnik bitwy który ma średnią wystawionych przez siebie ocen najwyższą - może mieć lekko zaniżoną ocenę. Załóżmy, że jest trzech uczestników i wszyscy grają dealnie na tym samym poziomie. Jeden z uczestników ocenia według skali takiej, że najlepszy otrzymuje 5 punktów. Pozostali oceniają na poziomie światowym porównując np. Howarda Levy.

Uczestnik A ocenia:
ucz. B: 5
ucz. C: 5

uczestnik B ocenia:
ucz. A: 3
ucz. C: 3

uczestnik C ocenia:
ucz. A: 3
ucz. B: 3

tym sposobem średnia wygląda tak:
A: 3
B: 4
C: 4

i mimo, że uczestnicy byli zgodni co do tego, że grali jednakowo fajnie, to uczestnik A otrzymał niższą ocenę przez to, że ocenił pozostałych wysoko.

Rozwiązaniem tego problemu byłoby dopuszczenie możliwości głosowania na siebie, ale to z kolei mogłoby powodować kolejny problem, który został już rozwiązany przez zakaz głosowania na siebie. Najbardziej świadomi swoich niedociągnięć uczestnicy zaniżaliby swoje oceny, co też powodowałoby zamieszanie.

proponuję przyjąć jeden wspólny teoretyczny poziom oceniania.

podsumowując:
Gratulacje dla wszystkich!!!
w szczególności dla Macieja
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-22, 21:52    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Wydaje mi się, że trochę zapominamy o tym, że to nie jest sport, tylko muzyka :) Obiektywnie to można tylko porównać technikę, ale osobiście uważam, że dobry technik to nie koniecznie dobry muzyk. Można być świetnym technikiem a grć kupę, która w żaden sposób nie zaciekawi i nie wciągnie słuchacza.

Poza tym, jeżeli ocenialibyśmy muzykow według jakiegoś obiektywnego wzorca techniki, to taki Little Walter (gdyby zawitał do nas na forum) dostałby niższe oceny niż Beata Kossowska (jeżeli również zawitałaby do nas na forum) :D Chyba każdy dostrzeże absurd sytuacji. Jeżeli natomiast wchodzimy na poziom oceny muzyki, to albo coś chwyta, albo nie - miejsca tu nie widzę za bardzo na jakieś wzorce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-23, 07:18    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Cieszę się Janku, że mnie zrozumiałeś.

Jednak temat jest ciężki i niejednoznaczny a ja nie chcę namieszać. Niech każdy ocenia jak chce i ma swobodę w tym obszarze. Są ważniejsze sprawy jak np. przyjemność udziału w HB wyciąganie wniosków z opinii itp. i tym samym motywacja do dalszej pracy.

pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-23, 09:01    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

MacieJJ napisał/a:
Wydaje mi się, że trochę zapominamy o tym, że to nie jest sport, tylko muzyka :) Obiektywnie to można tylko porównać technikę, ale osobiście uważam, że dobry technik to nie koniecznie dobry muzyk. Można być świetnym technikiem a grć kupę, która w żaden sposób nie zaciekawi i nie wciągnie słuchacza.

Poza tym, jeżeli ocenialibyśmy muzykow według jakiegoś obiektywnego wzorca techniki, to taki Little Walter (gdyby zawitał do nas na forum) dostałby niższe oceny niż Beata Kossowska (jeżeli również zawitałaby do nas na forum) :D Chyba każdy dostrzeże absurd sytuacji. Jeżeli natomiast wchodzimy na poziom oceny muzyki, to albo coś chwyta, albo nie - miejsca tu nie widzę za bardzo na jakieś wzorce.


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Od siebie dodam, że ja osobiście lubie najbardziej takich harmonijkarzy, którzy są wprawdzie technicznymi potworami ale na ogół skupiają się na frazie, ładnej melodii i feelingu zaś popisy techniczne stosują oszczędnie, wtedy kiedy trzeba, do postawienia tej przysłowiowej kropki nad i. To sprawia, że są świetnymi muzykami w odróżnieniu od tych którzy grają wg. zasady im szybciej i trudniej tym (wg nich) lepiej. Taki styl nazywam też czasem "cyrkowym" podejściem do instrumentu. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-07-23, 14:06    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Ja taki styl nazywam "sportowym". I mam wrażenie że na przykład na Harmonica Bridge jest ten styl mile widziny.

[ Dodano: 2014-07-23, 15:08 ]
nie ma co się oszukiwać - jak ktoś naparza bluesa tak, że ze słuchaniem nie idzie nadążyć, to robi to wielkie wrażenie
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-23, 16:32    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Janek Domański napisał/a:
Ja taki styl nazywam "sportowym". I mam wrażenie że na przykład na Harmonica Bridge jest ten styl mile widziny.

[ Dodano: 2014-07-23, 15:08 ]
nie ma co się oszukiwać - jak ktoś naparza bluesa tak, że ze słuchaniem nie idzie nadążyć, to robi to wielkie wrażenie


No może "sportowy" brzmi mniej dezawuująco. I zgadzam się, to robi wrażenie. Ale moim zdaniem po kolejnych przesłuchaniach staje się już nieco nudne takie naparzanie.
Dlatego - powtarzam - najbardziej lubię tych co potrafią grać tak sportowo czy wyścigowo ale nie nadużywają tego w swoich improwizacjach. Ale jest wyjątek - Jason Ricci, który w sumie dość często naparza z szybkością światła ale różnicuje zagrywki, klimat i przekazuje emocje. :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-08-07, 14:52    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

MacieJJ, brakuje tylko Twojego podkładu do następnej Bitwy. ;)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-13, 23:00    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Jakiś czas byłem poza zasięgiem, a jutro znowu wyjeżdżam, także może zrobimy to tak jak ostanio - demokratycznie :)

Moje propozycje:
All Blues: https://www.youtube.com/watch?v=LKleyugdRX0

Niech chętni podadzą własne propozycje lub wypowiedzą się co do tej. Przyklepie najpopularniejszy podkład.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-14, 22:01    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Witam

Dla mnie wszystko jedno i tak warto grać na różnych podkładach, lepiej albo gorzej ale grać :) . Jakby co to przyjmuję podkład, który wybrał MacieJJ.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2014-08-20, 09:49    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Mnie też pasuje ten podkład :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-08-29, 05:22    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

To co MacieJJ? Przyklepujesz ten podkład?
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-29, 22:38    Odp: [GP VII] HB VI - wyniki i komentarze

Niech będzie,
... ale chętnych nie widzę zbyt wielu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu