Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-17, 12:54    Harpmaster vs Bluesmaster

Którą radzicie wybrać? Czy są jakieś między nimi różnice? Czytalem wprawdzie topicy o obu harmoszkach ale interesuje mnie bardziej porównanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xBaton481

Posty: 6
Wysłany: 2014-07-14, 17:26    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

No właśnie, czy oprócz kształtu pokryw i ceną różnią się czymś więcej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-07-14, 19:59    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

Właśnie o ten kształt pokryw chodzi, Harpmaster jest duuużo przyjemniejszy mimo że wnętrzności mają takie same ;) . Różnice w brzmieniu są minimalne ale mimo to "wydaje" mi się że Harpmaster gra ciut lepiej i pełniej.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xBaton481

Posty: 6
Wysłany: 2014-07-15, 07:56    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

HarpMaster przyjemniejszy? To BluesMaster ma zaokrąglone pokrywy aż do samych krawędzi, więc chyba on powinien być wygodniejszy?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-15, 13:40    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

Kiedyś kupiłem jednego Bluesmastera na spróbowanie, moje wrażenia:
1. Harmonijka bardzo szczelna. Pomimo niskiej tonacji (G), bardzo łatwo wydobywało się dźwięk.
2. Szybko mi padła, i o dziwo padł kanał 4 na wydechu(?!). Nie padła więc od złużycia, ale z powodu gównianego wykonania, co trochę zdysredytowało tę markę w moich oczach.
3. Kształt pokryw i kanałów sprawiał, że całkowicie nie leżała mi w ustach i bardzo trudno mi się grało - często nie trafiałem w kanał. Duża odległość pomiędzy krawędzią harmonijki a skrajnymi kanałami sprawiała, że często chcąc zjechać do 2 zjeżdżałem do 1, a chcąc zjechać do 1 zjeżdżałem w miejsce gdzie nie było żadnego kanału.
4. Słabo brzmiały akordy.

Generalnie, jak dla mnie zakup fatalny i całkowicie nietrafiony, aczkolwiek większość zarzutów to zarzuty czesto subiektywne. Nie da się ukryć, że harmonijka była naprawdę szczelna - to spora zaleta.

Powyższych problemów nie miałem z Harpmasterem, na którym nieźle mi się grało, choć nigdy do tego modelu nie wróciłem - znalazłem bardziej pasujące do mnie harpy.
Ostatnio zmieniony przez MacieJJ 2014-07-15, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-07-15, 19:10    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

xBaton481, Bluesmaster jest zaokrąglony podobnie jak i Harpmaster tylko że pokrywy tego drugiego są po prostu krótsze ;) . Bluesmaster jest moim zdaniem za niski stąd ta niewygoda w graniu.
Pozdro.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-07-15, 21:30    Odp: Harpmaster vs Bluesmaster

Jak ktoś chce przetestować Bluesmastera, to mogę się pozbyć jednego w C. Nie podszedł właścicielowi kształt harmonijki, więc służyła krótko, do zabicia jednego stroika. Na pokrywach troszkę rys, śrubki od pokryw nieoryginalne.
Pozbędę się za cenę naprawy harmonijki (do wymiany jest jeden stroik).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu