Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
DnameIN 

Wiek: 40
Posty: 15
Wysłany: 2014-06-30, 11:09    Son of Dave - Devil take my soul LIVE

Witam,

trochę już przegrzebałem internet i oczywiście da się znaleźć taby na poniższy utwór:

https://www.youtube.com/watch?v=50xMHe0BlQ0

Są one jednak podawane w bardzo uproszczonej formie, a mi chodzi o zbliżenie się do tej "brudniejszej" wersji, która jest na filmiku. Głównie zależy mi na motywie który słychać w pierwszych 15 sekundach... Słyszę, że tam są jakieś "pull'e" i operowanie językiem, ale po kilkunastu próbach odtworzenia tego nie daje sobie rady nadal...

Czy ktoś z dobrym słuchem i doświadczeniem byłby tak miły na przełożenie tego na zjadliwy język dla mnie?;) Będę stukroć wdzięczny;)

Ps: Czy dobrze mi się wydaje, że używa harmonijki Fb?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-30, 17:57    Odp: Son of Dave - Devil take my soul LIVE

Używa harmonijki G. Bankowo :)

A wygląda to w tabulaturze mniej-więcej tak:

(2") (2)
(2") (2) (3') 4 1 (2") (2) (3') 1 1
tu wchodzi z tongue blockingiem 6 6 (5) (4') 4 (2) (3') 4 (3') (3") (2)
(2") (2) (3') (2)

Chodzi o ten pierwszy fragment.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2014-06-30, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
DnameIN
DnameIN 

Wiek: 40
Posty: 15
Wysłany: 2014-06-30, 21:07    Odp: Son of Dave - Devil take my soul LIVE

Wow! Rzeczywiście jest to tonacja G;) Cieszy mnie to niezmiernie, bo mam taką harmoszkę i mogę od razu ćwiczyć w odpowiedniej (ale w życiu bym na to nie wpadł i kombinował jak kura pod górę;P)

Jak zobaczyłem Twój tab to nie mogłem uwierzyć, że to jest zgodne z prawdą aż nie spróbowałem, DZIĘKI!;)

Po lekkim przećwiczeniu wprowadziłem małe poprawki - wydaje mi się bliższe oryginałowi:

tb - tongue block
tpull - tongue pull

(2'') (2)
(2'') (2) (3') (4) 4 1
(2'') (2) (3') 1 1

6tb 6tb (5)tb (4') 4tb
(2) (3') 4tb
(234)tpull (3'') (2)

(2'') (2) (3')
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-30, 21:44    Odp: Son of Dave - Devil take my soul LIVE

Ja dokładnie tongue blockingu nie zapisywał, bo praktycznie cała fraza jest na tym zagrana. I u Ciebie w drugiej linijce jest dźwięk (4). Sprawdź go raz jeszcze, bo ja go tam za nic nie mogę zlokalizować. Za to przedostatnia linijka w Twojej wersji lepsza :) . I jeszcze w ostatniej, bardzo delikatnie jest zejście z (3') na (2), cichutkie i trochę urwane, ale kończy na tonicznym. Dzięki za punkt, dawno nic już nie rozpisywałem :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu