Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-07-13, 23:00    [GP VII] HB VI - ocena prac

Przesłano pięć prac. Wszystkie można znaleźć pod tym linkiem: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-VI

Przypomnę, że od tej bitwy można oceniać również za pomocą liczb dziesiętnych, więc 3,5 można, ale 3+ już nie. ;)

Oceniamy cały tydzień.
Pozdro.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Ostatnio zmieniony przez INIM 2014-07-23, 03:33, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-07-14, 20:46    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Ocena opisowa bardzo skrótowo. Niestety nie mam zbyt wiele czasu.

Karol.Z: 3,9 "Pływanie" rytmu, zbyt jednostajne dynamicznie. Trochę mnie to razi w odsłuchu.

MacieJJ: 4,5 Lekkie, fajnie się słucha. Górny rejestr jakoś mi nie pasuje brzmieniowo.

Orsoj: 4,7 Jeden fragment - trochę zgubiony rytm i zbyt agresywny. Lepiej brzmisz w "zrównoważonej" wersji.

Pancho: 4,3 Synkopowanie jakieś takie nie w rytmie. Bardzo to psuje efekt bluesa.

Sternik: 4,1 Najbardziej nierówne nagranie. "Rozkręca" się z czasem. Oprócz dźwięków i riffów rodem ze szkółki kilka bardzo dojrzale zagranych przejść i wybrzmień dźwięków; wtedy ciekawe przekazanie uczuć. Chwilami przekombinowane. Masz za to wielkiego plusa za realizację.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-15, 06:52    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Ogólnie nagrania prezentują całkiem wyrównany i dobry poziom. Gratulacje dla wszystkich:)

MacieJJ: 4,8 Bardzo mi się podoba. Masz takie oldschoolowe, little-walterowskie brzmienie. To rzadko spotykane. Ładnie też frazujesz. Tu i ówdzie słyszę małe problemy rytmiczne ale u mnie też nie jest z tym perfekcyjnie ;)

Orsoj: 3,8 Są naprawdę świetne momenty ale jak dla mnie za dużo chaosu. W III pozycji czy wolniejszych kawałkach grasz naprawdę znakomicie natomiast w typowych bluesach stosujesz za dużo kombinacji, które trochę psują cały efekt. Spróbuj wprowadzić w swoją grę więcej uporządkowania. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia. :)

Pancho: 4,4 Ogólnie nieźle. Rzeczywiście trochę dziwna rytmika ale ogólnie dobra fraza. Myśle, że wyszłoby Ci na dobre gdybyś skrócił troszkę nagranie bo pod koniec wyraźnie kończyły Ci się pomysły.

Sternik: 3,7 Tak jak napisał przedmówca nierówne nagranie. Są bardzo miłe dla ucha fragmenty ale są i trochę gorsze. Na pewno wyszłoby lepiej gdybyś ciut skrócił podkład. Całościowo jednak robi pozytywne wrażenie i myślę, że z czasem będziesz grał bardzo dobrze. Potencjał jest.

Pozdrawiam :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2014-07-15, 11:26    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Z góry dziękuję za oceny i opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne. I z góry przepraszam, jeżeli urażę kogoś moją opinią.

Karol.Z: 4,2 Podobają mi się te Twoje spacerki w górny rejestr i nawet ciekawe masz brzmienie. Potencjał słychać wyraźnie, szkoda więc, że nagranie jest takie krótkie, pozostawiając lekki niedosyt ;)

MacieJJ: 4,7 Zgodzę się z karol.z odnośnie tego oldschoolowego brzmienia - jest na prawdę świetne tak jak i te krótkie tremolanda (chyba tak to się zwie). Z rytmiką wydajesz się nie mieć problemów i ogólnie to nie za bardzo mam się do czego doczepić.

Orsoj: 4,1 Niektóre fragmenty super, jednak całośc wydaje się zbyt chaotyczna. Słyszałem Twoje poprzednie nagrania i muszę powiedzieć, że tym razem zagrałeś ciut poniżej swojego poziomu. Oczywiście nie zmienia to faktu, że grasz świetnie :)

Sternik: 4,0 Myślę, że dobry mikrofon i wzmak wyeksponowały drzemiący w Tobie potencjał, bo nie mam wątpliwości, że takowy posiadasz. Ogólnie powyższe nagranie nie należy do wybitnych, jednak kilka fragmentów było na tyle ciekawych, że pozwoliłem sobie odsłuchać je kilka razy :)

Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-07-15, 18:53    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Karol.z - 4,8 - trochę problemów z "tajmingiem", 00:44 - 00:48 to było to co tygryski lubią najbardziej :D . Świetne vibrato! Widać że "doopogodziny" nie idą w las. Mądry wybór co do skrócenia podkładu.

MacieJJ - 4,8 - Mimo że z Karolem.z zagraliście zupełnie inne style, to Wasze nagrania najbardziej do mnie przemówiły. Miejscami faktycznie nierówno, ale to jest do przeskoczenia ;) Duuuży plus za barwę i podobnie jak u Karola skrócony podkład - tak trzymać !

Pancho - 4,3 - Można było jak koledzy powyżej skrócić podkład a na pewno byłoby mniej monotonii w nagraniu. Synkopowanie na pewno do poprawy ale brzmienie jest ciekawe i momentami fajne zagrywki były ;)

Orsoj - 4,1 - Tutaj zgadzam się w 100% z Karolem, za dużo chaosu, ewidentnie III pozycja jest Twoją mocną stroną w II zaś jeszcze nie jest tak dobrze i trzeba by się do niej mocniej przyłożyć ;)

Sternik - 3,7 - Trzeba jeszcze sporo popracować, ogólnie czujesz klimat tylko jeszcze nad techniką trzeba posiedzieć. Podkład ewidentnie do skrócenia. Tak czy inaczej fajnie że odważyłeś się wystartować, bo z bitew wyciąga się tylko dobre wnioski ;)

Jeśli ktoś się pogniewa na moją ocenę... to trudno :P . Napisałem jak czułem ;)

Pozdrawiam wszystkich startujących.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-15, 20:00    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

karol.z - 4,9
Może nagranie rytmicznie nie jest zbyt zróżnicowane, jak zauważył Medium, ale mi przypadło bardzo do gustu. Podkład sam w sobie jest jednostajny i bardziej nadaje się na solówkę niż kompletny instrumental i właśnie bardzo fajną solówkę zagrałeś. Jak dla mnie słuchało się bardzo dobrze. Nagranie nie zmęczyło mnie, a wręcz przeciwnie – chciałem więcej. Wycieczki w górny rejestr – miodzio, wibrato – także miodzio. Piątki nie daje tylko za drobne potknięcia i dziwnie brzmiący, trochę drażniący przester – ale to raczej kwestie drobne i subiektywne. Moim zdaniem tym nagraniem zdeklasowałeś rywali, przynajmniej w mojej punktacji.

orsoj - 3,5
Długo biłem się z myślami jaką ocenę wystawić, stanęło na 3,5, a to dlatego że nagranie dużo gorsze od poprzedniego, za które dałem aż 4,5. Bardzo nierówny poziom, bardzo dużo chaosu. Przez pierwszą minutę nie dostrzegłem w ogóle próby frazowania, tylko przypadkowe dźwięki. Mam wrażenie że było trochę sąsiadów i dźwięków całkowicie nie trafionych. Od ok 1:30 coraz ładniej, później od 3:00 znowu chaos i później znowu jakby sporo lepiej. Na niską ocenę złożyła się ta huśtawka formy i ogólnie wrażenie. Zmęczyło mnie to nagranie.

Pancho - 3,5
Zagrane ładnie, ale nie wybitnie. Porównując do najlepszego moim zdaniem nagrania Karola, to jest jak dla mnie właśnie 1,5 oceny różnicy. Nagranie nie drażni, ale i nie zachwyca. Potencjał jest, trzeba go rozwijać. Słychać, że słyszysz muzykę, że kolejne zagrywki następują po sobie w jakimś logicznym następstwie, ale moim zdaniem warto czasem zagrać mniej – umiar jest cnotą bluesmana :) Nadmiar tych wszystkich trioli i synkop był trochę przytłaczający. Mimo dziadowskiego sprzętu niezłe brzmienie.

Sternik - 4.0
Na plus:
- Fajnie i z wyczuciem grasz długie nuty, miejscami super vibrato, chciałbym mieć takie
- Jest fajna fraza i że tak powiem szkielet muzyczny, tzn. zamysł solówki, jej rozwinięcie, łączenie motywów, itp.
Na minus:
- Jakoś to nie brzmi. W twoich nagraniach acapella harmonijka brzmiała lepiej.
- Ten „szkielet muzyczny” wymaga dopracowania - zarówno technicznie, bo na razie słychać braki które trochę zakłócają odbiór i zaniżają ocenę (ogólne brzmienie, czasami niezbyt trafione dwudźwięki, czasami zagubiony rytm), jak i muzycznie – można by gdzieniegdzie zagrać trochę szybciej, trochę wolniej, zróżnicować rytm, pobawić się TB, ale ogólnie muzycznie jest już dobrze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2014-07-16, 07:18    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Karol Z. - Ocena 4,3 - Było czuć że to Twoje klimaty, ale uważam że stać Cię na wiele wiele więcej :D

MacieJJ - Ocena 4,6 - Ach ten flow chce się rzec, strasznie delikatnie, lubię takie zagrania :D

Orsoj - Ocena 4,0 - Twoja solówka miała wszystko co trzeba, ale troszku się gubiłem już przy końcu solówki, jakbyś nie miał pomysłu na to, ale całość jak najbardziej na plus.

Pancho - Ocena 3,5 - Niektóre momenty są nierówne, co nie oznacza że solówka jak najbardziej w porządku, dobry pomysł na solówkę!

Sternik - Ocena 4,2 - jak dla mnie gdyby nie te drobne niedociągnięcia dźwięków, byłbyś najlepszy, to że jakość dźwięku była słabsza, nie oznacza że grasz słabiej, tutaj tak wielką różnice zrobiła właśnie jakość dźwięku. Jeszcze popracować nad dociąganiem dźwięków do końca a będą z Ciebie jeszcze lepsze ludzie niż są :D Bo świetnie grasz. Amen

Adminie Drogi, nazwa tematu ma być [GP VII] HB VI - brakuje numeru bitwy :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-07-16, 14:45    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

karol.z - Ocena 4,3 - Zdarzały Ci się lepsze popisy. Pomysł był, tylko wyszło jakoś bez luzu, spiąłeś się. Więcej swingu chopie :) Niektóre wejścia w górę bardzo fajne.

MacieJJ - Ocena 4,5 - Fajne brzmienie, podoba mi się. Zgniotłeś jeden podciąg na początku.
Potem troszkę uciekł rytm momentami ale było przyjemnie.

orsoj - Ocena 3,9 - Dużo przypadku ale jest okej. Też by się więcej luzu przydało. Jeszcze trochę praktyki i będzie fajnie :) Wjazd do samej góry cudny.

Pancho - Ocena 3,5 - Strasznie zawyłeś kilka razy. Zwracaj uwagę na wysokość dźwięku jaki grasz, kiedy podciągasz.

Sternik - Ocena 3,0 - Jest ok, brzmisz spoko, reagujesz na 12 taktów. Dużo improwizuj.

Wszyscy w miarę orientujecie się w 12 taktach, reagujecie na zmianę akordów, rytmicznie czasem się sypnie ale ogólnie jest fajnie :) Bardzo wyrównany poziom przy tym HB.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2014-07-16, 15:35    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Ponownie, z powodów językowych, żadnych komentarzy.

MacieJJ - 4,5
Karol Z - 4,-
Pancho - 4,-
Sternik - 3,5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-07-20, 19:08    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

niestety przegapiłem zgłaszanie się, ale chociaż ocenię:

karol.z: 5
na plus
w miarę przemyślana całość solówki
fajne wibrato momentami
fajny podciąg na małej tercji

na minus
pomieszane tryby - raz durowo, raz molowo
lepiej byłoby trzymać się jednego klimatu

maciejj: 4.5

orsoj: 4.5
na plus
fajny delay ustawiony na nagraniu
momentami słychać było dużo serca w tej solówce, siłę i wczuwanie się

pancho: 5
na plus
słychać dużo luzu w twojej grze. Mimo, że dużo rzeczy mi się nie podobało, to jednak Twoje nagranie przykuło moją uwagę. Było w tym sporo murzyńskości.

na minus
zagrywka chromatyczna była zbyt często powtórzona

sternik: 4
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-20, 22:23    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Witam. Ja na ostatnią chwilę bo z wczasów przyjechałem dosłownie parę minut temu.

Na początku dziękuję za ocenę. Cieszę się, że co niektórym się podobało. Jako jedyny zagrałem bez wzmaka i mikrofonu bo nie mam :) do podkładu z elektrycznej gitary zalecany by był wzmak :)

Oceny krótko bo słaby z teorii jestem, więc ocena na "ucho".

karol.z 4.2 dobrze zagrane i tyle.

maciejj 4.2 wyższe dźwięki troszkę popsuły ocenę bo byłoby wyżej.

pancho 4.0 dobrze ale trochę jednostajnie.

orsoj 3.7 grać potrafisz nie ulega wątpliwości ale trochę dla mnie to za ciężko zagrane.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-07-24, 19:24    Odp: [GP VII] HB VI - ocena prac

Ja sie spóźniony wypowiem tylko :)

Karol Z - Bardzo mi się podoba nagranie, trochę za kanciaście, wszędzie tak samo podzieliłeś takty i robi się nudnawo troszkę. Natomiast mieszanie trybów to bardzo dobry pomysł moim zdaniem i zabieg niezwykle często stosowany w bluesie :)

Maciejj - baaardzo mi sie podoba, spójne, płynne, brzmieniowo czad ;)

Orsoj - trochę za bardzo się to wszystko "rozlało" i trochę chwilami obok pulsu. Dla mnie trochę za brudno.

Pancho - spoko, widać że jakiś miałeś plan, że taki własnie był pomysł na solówkę. Brakuje w tym tylko pauz :) Za gęsto i chwilami nie trafiałeś w bit.
Niemniej jednak miło się tego słucha, tylko nudno trochę.

Sternik - brzmi jakbys bardzo siłowo grał. Podciągi masz trochę przeciągnięte(niedostrojone). Troszkę chwilami obok pulsu. Ale za to podoba mi sie zamysł, jest tu gdzieś sens i rozwija się historia. Mniej siłowo tylko graj (chyba, że mi sie wydaje) bo traci na tym brzmienie. Jeśli to nie siłowe granie - to po prostu trochę pracy nad brzmieniem i będzie bardzo fajnie :) A vibrato na wysokim kanale na 5+ ! :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu